Komeda symfonicznie – Toruń

  Kiedy:
  22 Listopad 2019@19:00 – 22:00
  2019-11-22T19:00:00+01:00
  2019-11-22T22:00:00+01:00
  Gdzie:
  pin Toruńska Orkiestra Symfoniczna
  Koszty:
  35 zł – 45 zł

  W 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy – największe przeboje kompozytora w symfonicznych aranżacjach Leszka Kułakowskiego.

  Wystąpią:
  Leszek Kulakowski – fortepian / aranżacje
  Jerzy Małek/Muzyk/Zespoł – trąbka, flugelhorn
  Piotr Kułakowski – kontrabas
  Tomasz Sowiński – perkusja
  Toruńska Orkiestra Symfoniczna
  Wojciech Pławner – dyrygent

  Komeda symfonicznie to nowy projekt Leszka Kułakowskiego, pierwszy, którego ideą jest przeniesienie geniuszu Komedy w rejony XXI wieku. W sensie muzycznym idzie tu o spenetrowanie nowych możliwości ukrytych w jego utworach, o nadanie akustycznym z natury kompozycjom Krzysztofa Komedy symfonicznego, potężnego brzmienia. Taka próba radykalnej zmiany estetyki wydaje się prawdziwym artystycznym wyzwaniem, jeśli nie muzyczną ekstrawagancją… Projekt realizowany z wybitnymi muzykami polskiej i europejskiej sceny jazzowej odkrywa nowe twórcze spojrzenie na muzykę Komedy w XXI wieku.

  Leszek Kulakowski -”wizjoner jazzu”, kompozytor, pianista jazzowy, teoretyk muzyki, pedagog, profesor klasy kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku, założyciel i szef Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej działającej na tej uczelni. To artysta o ogromnej wyobraźni muzycznej, kreatywnie eksperymentował ze swoją muzyką, także inspirując się Chopinem, folklorem kaszubskim, Trzecim Nurtem, projektami komedowskimi z yassowcami i aranżacjami Komedy na orkiestrę symfoniczną dla Tomasza Stańki. Laureat płyty roku „Eurofonia” w ankiecie Jazz Forum w 2000r. Leszek Kułakowski to artysta niepokorny i nieobliczalny, poszukujący i stale eksperymentujący; zaliczany jest obecnie do czołowych polskich kompozytorów jazzowych oraz pianistów, obdarzonych niezwykłą intuicją, wyobraźnią i inteligencją; od kilkunastu lat konsekwentnie kreuje własną przestrzeń muzyczną rozpiętą między tradycją romantycznej pianistyki europejskiej a współczesną muzyką koncertową – od debiutanckiego „Black& Blue” z wykorzystaniem serii dodekafonicznych – do „Intewałów” o niespotykanej w historii jazzu konstrukcji; w poszukiwaniu nowego brzmienia i faktury.
  Jerzy Małek – znakomity trębacz, kompozytor, aranżer. Ukończył Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował i nagrywał ze Zbigniewem Wegehauptem, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Cezarym Konradem, Leszkiem Możdżerem. Laureat Grand Prix konkursu Jazz Juniors 1999 w Krakowie i nagrody indywidualnej Jazzu nad Odrą w 2000 r.
  Piotr Kułakowski – kontrabasista młodego pokolenia, absolwent, Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z Nigel’em Kennedy’m, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Maciejem Sikałą, Leszkiem Żądłą, Eddiem Hendersonem.
  Tomasz Sowiński – wszechstronny perkusista, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, członek zespołów Macieja Sikały, Wojciecha Staroniewicza, Leszeka Możdżera, Sławka Jaskułke, Piotra Wojtasika, formacji Sopot-Hamburg Jazz Quintet. Założyciel i lider formacji Tomek Sowiński and the Collective Improvisation Group.

  Bilety do nabycia w Kasie CKK Jordanki czynnej od wtorku do soboty w godz. 13:00 – 19:00 oraz na stronie https://biletytos.pl/rezerwacja/numerowane.html?id=536

  Pozostałe wydarzenia 41. sezonu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej: www.tos.art.pl

  Rezerwacja dla grup zorganizowanych :
  tel. kom. +48 790 206 810
  e-mail: k.olszewska@tos.art.pl
  ___________________________________________________
  Sponsor Główny TOS – PGE Toruń S.A.

  Koncert współorganizowany i współfinansowany w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Dyrygent – rezydent”.