City Sounds: Schmidt Electric feat. Ten Typ Mes – Wrocław

  Kiedy:
  19 Październik 2017@20:00
  2017-10-19T20:00:00+02:00
  2017-10-19T20:15:00+02:00
  Gdzie:
  Klub Muzyczny Stary Klasztor,
  Jana Ewangelisty Purkyniego 1
  Wrocław
  Polska
  Koszty:
  - 45zł - do 15 września - 50zł - w przedsprzedaży - 55zł - w dniu imprezy

  City Sounds: Schmidt Electric feat. Ten Typ Mes

  Ten Typ Mes z jazzowym zespołem Schmidt Electric w Starym Klasztorze! City Sounds zaprasza na niezwykły koncert będący połączeniem elektrycznego jazzu i hip hopu w najlepszym możliwym wydaniu!

  Znany polski raper Piotr Szmidt (Ten Typ Mes) i znany trębacz jazzowy Piotr Schmidt zagrają wspólny koncert 19 października w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze

  Obaj poznali się na Facebooku, jako aktywni, twórczy artyści, których połączyła zbieżność imion i nazwisk. Okazało się, że łączą ich także podobne zainteresowania muzyczne których efektem było z jednej strony zaproszenie Piotra Schmidta do nagrania partii trąbki na poprzedniej płycie Ten Typ Mesa, z drugiej zaś, Piotr Schmidt odwdzięczył Mesa, a także rapera Łukasza Stasiaka, do wspólnego koncertowania.

  Schmidt Electric to jeden z najlepszych zespołów jazzu elektrycznego w Polsce. To czworo znakomitych instrumentalistów, uznanych i wielokrotnie nagradzanych na konkursach i festiwalach, którzy mają odwagę łączyć jazz z aktualnymi trendami muzycznymi, świeżym spojrzeniem i nowymi nurtami – tworząc zupełnie nową, niepowtarzalną jakość! Od momentu powstania zespołu w kwietniu 2011r. w tym roku mija 6 lat! A w tym czasie – ponad 120 koncertów w Polsce i za granicą, dziesiątki tras koncertowych, setki godzin wspólnego grania i dwie znakomite płyty. Dziś muzycznie rozumieją się bez słów i czerpią od siebie energię na każdym z koncertów przekazując ją publiczności.

  Koncert promować będzie dwie ostatnie płyty zespołu – studyjną „Tear The Roof Off” z 2015 roku oraz koncertową „Live”, która ukazała się w czerwcu tego roku.

  Piotr Szmidt (Ten Typ Mes) – rap
  Piotr Schmidt – trąbka, efekty
  Łukasz Stasiak – rap
  Alex Hutchings – gitara elektryczna
  Mr. Krime – DJ, turntablism
  Tomasz Bura – klawisze, syntezatory
  Michał Kapczuk – gitara basowa, mini moog
  Sebastian Kuchczyński – perkusja, pady
  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

  Gdzie:
  Klub Muzyczny Stary Klasztor, Purkyniego 1, Wrocław