New Jazz Scene: Early Birds – Warszawa

  Kiedy:
  17 Kwiecień 2019@20:30 – 23:30
  2019-04-17T20:30:00+02:00
  2019-04-17T23:30:00+02:00
  Gdzie:
  12on14 Jazz Club
  ul. Stanisława Noakowskiego 16
  00-666 Warszawa
  Koszty:
  30 zł

  Early Birds to sześcioosobowa grupa muzyków, spotykających się o świcie w poszukiwaniu wyjątkowych melodii, pełnych łagodności, ukojenia i blasku. Muzyczne wykształcenie, które zdobyli na wydziale Jazzu i muzyki estradowej w katowickiej Akademii Muzycznej, w połączeniu ze specyficzną wrażliwością, sprawiają, że ich muzyka potrafi poruszyć niejedno zatwardziałe serce.

  Zespół powstał z inicjatywy Martyny Kwolek, która w zespole pełni rolę wokalistki, kompozytorki oraz autorki tekstów. Muzyka zespołu Early Birds to przede wszystkim autorskie utwory liderki, ale również standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach. Gatunkowo oscylują między jazzem a poezją śpiewaną. Brzmieniem bliżej im do północy – Skandynawii, Islandii – miejsc, z których od lat czerpią inspiracje.

  Dzięki nietuzinkowemu zestawieniu instrumentów, w którego skład wchodzą: wibrafon, kontrabas/gitara basowa, instrumenty perkusyjne, saksofony oraz zestaw perkusyjny, brzmienie zespołu Early Birds jest tak intrygujące i jedyne w swoim rodzaju.

  W maju 2017 roku na świat przyszedł ich pierwszy fonograficzny owoc, wydany dla słowackiej wytwórni Hevhetia. Płyta „Świt” została ciepło przyjęta zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Sam Marek Niedźwiecki zarekomendował płytę na swoim blogu pisząc: “Early Birds “Świt”. Świetna! Okolice jazzu, jaki lubię najbardziej. Martyna Kwolek pięknie śpiewa, dobrze komponuje i pisze”. Dzięki aprobacie tego legendarnego dziennikarza, utwór “Maj”, znalazł się na składance Smooth Jazz Cafe 17, natomiast “Nowy Rok”trafił do propozycji Listy Przebojów Programu Trzeciego

  Martyna Kwolek – wokal
  Marcin Pater – wibrafon
  Mateusz Szewczyk – kontrabas, gitara basowa
  Kuba Chojnacki – saksofon tenorowy, sopranowy
  Patryk Zakrzewski – instrumenty perkusyjne
  Piotr Maria Budniak – perkusja

  START: 20:30
  BILETY: 30 PLN

  ✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
  ✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.