Anna Maria Jopek „Najciszej” – Chorzów

  Kiedy:
  12 Luty 2018@19:00 – 21:00
  2018-02-12T19:00:00+01:00
  2018-02-12T21:00:00+01:00
  Gdzie:
  Teatr Rozrywki
  . Marii Konopnickiej 1
  Chorzów
  Koszty:
  99 zł (Strefa B), 129 zł (Strefa A)

  ANNA MARIA JOPEK – „NAJCISZEJ”
  12 lutego 2018, godz. 19:00 (poniedziałek)
  Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

  Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

  Muzyka do przytulenia – takie założenie artystyczne przyjęła Anna Maria Jopek na lutowe, około walentynkowe grania. O miłości, akustycznie, w doborowym towarzystwie…

  Po koncertach w wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na swój nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką. Zaprasza AMJ:
  Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuję też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością wykonamy bossanovy – w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich do takiego grania. Wystąpią:

  Kuba Stankiewicz – sama wrażliwość pianistyki
  Mitchell Long – gitarzysta, którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie, jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalnym, wszechstronnym i uroczym
  Pedro Nazaruk – multiinstrumentalista i mój kompan wokalny
  Robert Kubiszyn – wiadomo… tym razem tylko na kontrabasie
  Paweł Dobrowolski – którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.

  Założenie? Gramy energią, nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach, a w sobie samych. Chciałabym, żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy się uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem.

  10 lutego | Łomianki/Jazz Cafe
  11 lutego | Łomianki/Jazz Cafe
  12 lutego | Chorzów/Teatr Rozrywki
  14 lutego | Lublin/Teatr Stary
  15 lutego | Lublin/Teatr Stary
  17 lutego | Nysa/Nyski Dom Kultury
  18 lutego | Kraków/Teatr im. J. Słowackiego
  19 lutego | Rzeszów/Filharmonia Podkarpacka
  23 lutego | Stambuł/Cemal Resit Rey Concert Hall
  24 lutego | Izmir/AASSM

  Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.
  Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
  Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła.
  Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny.