Kalendarz koncertowy

Sie
14
czw
„Pasja w jazzie” wystawa fotografii Sławka Przerwy w ramach Reykjavik Jazz Festival – Reykjavik (Islandia)
Sie 14@19:00 – Sie 20@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

W ramach Reykjavik Jazz Festival od 14 do 20 sierpnia prezentowana będzie wystawa fotografii zatytułowana „Pasja w jazzie”. Sławek Przerwa, fotograf i pasjonat jazzu, jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci na polskim rynku artystycznym. Stale współpracuje z festiwalami muzycznymi dokumentując najważniejsze wydarzenia na europejskiej scenie jazzowej. „Pasja w jazzie” to zbiór 20 czarno-białych prac. Portrety takich gwiazd jak Sonny Rollins, Joshua Redman czy Kurt Elling powstały w przeciągu ostatnich 5 lat podczas polskich festiwali jazzowych.

Wystawa Fotografii Sławek Przerwa

„Polski Jazz – kierunek Islandia” to interdyscyplinarny cykl wydarzeń artystycznych prezentujących młodych utalentowanych polskich artystów związanych ze sceną jazzową. Projekt współorganizowany jest przez Indygo Management, Reykjavik Jazz Festival, Stowarzyszenie ProjektPolska.is i Fundację Polka oraz pod patronatem honorowym Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Reykjaviku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REYKJAVIK JAZZ FESTIVAL 14-20.08.2014:
„Pasja w jazzie” wystawa fotografii Sławka Przerwy
Otwarcie: 14.08.2014, czwartek, godz. 19:00 / HARPA
Wystawa czynna: 14-20.08.2014

Sie
20
śr
Adam Bałdych Imaginary Quartet – Reykjavik Jazz Festival 2014 – Reykjavik (Islandia)
Sie 20@19:30

pod patronatem JazzSoul.pl

Dwudziestoośmioletni Adam Bałdych przez krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej. To drugi Polak po Michale Urbaniaku, który podbił serca krytyków i międzynarodowej publiczności. Od kiedy w wieku 16 lat został okrzyknięty cudownym dzieckiem, koncertuje i nagrywa z wybitnymi światowymi gwiazdami m.in. z Jimem Beardem, Leszkiem Możdżerem, Larsem Danielssonem, Didierem Lockwoodem, Pierrem Blanchardem, Jerrym Goodmanem, Krzesimirem Dębskim czy Christianem Howesem. Jest laureatem najważniejszych nagród jazzowych w Polsce i Europie. Jego autorski projekt Adam Bałdych Imaginary Quartet stał się sensacją jazzowych scen, łącząc najnowsze trendy muzyczne z nowym wymiarem energii scenicznej. Koncerty Adama Bałdycha są spektakularną mieszanką liryzmu zmuszającego słuchaczy do skupienia się na szmerach i szelestach ledwo muskanych smyczkiem strun oraz momentów energetycznego apogeum, kiedy skrzypek przypomina gwiazdę rocka balansującą na granicy eksplozji.

„Polski Jazz – kierunek Islandia” to interdyscyplinarny cykl wydarzeń artystycznych prezentujących młodych utalentowanych polskich artystów związanych ze sceną jazzową. Projekt współorganizowany jest przez Indygo Management, Reykjavik Jazz Festival, ProjektPolska.is i Fundację Polka oraz pod patronatem honorowym Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Reykjaviku. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reykjavík Jazz Festival

REYKJAVIK JAZZ FESTIVAL 14-20.08.2014:
Koncert: Adam Bałdych Imaginary Quartet
20.08.2014, środa, godz. 19:30 / HARPA – Eldborg
Wstęp na wszystkie wydarzenia Reykjavik Jazz Festival 2014: 14.900 kr.
Wstęp 20.08.2014 – Wieczór finałowy w Eldborg: 4.900 kr.