Kalendarz koncertowy

Sty
1
czw
Adam Bałdych & Yaron Herman – Koblenz (Niemcy)
Sty 1@01:00

Pierwsza trasa projektu Adam Bałdych & Yaron Herman, związanego z najnowszą płytą Adama, o której szczegóły już niebawem!

Adam Bałdych & Yaron Herman The New Tradition on tour fot. ACT Joachim Gern-kopia

  • 27.01.2014 – Koblenz, Germany
  • 28.01.2014 – Mannheim, Germany
  • 29.01.2014 – Maasmechelen, Belgium
  • 30.01.2014 – Linz, Austria
  • 31.01.2014 – Rottenmann, Austria
  • 01.02.2014 – Vienna, Austria
  • 02.02.2014 – Salzburg, Austria
Cze
30
wt
Obara International Quartet w Jazz at Lincoln Center! – Nowy Jork (USA)
Cze 30@19:30

Międzynarodowy zespół naszego saksofonisty wystąpi 30 czerwca w Dizzy’s Club Coca-Cola w Nowym Jorku

Jazz at Lincoln Center wraz z Jazztopad Festival i Instytutem Kultury Polskiej w Nowym Jorku prezentują Obara International Quartet we wtorek, 30 czerwca, 2015 o godz. 19:30 i 21:30 w Dizzy’s Club Coca-Cola. Obara International Quartet to najnowszy projekt Macieja Obary w którego skład dodatkowo wchodzą wybitny pianista Dominik Wania oraz skandynawska sekcja rytmiczna; basista Ole Morten Vaagan i perkusista Gard Nilssen.

Obara Special Trio

Maciej Obara jest jednym z najciekawszych polskich saksofonistów jazzowych, który zbiera znakomite recenzje, zarówno od polskich, jak i zagranicznych melomanów oraz krytyków muzycznych. Udowadnia jak muzyka jazzowa może łączyć w sobie energię i otwarte formy zachowując lekkość przekazu. Jest artystą odnoszącym międzynarodowe sukcesy, którego nazwisko pojawia się w programach najważniejszych festiwali na całym świecie – w ciągu ostatnich dwóch lat kwartet Obary prezentował się na festiwalach w Japonii, Korei, Indiach, Norwegii, Szwecji, czy Wielkiej Brytanii.

Dominik Wania, zdobywca dwóch Fryderyków, to jeden z najważniejszych współczesnych pianistów jazzowych. Studiował u Danilo Pereza na wydziale jazzowym New England Conservatory of Music w Bostonie w ramach Presidential Scholarship, przyznanego przez Helena Foundation. TVP Kultura przyznało Dominikowi Wani nagrodę za: „otwartość stylistyczną i szerokie horyzonty jazzowe, od mainstreamu do awangardy, a przede wszystkim za pierwszą autorską płytę ‘Ravel’, na której pokazuje z subtelną i wyważoną wirtuozerią swój wielki talent i umiejętność przekładania muzyki poważnej na język jazzowy”.

Obara i Wania pierwszy raz spotkali się w składzie Tomasza Stańki i to u jego boku zapoczątkowali swoją muzyczną przyjaźń. Wypracowali swój własny język harmoniczny – ekspresyjne solówki Macieja Obary, łagodzone nieco akordami fortepianu Dominika Wani są dopełnione nieokiełznaną energią Ole Morten Vaagana i Garda Nilssena, muzyków czołówki skandynawskiej sceny jazzowej.

Nowojorski koncert w prestiżowym programie Jazz at Lincoln Center zamyka ich północnoamerykańską trasę. Kwartet wystąpi podczas festiwali: Rochester Jazz Festival (25 czerwca), Ottawa Jazz Festival (26 czerwca), Edmonton Jazz Festival (27 czerwca) i Vancouver Jazz Fest (28 czerwca).

Obara International Quartet prezentowany jest przez Jazz w Lincoln Center, Jazztopad Festival i Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku.

Lis
25
pt
Sampha – Paryż (Francja)
Lis 25@19:00

In the seven years that Sampha has spent gracing our collective consciousness, he’s graduated from a treasured secret of few to the sonic confidant of many.

Something in his earnest and urgent delivery has connected with fans and collaborators worldwide— the latter who include SBTRKT, Drake, Kanye West, Solange Knowles, Jessie Ware and Lil Silva. Perhaps it’s the wringing of emotion from every word laid bare or maybe the soulful exhale that colours his melodies.