Anna Maria Jopek „Najciszej” (koncert walentynkowy) – Lublin

  Kiedy:
  14 Luty 2018@19:00 – 20:30
  2018-02-14T19:00:00+01:00
  2018-02-14T20:30:00+01:00
  Gdzie:
  eatr Stary w Lublinie
  ul. Jezuicka 18
  20-113 Lublin
  Koszty:
  Bilety: VIP - 150 zł, I - 120 zł, II – 90 zł, III - 40 zł

  zespół w składzie:
  Anna Maria Jopek – śpiew
  Robert Kubiszyn – bas
  Paweł Dobrowolski – perkusja
  Kuba Stankiewicz – fortepian
  Pedro Nazaruk – głos, flety, cytra
  Mitchell Long – gitara

  Premierowy projekt koncertowy Anny Marii Jopek w Teatrze Starym w Lublinie! Kameralnie, akustycznie o miłości – Anna Maria Jopek „Najciszej” – luty 2018.

  Po wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na jej nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką.

  „Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuje też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością pogramy bossanovy w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich, do takiego grania.

  Kuba Stankiewicz – sama wrażliwość pianistyki, Mitchell Long – gitarzysta którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie – jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalny, wszechstronny i uroczy, Pedro Nazaruk – multiinstrumentalista i mój kompan wokalny, Robert Kubiszyn – wiadomo… tym razem tylko na kontrabasie i Pawel Dobrowolski, którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.
  Założenie – gramy energią nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach a w sobie samych.
  Chciałabym żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy sie uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem”.

  Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.

  Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła.

  Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny.