Kalendarz koncertowy

Sty
1
czw
„NO FUSION” Fusion Generation Project feat. Wojciech Staroniewicz – Płock
Sty 1@01:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Koncert promujący płytę „NO FUSION” Fusion Generation Project feat. Wojciech Staroniewicz

D. Petera – instr. klawiszowe;
K. Lenczowski – gitara, wiolonczela;
Ł.J. Jóźwiak – gitara basowa;
K. Kwiatkowski – perkusja;

Project Fusion normalny
GOŚĆ SPECJALNY: Wojciech Staroniewicz – saksofony

Fusion Generation Project to powstały w 2009 roku kwartet, który tworzą: Dariusz Petera (instr. klawiszowe, leader), Krzysztof Lenczowski (gitara), Łukasz Jan Jóźwiak (bas) oraz Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

Zespół opiera swój repertuar głównie na własnych, oryginalnie zaaranżowanych kompozycjach, a doskonałe umiejętności muzyków, kreatywność oraz nowoczesne brzmienie, tworzą ciekawy konglomerat nastrojów oscylujących między różnymi gatunkami. Muzyka FGP, choć wyraźnie oparta na klasycznej estetyce jazz- rock’a nie pozwala się zamknąć w muzycznych standardach tego gatunku, czerpiąc z muzyki improwizowanej oraz współczesnych form jazzu. Te składniki świadczą o profesjonalizmie muzyki wykonywanej przez FGP, a co za tym idzie, dostarczają odbiorcom niebywałych wrażeń.

Ten obiecujący kwartet stale zyskuje rozgłos i uznanie. Może poszczycić się wieloma pochlebnymi recenzjami zarówno w radio, jak i na łamach fachowych magazynów muzycznych. Fusion Generation Project brał również udział w najbardziej prestiżowych konkursach jazzowych w Polsce, a jego członkowie mają na koncie współpracę z najwybitniejszymi postaciami z kręgu muzyki jazzowej, klasycznej oraz popularnej.

Jesienią 2013 roku nakładem wytwórni Allegro Records, Wojciecha Staroniewicza ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana „No Fusion”. Materiał „ No Fusion” został zarejestrowany 12-13 listopada 2012 r. w RecPublica Studios w Lubrzy. Realizacją całości zajął się Michał Szpotakowski, a ilustracjami oraz grafiką Dorota i Filip Szczepańscy.

Na płycie znaleźli się wyjątkowi goście: saksofonista Marcin Kajper oraz Michael „Patches” Stewart, amerykański trębacz jazzowy, który ma na swoim koncie współpracę z największymi gwiazdami muzyki jazzowej i popularnej takimi jak: Quincy Jones, Marcus Miller, George Duke, Whitney Houston, Al Jarreau…

Fusion Generation Project cover

Muzyka, jaka znalazła się na „No Fusion”, bez wątpienia jest przenikająca w dwójnasób: szybko trafia do słuchacza i ogarnia go w całości, a także łączy w sobie różne style. Nie jest to jednak nagromadzenie wszystkiego w jednym kawałku – wręcz przeciwnie. W tym przypadku spokojnie można powiedzieć, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem każdy utwór jest inny a przy tym ukazuje niezwykle szerokie spektrum umiejętności muzyków oraz ich gości.

Uniwersalny język instrumentów może przenosić słuchacza w dowolne rejony muzyczne. Począwszy od delikatnie zaczynającego się open solo perkusji, przez kompozycje nawiązujące do klasyki gatunku jazz-rocka, po zakorzenione w muzyce klasycznej brzmienie wiolonczeli. Wszystko to powoduje, że estetykę zespołu trudno przyporządkować do jednej kategorii. Każdy instrument ma tu swoje pięć minut, teraz czas na to, aby pięć minut, albo i dłużej, mieli na rynku wydawniczym muzycy z FGP. Niech nikogo nie zwiedzie przewrotny tytuł „No Fusion” – fuzja dźwięków jest tu obecna, a w dodatku bardzo na miejscu.

To fonograficzny debiut zespołu składającego się z muzyków, którzy są rozpoznawalni na rynku muzycznym w Polsce. Tutaj jednak częściowo odcięli się od korzeni i wkroczyli w nowy etap grania.

Koncert w ramach Kawiarni Jazzowej
PIĄTEK 31. 01. 2014
PŁOCKI OŚRODEK KULTURY I SZTUKI ul. Tumska aa
GODZ.: 19.00
BILETY: 15 PLN

Adam Bałdych & Yaron Herman – Wiedeń (Austria)
Sty 1@01:00

Pierwsza trasa projektu Adam Bałdych & Yaron Herman, związanego z najnowszą płytą Adama, o której szczegóły już niebawem!

Adam Bałdych & Yaron Herman The New Tradition on tour fot. ACT Joachim Gern-kopia

01.02.2014 – Vienna, Austria
02.02.2014 – Salzburg, Austria

Grażyna Auguścik – Songs of Nick Drake – Pszczyna
Sty 1@01:00

Nick Drake to brytyjski wokalista, gitarzysta i autor piosenek. Za życia nie zdobył dużej popularności i uznania. Rzadko koncertował, a jego występy były bardzo krótkie. Drake, nie doczekawszy sławy za życia, zyskał ją po śmierci. Doceniony za pełne poetyzmu i bólu teksty, łagodny głos i melancholijny urok muzyki stał się inspiracją dla wielu współczesnych artystów, takich jak muzycy R.E.M., Robert Smith, Brian Molko, Devendra Banhart, Beth Gibbons, Norah Jones, czy Brad Mehldau.

„Muzyka Drake’a wciąga. Kiedy po nią sięgniesz nie możesz przestać jej słuchać. Po prostu uzależnia. Jest w niej smutek i zniechęcenie, a jednocześnie tęsknota za miłością i wolnością. Odchodzenie i wracanie, walka dwóch światów: życia i śmierci. To piękna, pełna emocji muzyka, której nie można się oprzeć. Nagrałam ją z udziałem wspaniałych, młodych muzyków, którzy dziś są w wieku Nicka Drake’a. Są oni jednocześnie współautorami tej magicznej przygody. Cieszę się, że naszym nowym projektem przedłużamy trwanie tej muzyki na następne pokolenia”. – Grażyna Auguścik.

Man Behind The Sun The Songs Of Nick Drake-kopia

Nigel Kennedy in Recital Bach & Fats Waller – Płock
Sty 1@01:00

Pierwsza połowa programu składa się wyłącznie z utworów Jana Sebastiana Bacha, natomiast w drugiej części pojawiają się nowe aranżacje muzyki Fatsa Wallera – genialnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora tworzącego w I połowie XX wieku. W tej części koncertu Nigelowi towarzyszyć będą znakomici jazzmani – gitarzysta Rolf Bussalb, kontrabasista Yaron Stavi i perkusista Krzysztof Dziedzic.

Nigel_Kennedy

Sty
9
pt
Marek Napiórkowski UP! – Płock
Sty 9@19:00

Marek Napiórkowski wraz z zespołem wyrusza w trasę koncertową, promującą utwory z najnowszej płyty „UP!”. Brzmienie dynamicznego jazzu połączone z kameralistyką to prawdziwa muzyczna uczta.

Marek Napiórkowski Sextet w składzie: Marek Napiórkowski – g, Krzysztof Herdzin – p, fl; Adam Pierończyk – sax; Henryk Miśkiewicz – bcl, sax;Robert Kubiszyn – b; Paweł Dobrowolski – dr.

marek napiorkowski up cover

  • 9.01. 2015 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki; ul. Tumska 9 A; Płock
  • 10.01.2015, godz. 19.00 Teatr Muzyczny; ul. Żeglarska 8 – Toruń
  • 11.01.2015, Studio im. Agnieszki Osieckiej Trójka Polskie Radio, Warszawa, ul. Myśliwiecka

Album „UP!” swoją premierę miał w listopadzie 2013 roku. Zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem płyta to niewątpliwie dzieło bez precedensu w historii polskiego jazzu. Sam Napiórkowski charakteryzuje ją jako efekt artystycznych i życiowych poszukiwań, deklarację dojrzałego człowieka, który nie chce oglądać się do tyłu. W nagraniu albumu wzięli udział wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Adam Pierończyk (saksofon), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja). Płyta „Up!” wzbudziła duże uznanie krytyków i publiczności, czego świadectwem jest nominacja do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii „Jazzowy Album Roku”.

Marek Napiórkowski to znany i ceniony gitarzysta i kompozytor. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, dwukrotnie uznany przez czytelników JAZZ FORUM za gitarzystę roku. Koncertował w wielu krajach Europy, w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji i Chinach. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe i ponad 140 płyt nagranych z uznanymi wykonawcami polskimi i zagranicznymi. Współpracował m.in. z Patem Methenym, Clarence’em Pennem, Gilem Goldsteinem, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, czy Wojciechem Karolakiem.

Paź
13
sob
Kasia Lins – Płock
Paź 13@19:00 – 22:00

BILETY: 25,00 zł / 30,00 zł w dniu koncertu – wkrótce dostępne w Bileterii POKiS, na www.pokis.infoserw.pl oraz na Kup Bilecik https://www.kupbilecik.pl/impreza-29646-kasia.lins.plock.html

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wykonuje muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami folku i rocka. Występowała przed Imany, Anią Dąbrowską, Natalią Przybysz i Jessie Ware.

23 lutego 2018 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu Kasi „Wiersz ostatni”, promowana singielem o tym samym tytule. Płyta przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Wszystko dopełnione oryginalnymi instrumentami takimi jak Oud czy urokliwy Wurlitzer. Współkompozytorami utworów są Michał Lange i Karol Łakomiec. Za produkcję odpowiadają Marcin Bors i Michał Lange.

Skład zespołu:
Kasia Lins – wokal / piano
Karol Łakomiec – gitara
Zuza Kłosińska – gitara / wokal
Agnieszka Bigaj – instr.klawiszowe / synth bass
Wiktoria Jakubowska – perkusja / wokal