Kalendarz koncertowy

Lis
13
czw
JAZZ PO POLSKU 2014 THURINGEN 21. Jazzmeile Thuringen – Szymon Łukowski Quintet – Jena (Niemcy)
Lis 13@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Tegoroczny JAZZ PO POLSKU odbędzie się w ramach jednego z największych niemieckich festiwali jazzowych, JAZZMEILE THURINGEN. W Weimarze i Jenie wystąpi aż pięć polskich zespołów. W dniach 13-16 listopada zagrają Wojtek Mazolewski Quintet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, Jazzpospolita, Imagination Quartet i Szymon Łukowski Quintet.

Na 21. edycji Jazzmeile Thuringen, swoje najnowsze płyty promować będą Wojtek Mazolewski Quintet „Polka” oraz Jazzpospolita „Jazzpo!”. Utwory z nadchodzącego albumu zagra również Imagination Quartet, który ich przedsmak zaprezentował w październiku na trzech koncertach w Chinach. Autorskie kompozycje zagrają również Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band z repertuarem „Deconstruction of Wars & Kaper Film Music” i Szymon Łukowski Quintet z utworami z debiutanckiej płyty. Polskie grupy wspierać będą niemieckie formacje Brüdaer feat. Nastja i Ekkehard Jost Quartet, a także solowy występ Adama Pierończyka. Koncerty odbędą się w Centrum Kultury w Weimarze oraz klubach Cafe Wagner w Jenie i Kasseturm w Weimarze.

jazzpopolsku

Festiwal Jazzmeile Thuringen trwa od początku października do końca listopada. Co roku cieszy się frekwencją przekraczającą 20 tysięcy osób. Koncerty odbywają się w miastach partnerskich – Weimarze i Jenie, w lokalnych centrach kultury, klubach jazzowych jak i na świeżym powietrzu. Tegoroczny program wzbogacą panele dyskusyjne oraz pokaz polskich filmów o tematyce jazzowej. Więcej o festiwalu na stronie: www.jazzmeile.org/.

JAZZ PO POLSKU 2014 THURINGEN organizowany jest we współpracy z Fundacją Plateaux, AG Jazzmeile Thüringen, Instytutem Polskim w Berlinie i Fundacją Współpracy Polsko Niemieckiej.

JAZZ PO POLSKU prezentuje polskie zespoły z pogranicza jazzu i okolic. Pokazuje szerokie spektrum możliwości artystów młodego pokolenia i dąży do odświeżenia polskiego jazzu na arenie międzynarodowej. Proponowany program jest zróżnicowany i witalny, stylistycznie skierowany dla szerokiego grona odbiorców. Projekt pomaga w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej a także wspomaga integrację środowisk artystów zaangażowanych krajów. Wystawiany był do tej pory dwukrotnie: na Copenhagen Jazz Festival w 2012 r., gdzie zagrali Leszek Możdżer, Levity, HERA, Jazzpospolita, Imagination Quartet, GMO Trio, Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio, The Light, Tomasz Licak Sextet i Niechęć; oraz w klubie Kunstfabrik Schlot w Berlinie 2013 r. gdzie zagrali HERA, Imagination Quartet i Biotone.

13.11.2014
20.00
Szymon Łukowski Quintet
Café Wagner, Jena, Wagnergasse 26,

14.11.2014
20.00
Ekkehard Jost Quartet (Niemcy)
21.30
Jazzpospolita
Jugend- und Kulturzentrum mon ami, Weimar, Goetheplatz 11,

15.11.2014
20.00
Adam Pierończyk solo
21.00
Imagination Quartet
22.30
Wojtek Mazolewski Quintet

Jugend- und Kulturzentrum mon ami, Weimar, Goetheplatz 11,

16.11.2014
20.00
Brüdaer feat. Nastja (Niemcy)
21.30
Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
Kasseturm, Weimar, Goetheplatz 10