Kalendarz koncertowy

Sty
1
czw
Dán Varga & Animal House Project – Zielona Góra
Sty 1@01:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Animal House Project to nowoczesny kwartet tworzony przez muzyków młodej generacji – studentów Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznych w Odense (Dania), Grazu (Austria) oraz Katowicach i Wrocławiu. To także grupa przyjaciół grających razem już od wielu lat, co sprawia, że na scenie doskonale się rozumieją i świetnie czują.

Członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani na najróżniejszych konkursach i festiwalach (w tym Jazz Juniors, EuropaFest w Rumunii, Azoty Tarnów Jazz Contest, RCK Pro Jazz, czy nawet zwycięstwo w telewizyjnym show Must Be The Music). Każdy z muzyków to charakterystyczna indywidualność, która udziela się także w masie innych projektów bardzo zróżnicowanych stylistycznie na terenie całej Europy.

ahp

Kwartet gra głównie swoje własne kompozycje utrzymane w stylistyce współczesnego jazzu progresywnego. Ostatnio do współpracy zaprosili znakomitego saksofonistę z Węgier.

Dán Varga to jeden z najbardziej obiecujących głosów i jeden z niewielu alcistów na rodzimej scenie jazzowej. Jazzowy idiom zgłębiał na uczelni w Budapeszcie a obecnie jest studentem uniwersytetu sztuki w Grazu. Silne inspiracje muzyką indie nadają specyficzny i unikalny kształt jego muzycznemu językowi. Jest znakomitym kompozytorem, którego dzieła ciężko jednoznacznie sklasyfikować stylistycznie. Być może wybiegają one w kształtującą się obecnie przyszłość jazzu nowoczesnego.

Szukając źródła niesamowitego zrozumienia i bardzo silnej więzi jaka powstała pomiędzy Dánielem a muzykami z Polski trzeba wskazać fakt, iż wszystkich można nazwać „muzycznymi filozofami” – muzyka bez odpowiedniej przestrzeni i ładunku emocjonalnego budzi w nich wstręt.

Skład:
Dán Varga – saksofon altowy
Piotr Lipowicz – gitara
Eryk Nowak – fortepian
Michał Nienadowski – kontrabas
Piotr Budniak – perkusja

Grażyna Auguścik – Songs of Nick Drake – Pszczyna
Sty 1@01:00

Nick Drake to brytyjski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. Za życia nie zdobył dużej popularności i uznania. Rzadko koncertował, a jego występy były bardzo krótkie. Drake, nie doczekawszy sławy za życia, zyskał ją po śmierci. Doceniony za pełne poetyzmu i bólu teksty, łagodny głos i melancholijny urok muzyki stał się inspiracją dla wielu współczesnych artystów, takich jak muzycy R.E.M., Robert Smith, Brian Molko, Devendra Banhart, Beth Gibbons, Norah Jones, czy Brad Mehldau.

„Muzyka Drake’a wciąga. Kiedy po nią sięgniesz nie możesz przestać jej słuchać. Po prostu uzależnia. Jest w niej smutek i zniechęcenie, a jednocześnie tęsknota za miłością i wolnością. Odchodzenie i wracanie, walka dwóch światów: życia i śmierci. To piękna, pełna emocji muzyka, której nie można się oprzeć. Nagrałam ją z udziałem wspaniałych, młodych muzyków, którzy dziś są w wieku Nicka Drake’a. Są oni jednocześnie współautorami tej magicznej przygody. Cieszę się, że naszym nowym projektem przedłużamy trwanie tej muzyki na następne pokolenia”. – Grażyna Auguścik.

Man Behind The Sun The Songs Of Nick Drake-kopia

Kasia Dereń – Zielona Góra
Sty 1@01:00

KASIA DEREŃ – wokalistka, finalistka programu The Voice of Poland.

Śpiewanie to wielka pasja i jednocześnie sposób na życie Kasi. Artystka kształciła swój wokal pod okiem Grażyny Alber- ukończyła jej 4 – letnie studium w 2 lata. Jest laureatką festiwali m.in. w Opolu (Debiuty), festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwali Fama. Wspierała swoim głosem wielu znanych artystów takich jak: Natalia Przybysz- Natu, Paulina Przybysz – Pinnawela, Kasia Cerekwicka, Andrzej Piaseczny, Ania Szarmach czy Marcin Nowakowski.
Od 4 lat jest chórzystką w zespole Natalii Kukulskiej. Obecnie pracuje nad swoim autorskim materiałem.

kasia deren

Jej brawurowe wykonanie „Move in the right direction” zespołu Gossip w programie The Voice of Poland już dawno przekroczyło ponad milion odsłon, zaś sam zespół Gossip umieścił wykonanie Kasi na swoim profilu z komentarzem w samych superlatywach.
Ostatnio także mogliśmy usłyszeć Kasię w wydawnictwie Czwórki „tuwiMiasto”, gdzie znalazł się utwór „Nie ma kraju”.

Sty
28
śr
Vocal Night – Joanna Nowaczyk & Joachim Ryczek – Zielona Góra
Sty 28@20:30

Koncert wokalistów kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Na scenie zaśpiewają Joanna Nowaczyk i Joachim Ryczek. Towarzyszyć im będą znakomici muzycy Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Utwory z pogranicza soul/pop/gospel w różnych aranżacjach.
Serdecznie zapraszamy do spędzenia wieczoru przy dźwiękach płynących z dusz wokalistów.

Vocal Night

Wrz
10
czw
HoTS – Zielona Góra
Wrz 10@20:00

Zespół HoTS po raz drugi w krótkiej trasie koncertowej! Po dopier co zakończonej sierpniowej trasie koncertowej po południowo-wschodniej Polsce kwintet zaprezentuje swoją muzykę w Warszawie, Toruniu, Poznaniu i Zielonej Górze.

HoTS-kopia

HoTS to zespół, który powstał w 2011r. Nie jest to jednorazowy projekt muzyczny, ale wspólna długofalowa praca i muzykowanie. Szukają własnego brzmienia – nowoczesnego, nawiązującego do tradycji europejskiego jazzu, ale będącego przede wszystkim wyrazem wyobraźni i wrażliwości muzycznej. Ich mu-zyka to wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu Mikołaja Poncyljusza. Skład zespołu to trąbka, sak-sofon tenorowy, gitara, kontrabas i perkusja. Członkowie zespołu – Kuba Kinsner (Pablopavo, Vavamuffin, Ras Luta), Radek Nowak, Bartosz Tkacz, Adam Prokopowiecz i Mikołaj Poncyljusz – to absolwenci szkoły muzycznej im. Fryderyka Chopina na Bednarskiej, oraz absolewnci Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez trzy lata działalności zagrali około 30 koncertów w Polsce. Brali udział w festiwalu Fama, gdzie pod dyrekcją Włodka Pawlika tworzyli projekt pod nazwą „Laboratorium muzyki – We are from here”, z którym grali także na festiwalu „wszystkie strony świata” w Puławach. W czerwcu 2015 zostali laureatami konkursu na „Młodą Scenę Jazzową” którego nagrodą jest występ podczas festiwalu Jazz Jantar.

Trasa:

5 września 12/14, Warszawa, g. 19:30
7 września TUTU Jazz Club, Toruń, g. 20:00
9 września Blue Note, Poznań, g. 20:00
10 września JazzKino, Zielona Góra, g. 20:00

Lis
28
sob
Eskaubei i Tomek Nowak Quartet „Będzie Dobrze Tour pt.2” – Zielona Góra
Lis 28@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Wkrótce rusza druga część trasy jazzowo-rapowej formacji Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Tournee promuje album „Będzie Dobrze”, który ukazał się wiosną b.r. nakładem wydawnictwa For Tune. Muzycy w przeciągu trzech miesięcy odwiedzą 12 polskich miast. Podczas kilku koncertów zespołowi towarzyszył będzie Mr Krime (daty zostaną podane wkrótce).

Eskaubei Tomek Nowak Quartet poster

Płyta „Będzie Dobrze” to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo. Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak.

Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip hopu oraz czarnej groove-owej muzyki. Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych czy swobodnych improwizacji. Istotnym wsparciem okazał się Mr Krime – pionier polskiego dj-ingu, który okrasił scratchami i cutami 7 z 11 utworów na płycie. Gościnnie pojawiła się również znana łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Ten Typ Mes. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego. To pierwsza pozycja w katalogu For Tune, w której pojawiają się elementy hip hopu.

Pomiędzy koncertami zespół będzie przygotowywał materiał na drugą płytę, która powinna ukazać się w pierwszej połowie 2016 roku.

Mar
24
pt
Bisquit – Zielona Góra
Mar 24@20:00 – 22:00

„NAGI KRÓL w trasie” !!!
Telegraf bistro&cafe 22.03 godz. 20
Premiera płyty – marzec 2017!

Bisquit powstał na początku nowego wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki skomponowane przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w
kategorii debiut roku). Niedługo po niej ukazały się „Pytania”. Ostatnia płyta „Lilly” to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziej rozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie
ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy – dojrzałość, której nabywają jest tym, co niezwykle słychać w drodze artystycznej zespołu. Nie ulegający modom wciąż starają się odnaleźć największe piękno w opowieściach o człowieku- przeżywaniu porażek i sukcesów, tęsknoty czy chwilowego szczęścia