Komeda Ahead/Bracia Oleś&Christopher Dell – Kraków

  Kiedy:
  24 Lipiec 2019@20:00 – 22:00
  2019-07-24T20:00:00+02:00
  2019-07-24T22:00:00+02:00
  Gdzie:
  Klub Alchemia
  ul. Estery 5 (róg Estery i Placu Nowego) 31-056 Kraków
  Koszty:
  40 zł

  Bracia OLEŚ i Christopher DELLw projekcie KOMEDA AHEAD
  ———————————————————————————
  AHEAD TRIO to międzynarodowa formacja wybitnych improwizatorów, wirtuozów i kompozytorów. Artyści z Polski i Niemiec interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu jak i zdobyczach muzyki współczesnej. Nadają muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji.
  ***
  Bartłomiej OLEŚ – perkusja | Marcin Oleś – kontrabas
  Muzycy okrzyknięci największym skarbem polskiego jazzu XXI wieku to jedni z bardziej cenionych artystów dzisiejszej sceny jazzowej. Współpracują z wybitnymi artystami z całego świata jak David Murray, Kenny Werner, Theo Jörgensmann, Erik Friedlander, Chris Speed, Herb Robertson, Rob Brown, Tomasz Stańko, Jorgos Skolias, Antoni Gralak, z którymi koncertują, a także nagrywają wysoko oceniane przez krytyków i publiczność płyty. Album tria Theo Jorgensmann & Oleś Brothers – “Alchemia”, który wydała jedna z najbardziej prestiżowych jazzowych wytwórni na świecie – szwajcarska HatHut Records, polska krytyka odnotowała jako wielki sukces polskiego jazzu.
  ***
  Christopher DELL:To jeden z najbardziej kreatywnych improwizatorów niemieckiej sceny muzycz­nej. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współ­czesnej. Absolwent prestiżowych uczelni w Rotterdamie, Berklee i Kaiserslautern. Jest laureatem nagrody Gary Burtona, Deutche Schallplattenpreis i wielu innych. Współpracuje z legendami jazzu jak Benny Golson, Lee Konitz, Peter Erskine oraz z wybitnymi postaciami sceny europejskiej jak Tomasz Stanko,Theo Jorgensmann, Lars Daniellson, Albert Mangelsdorf.