Kalendarz koncertowy

Cze
17
śr
Life Festival Oświęcim 2015 – Goran Bregović, Kayah, Transoriental Orchestra, Jessie Ware – Oświęcim
Cze 17@19:00 – Cze 20@19:00

Life Festival Oświęcim
Bregović, Kayah, Kensington, Hey

Goran Bregović, Kayah i Transoriental Orchestra na koncercie w sobotę, 20 czerwca, Kensington i Hey w piątek, 19 czerwca. To pierwsi ogłoszeni artyści VI Life Festival Oświęcim, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2015 r.

LifeFestivalOświęcim 2015-kopia

Kayah i Bregović – duet, który zelektryzował całą Polskę; płyta, która stała się jednym z największych sukcesów w dziejach polskiej fonografii. Historia, którą pamiętamy wszyscy. 20 czerwca 2015 r., za sprawą Life Festival Oświęcim, poznamy jej dalszy ciąg.

Polska wokalistka i kompozytor z Sarajewa spotkają się ponownie by zagrać w Oświęcimiu wspólny koncert – szesnaście lat po pamiętnym występie na warszawskim Służewcu. Wydany w 1999 r. album „Kayah i Bregović” znalazł w Polsce ponad 700 tys. nabywców, zdobywając status diamentowej płyty. Po wielkim sukcesie w Polsce, album został wydany łącznie w 12 krajach Europy, w niektórych dotarł na wysokie miejsca list sprzedaży. Wszyscy pamiętamy przeboje, w których odnajdywaliśmy swoje ulubione motywy i prawdziwe emocje – „Śpij kochanie, śpij”, „To nie ptak” czy „Prawy do lewego”.

Wspólny występ duetu będzie częścią koncertu „Bregović, Kayah i goście”, na którym zobaczymy zestaw wykonawców z różnych stron świata – zaproszeni artyści wybudują wspólnie most łączący różne kultury. Kayah wystąpi na LFO również ze swoim własnym, międzynarodowym projektem – Transoriental Orchestra, w ramach którego wykonuje pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu.
Dzień wcześniej na stadionie MOSiR w Oświęcimiu zagrają zespoły Kensington i Hey.

Kensington to indie rockowy kwartet z Utrechtu w Holandii. W swoim rodzinnym kraju zespół wyprzedaje wielotysięczne koncerty, a niemal każdy ich singiel jest prawdziwym hitem. Grupa istnieje od 2005 r. i wydała dotychczas trzy duże albumy i dwie EP-ki. Zagrała dotychczas na festiwalach takich jak EXIT w Serbii, Sziget w Węgrzech czy Stonerock w Niemczech. W czerwcu do tego grona dołączy Life Festival Oświęcim.

Zespół Hey dominuje na polskiej scenie muzycznej niemal nieprzerwanie od 1992 r. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej zjednały grupie publiczność, która pozostaje jej wierna do dziś. Ostatni album, zatytułowany „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”, był jednym z najważniejszych polskich wydawnictw 2012 r., i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka. Hey nie tylko nagrywa świetne płyty, zdobywa wyróżnienia, ale jest też jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce.