Jazz by Jeppesen – MAZOLEWSKI x 3 – Gdańsk

  Kiedy:
  14 Czerwiec 2019@19:00 – 20:00
  2019-06-14T19:00:00+02:00
  2019-06-14T20:00:00+02:00
  Gdzie:
  Stary Maneż
  ul. Słowackiego 23
  80-257 GDAŃSK
  Koszty:
  50 zł, 80 zł

  Wojtek Mazolewski należy do grona najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej. Basista, kompozytor, producent, autor muzyki teatralnej i filmowej.

  Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Azji.

  Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością.

  Analogowe

  brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami.

  Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.

  Pełen różnorodnej muzyki będzie tez koncert 14 czerwca w gdańskim Starym Maneżu.

  Wojtek zaprezentuje wraz z członkami swojego kwintetu i gośćmi trzy programy „Polka”, „Komeda” oraz „Chaos Pełen Idei”

  Polka to album, który uzyskał w Polsce status „Platynowej Płyty”, a 4 utwory znalazły się w notowaniu Listy Przebojów Radiowej Trojki. Światowa edycja albumu zatytuowana „Polka Worldwide Deluxe Edition” została uznana przez prestiżowy amerykański magazyn Downbeat za jedną z pięciu najlepszych płyt 2018 roku. Utwór London znalazł się również w notowaniu 50 najlepszych utworów jazzowych legendy radia BBC 6 Music Gillesa Petersona. O albumie „Polka Worldwide Deluxe Edition” rozpisują się także inne światowe media. Recenzje płyty ukazały się m.in w angielskim The Wire czy prestiżowy niemieckim JazzThing.

  Komeda – Muzyka Krzysztofa Komedy inspiruje całe pokolenia muzyków nie tylko w Polsce ale i na świecie. Nie inaczej jest z Wojtkiem Mazolewskim i muzykami jego kwintetu Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskim, Oskarem Torokiem i Qbą Janickim. Jednym z impulsów do zagłębienia w jego twórczość był zeszłoroczny koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii „Church of Sound”. Zespół Wojtka Mazolewskiego zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt „Polish Jazz” poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

  „Nowy program koncertowy kwintetu z muzyką Krzysztofa Komedy powstawał przez ostatnie dwa lata. – mówi Wojtek Mazolewski – w naszych interpretacjach pokazujemy nie tylko sam potencjał kompozycji Komedy, który jest bezdyskusyjny ale także dodajemy im taki nasz współczesny, kwintetowy pierwiastek.”

  Chaos Pełen Idei to nazwa płyty wydanej w 2016 roku przez Wojtka Mazolewskiego

  Tym razem do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. Album uzyskał w Polsce status Złotej Płyty.

  Podczas gdańskiego koncertu wystąpi aż 5 gości ktorzy pojawili się na płycie będą to: Ania Rusowicz, Misia Furtak, Piotr Zioła John Porter i Vienio.

  Kwintet Wojtka Mazolewskiego, wystąpi w całości koncertu w składzie Joanna Duda, Oscar Torok, Marek Pospieszalski, Qba Janicki, Wojtek Mazolewski.

  Serdecznie zapraszamy!

  Program :

  – Polka

  – Komeda

  – Chaos Pełen Idei

  Wykonawcy :

  Wojtek Mazolewski Quintet :

  – Oskar Torok

  – Marek Pospieszalski

  – Joanna Duda

  – Qba Janicki

  – Wojtek Mazolewski

  Specjalni Goście :

  – Ania Rusowicz

  – Misia Furtak

  – John Porter

  – Piotr Zioła

  – Vienio