Ethno Jazz Festival: Gaby Moreno – Wrocław

  Kiedy:
  12 Październik 2017@20:00
  2017-10-12T20:00:00+02:00
  2017-10-12T20:15:00+02:00
  Gdzie:
  Klub Muzyczny Stary Klasztor
  Jana Ewangelisty Purkyniego 1
  Wrocław
  Polska
  Koszty:
  30 zł, 40 zł, 55 zł, 70 zł

  Ethno Jazz Festival: Gaby Moreno

  Ethno Jazz Festival zaprasza na koncert jednej z najciekawszych obecnie wokalistek jazzowych i folkowych, Gaby Moreno. Pochodząca z Gwatemali laureatka Latin Grammy wystąpi na jedynym koncercie w Polsce 12 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

  Publiczność na całym świecie, w tym również w Polsce, miała okazję do oklaskiwania Gaby Moreno jako członka zespołu Hugh Laurie, znanego z telewizyjnych ekranów jako Dr House.

  Na ostatniej płycie Hugh Laurie “Didn’t It Rain”, Gaby śpiewa razem z nim duet “Kiss of Fire”.

  Gaby Moreno – pochodząca z Gwatemali piosenkarka, obecnie mieszka w Los Angeles. Nominowana do nagrody Emmy, wygrała Latin Grammy dla najlepszego artysty. Nagrała 4 albumy, koncertowała m.in. z Tracy Chapman, Ani DiFranco czy Punch Brothers oraz współtworzyła międzynarodową scenę z takimi artystami jak Bono i Andrea Boccelli. Jej piosenka „Escondidos” zdobyła najwyższą nagrodę w Konkursie Songwriting Johna Lennona.

  Najnowszy albym Moreno „Ilusión” to głos imigrantki, która wkroczyła do nowego kraju z gitarą. Sama artystka mówiąc o płycie podkreśla, że jest to powrót do pierwszego albumu, który nagrywany był wówczas bardziej minimalistycznie; z mniejszą ilością muzyków, zwykle w jakimś małym pomieszczeniu z zaakceptowanymi niedoskonałościami.

  Najnowsza płyta zawiera 13 piosenek, większość z nich napisana jest przez samą Moreno. Utwory odzwierciedlają organiczną mieszankę szerokiego wachlarzu wpływów artystki, od bluesa po boleros. Naturalny dźwięk zapisu oddaje analogową filozofię producenta Gabe Roth, współzałożyciela Daptone Records z siedzibą w Brooklynie, niezależnej wytwórni specjalizującej się w tym, co nazywa „nowym dźwiękiem starej duszy”.

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

  Gdzie:
  Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław