Aga Zaryan Christmas Songs – Gorzów Wielkopolski

  Kiedy:
  16 Grudzień 2019@19:00 – 21:00
  2019-12-16T19:00:00+01:00
  2019-12-16T21:00:00+01:00
  Gdzie:
  Teatr im. J. Osterwy
  ul. Teatralna 9
  66-400 GORZÓW WIELKOPOLSKI

  Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Aga przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu.

  Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, w tym złotego, platynowych i multiplatynowych. Aga Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records z Manhattanu.

  Występuje z powodzeniem na niezliczonych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii.

  Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami.

  Aga Zaryan jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in:
  – pierwsza polska artystka w wytwórni Blue Note Records
  – nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011
  – Róża Gali 2011
  – Fryderyk 2008 i 2011 (Najlepszy album poezja śpiewana)
  – sześciokrotna zwyciężczyni plebiscytu na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum, (2007-2012)
  – nagroda Mateusz, przyznawana przez „Trójkę” Polskie Radio
  – uznana za jedną z pięćdziesięciu najważniejszych Dam Stolicy w plebiscycie „Życia Warszawy”
  – Nominacje: Wdechy, Kobieta Roku 2008

  Początek 2014 to dla artystki pasmo wyjątkowych wyróżnień. W styczniu Aga Zaryan została odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem za zasługi dla polskiej kultury i sztuki. W tym samy czasie Jej ostatni albumu “Remembering Nina & Abbey” z piosenkami Niny Simon pokrył się platyną a czytelnicy magazynu Jazz Forum po raz siódmy wskazali Agę jako Pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Niedawno artyskta zdobyła uznanie członków Polskiej Akademi Fonograficznej ZPAV otrzymując nominacje do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach; jazzowy album roku za “Remembering Nina & Abbey” oraz jazzowy muzyk roku 2013.