Kalendarz koncertowy

Lip
22
wt
Ewa Bem ….Czesław Niemen swingująco oraz porywające „Kakadu”… – Łomianki
Lip 22@20:30

22.07.2014 lipca w Jazz Cafe w Łomiankach wystąpi Ewa Bem z zespołem w składzie: Ewa Bem – śpiew; Łukasz Sztaba – instrumenty klawiszowe; Wiktor Tatarek – gitary; Robert Markiewicz – perkusja; Patryk Stachura – gitara basowa; Barbara Włodarska – chórek; Jan Radwan – chórek

Ewa Bem_Pozytywne Wibracje_20 07 2012-2

„Pierwsza dama polskiego jazzu” po raz kolejny zagości w klubie Jazz Cafe. W przypadku Ewy Bem trudno uciec od tego mało oryginalnego określenia, bowiem jest ono trafne nie tylko ze względu na umiejętności wokalne, ale i nienaganne maniery estradowe artystki.

Ewa Bem lubi współpracować z wybitnymi muzykami, ale także poszukuje talentów wśród młodszego pokolenia, które zdecydowanie pasuje do niej temperamentem i wyczuciem rytmu. Właśnie na scenie Jazz Cafe towarzyszyć Ewie Bem będzie również świeża i porywająca krew polskiego jazzu.

Podczas recitalu, oprócz utworów z albumu „Kakadu”, które od lat zachwycają słuchaczy, będziemy mogli posłuchać najnowszego projektu Ewy Bem, stworzonego w hołdzie wybitnemu artyście – Czesławowi Niemenowi. Czesław Niemen swingująco? Ten, kto słyszał „Sprzedaj mnie wiatrowi” wykonywany przez Ewę Bem z nieopanowanym entuzjazmem, będzie koncertem oczarowany.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12
jazzcafe@jazzcafe.com.pl
biuro@jazzcafe.com.pl
rezerwacja@jazzcafe.com.pl

Paź
21
wt
Taylor Mcferrin – Bytom
Paź 21@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Taylor McFerrin idzie w ślady genialnego ojca. Młody muzyk właśnie wydał znakomity debiutancki album „Early Riser”, a 23 października wystąpi w klubie Spot w Poznaniu.

taylor mcferrin early riser cover

„Early Riser” Taylora to idealna pozycja dla miłośników wytrawnych fuzji nu-jazzu / downtempo / elektroniki i soulu. Utalentowany syn Bobby’ego McFerrina sceniczne szlify zdobywał poprzedzając występy m.in. Eryki Badu, Roberta Glaspera czy The Roots, a teraz debiutuje w barwach związanej z Ninja Tune wytwórni Brainfeeder. Na świetnym albumie muzyka z Brookynu nie mogło oczywiście zabraknąć słynnego ojca artysty: Bobby McFerrin wraz z juniorem dają w utworze „Invisible / Visible” niezwykle klimatyczny, a zarazem bardzo „groovy” wokalny popis. Niebagatelny udział i wpływ na powstanie „Early Riser” miał też Robert Glasper – pianista, producent, zdobywca Grammy i etatowy współpracownik największych jazzowych gwiazd: Herbiego Hancocka czy – związanego z Blue Note – Terrence’a Blancharda. Na „Early Riser” młody McFerrin znajduje doskonały balans między nowoczesnymi elektronicznymi pasażami, echami wielkiej jazzowej tradycji i wpływami starego soulu i funku. W kompozycji „Already There” u boku Glaspera towarzyszy mu wielka postać funkowo-soulowej sceny kalifornijskiej, basista Erykah Badu – Thundercat. Album to jednak przede wszystkim autorski manifest McFerrina – multiinstrumentalisty, świetnego kompozytora i ciekawego wokalisty. O dziwo, pomysły Taylora sprawdzają się też w piosenkowej formule – na krążek trafiło kilka znakomitych songów, w których młodego Amerykanina wspierają świetne kobiece głosy – nominowane do Grammy Emily King i Nai Palm (z Hiatus Kaiyote) czy Ryat. Jedno jest pewne – Taylor McFerrin odziedziczył po ojcu wielki talent i wyrasta na ważną postać muzycznej sceny – warto mu kibicować i obserwować rozwój ciekawej kariery. Polscy melomani będą mieli ku temu świetne okazje już w październiku, podczas trzech polskich występów artysty: 21.10 w Fantomie w Bytomiu, 22.10 we wrocławskim Starym Klasztorze, a 23.10 w SPOT.w Poznaniu.

Gru
3
śr
Henryk Miśkiewicz – 10-lecie Full Drive – Łomianki
Gru 3@20:00

3 grudnia o godzinie 20 na koncercie w Jazz Cafe będziemy świętować jubileusz 10-lecia pracy zespołu Full Drive Henryka Miśkiewicza. Kompozycje, oraz aranżacje z, oraz to porywające projekty łączące jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów oraz sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

Henryk Miśkiewicz Full Drive w składzie: Henryk Miśkiewicz – saksofony, klarnet; Marek Napiórkowski – gitary; Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa; Michał Miśkiewicz – perkusja oraz goście specjalni: Dorota Miśkiewicz – śpiew; Kuba Badach – śpiew; Michael Patches Stewart – trąbka.

Full Drive

Henryk Miśkiewicz to prawdziwy czarodziej saksofonów i klarnetów. Jest wyjątkowym wirtuozem obu instrumentów. Miłośnicy i znawcy jazzu znają doskonale jego charakterystyczny, rozpoznawalny a przy tym niezwykle unikalny sposób komunikacji muzycznej. Jego gra jest pełna emocji, energii, siły, nastroju, nostalgii, spokoju, barw, uniesień, improwizacji, charyzmy i magii. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że urodził się by zostać muzykiem, by opowiadać o otaczającym nas świecie najpiękniej jak można – muzyką płynącą z głębi serca.

Wszystkie trzy płyty zostały nagrane Live w Jazz Cafe w Łomiankach z udziałem publiczności, pokazując niezwykłą atmosferę tego miejsca. Gośćmi specjalnymi na płytach kolejno byli Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach oraz Michael „Patches” Stewart. Wszystkie płyty nominowane były do nagrody Fryderyka i wspaniale przyjmowane przez publiczność. Dzięki oryginalnym kompozycjom, aranżacjom i mistrzowskiemu wykonawstwu Henryka Miśkiewicza i jego zespołu, płyty te docenili również krytycy. Lider zaprosił do współpracy utalentowanych muzyków, którzy w ciągu tych 10 lat stali się gwiazdami wielu własnych projektów.

Gru
15
pon
Bernard Maseli …feria dźwięków, różnorodność barw… – Łomianki
Gru 15@20:00

Bernard Maseli – wibrafon MIDI, KAT „Obdarzony ogromnym talentem do kreowania niewiarygodnie subtelnych harmonii

Masali

Bernard Maseli i jego wibrafon to para, która zabierze nas do miejsc w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Trudno by było wyobrazić sobie historię polskiego jazzu elektrycznego bez Bernarda Maseli”. Bernard Maseli to wibrafonista światowej sławy oraz kompozytor, aranżer i producent muzyczny.

Ten niezwykle energetyczny artysta – porównywany do Pata Metheny – jako jeden z nielicznych polskich muzyków jazzowych otrzymał zaproszenie do współpracy z amerykańskim kwartetem pod wodzą gitarzysty Deana Browna (Dean Brown, Marvin „Smitty” Smith, Hadrien Feraud, Bernard Maseli), z którym odbył entuzjastycznie przyjęte tournee oraz nagrał płytę Browna „Unfinshed Business”.

Koncertował również z legendarnym trębaczem Milesem Davisem jako jego suport.

Lista wielkich nazwisk, z którymi współpracował jest długa…

Z saksofonistą Jerzym Główczewskim i wokalistą Kubą Badachem, utworzył pierwszy swój projekt autorski pod nazwą „The Globetrotters”. Zespół w krótkim czasie zdobył dużą popularność wśród fanów, czego wyrazem są cztery płyty oraz blisko 500! zagranych koncertów i współpraca z gwiazdą instrumentów perkusyjnych Nippy Noya (Indonezja). Współtworzył też ze znakomitym kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Mino Cinelu, Ewą Bem, Anną Marią Jopek czy Lorą Szafran. Natomiast rozpoczęta blisko 20 lat temu współpraca ze znakomitym basistą Krzysztofem Ścierańskim trwa do dziś – projekt „Big 2”. Od 20 lat również jest wykładowcą na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej.

Solowy projekt DIARY jest wynikiem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań muzyka, jego swoistym „muzycznym pamiętnikiem”. Artysta znany jest z łączenia różnorakich gatunków muzycznych, z pewnością więc oprócz jazzu usłyszymy elementy rocka, funku oraz muzyki etnicznej. Na koncercie nie zabraknie również akcentów świątecznych!

Sty
6
wt
Aga Zaryan – Koncert Noworoczny – Łomianki
Sty 6@21:00

06.01.2015 (wtorek) godz. 21.00
Aga Zaryan – śpiew
Michał Tokaj – fortepian
Robert Majewski – trąbka
Michał Barański – gitara basowa
Łukasz Żyta – perkusja

Tego wieczoru artystka zaprezentuje specjalnie przygotowany program z wyborem niezapomnianych tematów jazzowych oraz kompozycji z okresu złotej ery jazzu. Na gości czeka wyjątkowa uczta muzyczna. Usłyszymy ponadczasowe standardy w wykonaniu jednego z najbardziej charyzmatycznych głosów jazzu. Podczas koncertu w Jazz Cafe Zaryan wystąpi w towarzystwie European Jazz Quartet.

PLAKAT NOWY ALBUM AGA ZARYAN 2013

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką, której reputacja sięga od Tokyo do Nowego Yorku. Artystka przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w jazzie, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Jest pierwszą oraz jedyną polską wokalistką, której płyty ukazują się nakładem legendarnej wytwórni Blue Note Records z Manhattanu. Wyróżnia ją indywidualny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu. Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerokiej publiczności, co zaowocowało nagraniem ośmiu albumów.

Koncerty Agi Zaryan słyną z niepowtarzalnego nastroju. Artystka występuje z powodzeniem na niezliczonych polskich oraz zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Izraelu, Turcji, Rosji i Islandii. Swój sukces zawdzięcza niezwykłej barwie głosu, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami z Europy oraz Stanów Zjednoczonych.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12
jazzcafe@jazzcafe.com.pl
biuro@jazzcafe.com.pl
rezerwacja@jazzcafe.com.pl

adres klubu Jazz Cafe:
Łomianki, ul. Warszawska 69, tel. 22 751 41 12

Lut
17
wt
Nigel Kennedy & KROKE – Jelenia Góra
Lut 17@20:30

17 lutego 2015 roku Nigel Kennedy & KROKEwystąpią w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Muzycy wystąpią w ramach inauguracji 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM – ZBLIŻENIA” 2015.

Pierwszy raz spotkali się w 2000 r., kiedy to Nigel Kennedy za namową swojej żony Agnieszki, przybył na klubowy koncert Kroke w Anglii w Kornwalii.

Kennedy Kroke poziom

Pierwszy koncert zagrali w lecie, na Kazimierzu, w klubie, który już niestety nie istnieje. Wtedy to była głównie improwizacja. Grali dużo i często i głównie utwory z repertuaru Kroke.
W 2003 r. nagrali dla EMI Classic jedyny jak dotąd wspólny album East meets East z gościnnym udziałem Nataszy Atlas i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej.

Płyta zawiera 14 utworów zaaranżowanych przez Nigela Kennedy i Kroke w tym m.in. Lullaby for Kamila,Time, Kukush z repertuaru Kroke po utwory tradycyjne jak: Ajde Jano, Ederlezi, Kazimierz do Tribute to Maria Tanasejako hołd wielkiej rumuńskiej śpiewaczce Marii Tanase.

Ich wspólne koncerty to wędrówka po różnych muzycznych tradycjach Europy Wschodniej, czyli tam gdzie „East meets East”, gdzie melodie bałkańskie splatają się z cygańskimi i żydowskimi. Kroke nadało swoim penetracjom tych muzycznych przestrzeni niezwykły koloryt, a muzykę tę Nigel Kennedy oszlifował do perfekcji mistrzostwem swych skrzypiec, jego i grupy Kroke wirtuozeria wsparta scenicznym temperamentem samego Kennedy’ego czynią te koncerty wprost niepowtarzalnym spektaklem muzycznym.

Maj
2
sob
Ewelina Serafin Quartet – Zakopane
Maj 2@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Ewelina Serafin – flecistka, kompozytorka, wokalistka współpracuje z wieloma muzykami zarówno jazzowymi jak i popowymi. Urodziła się 20 maja 1984 roku w muzycznej rodzinie gdzie od najmłodszych lat realizowała swoje muzyczne pasje. Od roku 2010 jest liderką zespołu Ewelina Serafin Quartet (w składzie: Nikola Kołodziejczyk/Dariusz Dobroszczyk – instrumenty klawiszowe, Jakub Mielcarek – kontrabas , Łukasz Kurek/Michał Heller – perkusja).

ESQ Sopot-kopia

Koncert podczas 51. Festiwalu Jazz Nad Odrą, 14 kwietnia 2015 roku otwiera trasę koncertową promującą debiutancką płytę „AntiType” nagraną we wrocławskim studiu Leszka Możdżera, który tę płytę wyprodukował i zagrał gościnnie w utworze „Space in my mind”. Repertuar płyty „AntiType” to autorskie kompozycje liderki, których wyrafinowane tematy, choć osadzone w jazzowej tradycji, odznaczają się wyjątkową świeżością i intrygującym stylem . Rok wcześniej Leszek Możdżer zaprosił Ewelinę Serafin do udziału w nagraniu płyty trio Możdżer Danielsson Fresco „POLSKA”, gdzie wykonała solówkę w utworze „Are You Experienced”. Kwartet podczas trasy, wystąpi również, w Warszawie, Sopocie oraz Zakopanem. Ewelina Serafin bierze udział w różnorodnych projektach, jako flecistka oraz wokalistka.

Na koncercie w Zakopanem z Ewelina zagrają:
Darek Dobroszczyk – p
Jakub Mielcarek – db
Michał Heller – dr

Maj
19
wt
Soyka & Karolak & Skolik …powrót do Złotych lat Swingu … – Łomianki
Maj 19@20:00

Stanisław Soyka – śpiew
Wojciech Karolak – organy Hammonda
Arek Skolik – perkusja

„Swing Revisited” to najnowszy album Stanisława Soyki & Roger Berg Big Band, szwedzko-duńskiej orkiestry big bandowej.

Premiera albumu odbyła 14 kwietnia 2015 roku i już zdobyła status Złotej Płyty.

Stanislaw_Soyka_nagral_5191987

Współpraca muzyków rozpoczęła się od spontanicznego jam session w trakcie warszawskiego koncertu big bandu. „Po prostu wymiękłem, z jaką czułością grali tę muzykę” – wspomina Stanisław Soyka ” oczywiście nie wytrzymałem i wskoczyłem na chyba trzy numery. Było po prostu wspaniale”. Album, który powstał z tego wyjątkowego połączenia energii, jest powrotem do złotych lat swingu. Zrealizowany w studiach nagraniowych w Szwecji i w Polsce nie jest jednak kolejną propozycją siłowego unowocześniania klasyki amerykańskiej piosenki lat 40. „Swing Revisited” nagrany został według najlepszych, „starozakonnych” wzorów i z poszanowaniem tradycji swingowych tak, by oddać kunszt twórców tamtych czasów, bo jak podkreślają artyści, nie da się ulepszyć muzyki Dukea Ellingtona, trzeba ją po swojemu przeżyć. „Ta muzyka już z górą 40 lat nie istnieje ani w eterze, ani tym bardziej w klubach tanecznych czy na scenach koncertowych.”

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, pianista, kompozytor– już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wciąż inny wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Jest zwierzęciem muzycznym z charyzmą performera. Z zespołem czy solo wkrótce po wejściu na scenę obejmuje całkowite panowanie nad publicznością. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział „Nie gram dla fajerwerków, nie śpiewam by się popisać. Moją ambicją i pragnieniem jest, by mój śpiew, moje pieśni dodawały otuchy, podnosiły na duchu tych, którzy przychodzą mnie słuchać. Chcę by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni.

Paź
23
pt
Adam Bałdych & Helge Lien Trio – Jelenia Góra
Paź 23@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Mamy przyjemność zaprosić na pierwszą trasę promującą nowy album Adama Bałdycha i Helge Lien Trio. „Bridges”. Muzycy w składzie: Adam Bałdych – skrzypce, Helge Lien – fortepian, Frode Berg – kontrabas, Per Oddvar Johansen – perkusja zawitają do polskich miast. Start 19 października we Wrocławiu.

Bałdych Trasa

 • 19.10.2015 ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO – Wrocław
 • 20.10.2015 ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO – Warszawa
 • 21.10.2015 ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO – Gdańsk
 • 22.10.2015 ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO – Koszalin
 • 23.10.2015 ADAM BAŁDYCH & HELGE LIEN TRIO – Jelenia Góra

2001 – Jazz Juniors (Kraków), 2 miejsce zespołowo i nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty 2002 – Sax Club (Gdynia), 1 miejsce zespołowo i nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty 2002 – Klucz do Kariery (Gorzów), na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 2001 do 2011 – Jazz Forum, czołowe miejsca w plebiscycie JAZZ TOP w kategorii Skrzypce. 2004 – fusion.pl, 2 miejsce w plebiscycie na Najlepszego Instrumentalisty 2004 – Rock Festiwal (Gorzów) Nagroda dla Najlepszego Instrumentalisty 2005 – Rura Live (Wroclaw) – 1 miejsce 2005 – Krokus Jazz Festiwal – Nagroda indywidualna 2005 – Rock Festiwal (Gorzów) – Nagroda specjalna za Osobowość Artystyczną 2006 – Jazz nad Odrą (Wrocław) – Grand Prix oraz Nagroda Indywidualna 2009 – Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego (Zielona Góra) 2011 – Plebiscyt „Ale Sztuka” (Gorzów) 2012 – Nadzieja Melomanów 2011, Grand Prix Jazz Melomani (Łodź) 2012 – Nagroda im. Janusza Słowika za całokształt twórczości (Gorzów) 2012 – Jazz Top 2012 – Skrzypek Roku oraz Nadzieja Roku (Ankieta czytelników Jazz Forum)
2013 – Echo Jazz 2013 – najważniejsza nagroda niemieckiego przemysłu muzycznego
2013 – FRYDERYK – nominacja w kategorii Artysta Roku
2013 – Artysta Roku 2012, Grand Prix Jazz Melomani (Łódź)
2013 – Jazz Top 2013 – Skrzypek Roku (Ankieta czytelników Jazz Forum)
2014 – Jazz Top 2014 – Skrzypek Roku (Ankieta czytelników Jazz Forum)
2015 – FRYDERYK – nominacja w kategorii Artysta Roku
2015 – Płyta Roku 2014 – „The New Tradition” TVP 2 i Stowarzyszenie Jazzowe Melomani

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Adam Bałdych & Helge Lien Trio – Jelenia Góra
Paź 23@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET – Jelenia Góra
Paź 23@22:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
Paź
24
sob
XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Jeremy Pelt „Four” – Jelenia Góra
Paź 24@20:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Mike Parker’s Trio Theory – Jelenia Góra
Paź 24@22:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
Paź
25
nie
XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Monika Borzym – Jelenia Góra
Paź 25@20:30

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festiwal – Kamil Piotrowicz Quintet – Jelenia Góra
Paź 25@22:00

pod patronatem JazzSoul.pl

Na festiwalu w Jelenie Górze w dn. 23 – 25.10 wystąpią m.in. Jeremy Pelt, Adam Baldych & Helge Lien Trio, Monika Borzym.

Po raz 14. jeleniogórska publiczność rozsmakowywać się będzie przepięknymi jesiennymi odcieniami jazzu.

krokus_2015

Pierwszy dzień (23.10) festiwalu otworzy z norweskim zespołem pianisty Helge Lien Trio znakomity skrzypek robiący furorę w Europie Adam Bałdych. Tamtejsza krytyka jazzowa zwróciła już wiele lat temu uwagę na tego fantastycznego skrzypka, który wciąż zaskakuje swoimi autorskimi albumami wydawanymi w niemieckiej oficynie ACT Music gwarantując mu promocję na cały świat.

Gwiazdą drugiego dnia (24.10) będzie amerykański trębacz Jeremy Pelt. Miał okazję współpracować z takimi postaciami jazzu jak: John Hicks, Ravi Coltrane, Winard Harper, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico czy Nancy Wilson. Amerykański trębacz ma na swoim koncie wiele nagród dla najlepszego muzyka przyznawanych przez prestiżowy amerykański magazyn jazzowy „Down Beat”. Jego obecny zespół nawiązuje w pewnym sensie do nagrań Milesa Davisa z 1965 roku, ale to, co prezentuje Jeremy Pelt na swoich koncertach to wyłącznie jego własne kompozycje osadzone w stylistyce free jazzu, post-bopu i jazzu modalnego. Muzyka jaką prezentuje Jeremy Pelt ze swoim kwartetem to jazz najwyższej próby.

Ostatni dzień festiwalu (25.10) będzie należał do zespołu kierowanego przez wokalistkę Monikę Borzym. Jej muzyka na wskroś wypełniona jest delikatnym jazzem. Urzeka swoim głosem, który chwilami jest bardzo mocny, stanowczy, poruszający i mający ogromną siłę wyrazu, chwilami delikatny, zwiewny, a nawet tajemniczy. Głos wokalistki nasycony jest wieloma barwami i odcieniami, przez co historie, jakie opowiada są autentyczne. Bez zastanowienia podążamy w ślad za jej głosem, a wędrówka ta wykracza daleko poza polskie granice, a nawet poza kontynent. Ale to nie tylko wokal przykuwa uwagę, jest on jedną stroną medalu. Zarówno pierwsza płyta „Girl Talk”, jak i druga, „My Place” nagrana z gigantami jazzu, począwszy od Johna Scofielda, Chrisa Pottera, Randy’ego Breckera, na aranżerze Gilu Goldsteinie kończąc szybko pokryły się platyną. Monika ma swój własny, oryginalny styl. Jej ciekawy, pięknie i świadomie ukształtowany głos jest tym, którego na ówczesnej, polskiej scenie muzycznej brakowało. Teraz jednak możemy delektować się perfekcyjnie dopracowanymi utworami Moniki Borzym, które w wersji koncertowej wypadają jeszcze lepiej.

Ale nie tylko na tych wielkich Gwiazdach będzie bazował tegoroczny festiwal.

Szczególnie ważną rolę odgrywa od 14 lat Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych odbywający się pn. „Powiew Młodego Jazzu”. Przez dwa dni (24 – 25.10) przewinie się przez główną scenę 16 młodych zespołów jazzowych. Poza polską obsadą pojawią się również muzycy z Czech, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Zespoły występujące w konkursie będą konkurować o laur w postaci „Złotego Krokusa” głównej nagrody festiwalu.

Młody polski jazz zagości także w klubie festiwalowym „Kwadrat”, gdzie przez trzy wieczory młodzi i nieco starsi stażem muzycy jazzowi prezentować będą jazz na bardzo wysokim poziomie wśród nich laureaci zeszłorocznego konkursu kwintet pianisty Kamila Piotrowicza (niedziela 25.10), Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 tet (piątek 23.10) oraz Mike Parker’s Theory Trio (sobota 24.10). Ten ostatni zespół to odkrycie ostatnich lat zarówno na polskiej jak i amerykańskiej scenie jazzowej.

Atrakcją koncertów klubowych będą też nocne jam sessions z udziałem młodych muzyków jak również znanych koryfeuszy polskiego jazzu. Festiwalowi towarzyszyć będzie interesująca wystawa fotograficzna pn. „Twarze Jazzu” autorstwa Jana Bebla. Rolę konferansjera pełnić będzie Tomasz Tłuczkiewicz, który poprowadzi wszystkie imprezy festiwalowe zarówno te na scenie głównej jak i w klubie festiwalowym „Kwadrat”.

Tegoroczny festiwal to także Imprezy towarzyszące, które odbędą się w zaprzyjaźnionej z festiwalem Szklarskiej Porębie. W sobotę ( 17.10.) w Hotelu Bornit wystąpi ze swoim kwartetem znakomity skrzypek Bartosz Dworak . W ramach festiwalowych koncertów klubowych (Klub festiwalowy „Kwadrat” wystąpią m.in. Patrycja Kamola Jazz Band (2.10.), Tarsa Bakovskyi Quartet (9.10.), Piasecki/ Próchnicki – Improtronik (16.10).

W oczekiwaniu na zaskakujące i pełne wrażeń propozycje w/w artystów już teraz wspólnie z Państwem przygotujmy się do tej muzycznej uczty w ramach, której będziemy wraz z Państwem smakować różnorodność serwowanych jazzowych dań, które jak sądzimy zaspokoją gusta nawet najwybredniejszych słuchaczy.

Udział tych wszystkich artystów podczas tegorocznego XIV Międzynarodowego Krokus Jazz Festiwal będzie gwarancją wielkiego wydarzenia artystycznego.

PROGRAM:

XIV Międzynarodowy Krokus Jazz Festival 2015 23 – 25 października 2015

Scena Główna – sala widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 20.00
  Adam Bałdych & Helge Lien Trio ( PL/NOR )
  Adam Bałdych – skrzypce; Helge Lien – fortepian; Frode Berg – kontrabas; Per Oddvar Johansen – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 20.00
  Jeremy Pelt „Four”
  Jeremy Pelt – trąbka; Simona Premazzi – fortepian; Josh Ginsburg – kontrabas; Darrell Green – perkusja
 • 25.10.2015, godz. 20.00
  Ceremonia wręczenia Nagród i statuetki Złotego Krokusa uczestnikom konkursu „Powiew Młodego Jazzu”
 • godz. 20.30

Monika Borzym – śpiew
Nikola Kołodziejczyk – fortepian; Krzysztof Kawałko – gitara; Krzysztof Pacan – bas; Sebastian Frankiewicz – perkusja

Scena Klubowa – klub Kwadrat gmach JCK, ul. Bankowa 28/30

 • 23.10.2015, godz. 22.00
  Charlie Green & Krzysztof „Puma” Piasecki 4 SET
  Charlie Green – trąbka; Krzysztof „Puma” Piasecki – gitara; Łukasz Gorczyca – bas; Jacek Prokopowicz – keyboard, fortepian; Adam Grzelak – perkusja
 • 24.10.2015, godz. 22.00
  Mike Parker’s Trio Theory
  Mike Parker – kontrabas; Frank Parker – perkusja; Sławek Pezda – saksofon tenorowy
 • 25.10.2015, godz. 22.00
  Kamil Piotrowicz Quintet
  Kamil Piotrowicz – fortepian; Emil Miszk – trąbka; Piotr Chęcki – saksofon tenorowy; Michal Bąk – kontrabas; Sławek Koryzno – perkusja
Wrz
26
pon
Krzysztof Ścierański New Quartet – Łomianki
Wrz 26@20:00

…legenda gitary basowej z nowym kwartetem…

26.09.2016 (poniedziałek) godz. 20.00
Krzysztof Ścierański New Quartet w składzie:
Krzysztof Ścierański – gitara basowa
Przemek Kuczyński – perkusja
Zbigniew Jakubek – instrumenty klawiszowe
Michał Kobojek – saksofon

Bilety 75 zł

Krzysztof Ścierański to wybitna osobowość i jeden z czołowych, najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów basowych na polskiej scenie jazzowej. Jego kreatywność i kunszt doceniane są zarówno przez środowisko, jak i słuchaczy. Od bardzo wielu lat wygrywa doroczną ankietę Jazz Top przeprowadzaną wśród czytelników miesięcznika Jazz Forum (kategoria Najlepszy Gitarzysta Basowy). Jak sam mówi – „Od lat interesuję się rytmem i sposobami jego realizacji. Na przykład ten sam rytm, w tym samym tempie zagrany przez Afrykanów jest inny niż zagrany przez Brazylijczyka. Bardzo lubię salsę (mongo santamaria, Ray Baretto, Tito Puente, Michael Camillo itd.). Zawsze gdy mam okazję, chodzę na koncerty zespołów afrykańskich (np: Zap Mama, Fefe). W moich kompozycjach wykorzystuję walory rytmów afrykańskich lub południowoafrykańskich, łącząc je z tradycyjną, nawet mogę powiedzieć, klasyczną harmonią. W odróżnieniu do Wojtka Karolaka, który twierdzi, że jest amerykańskim muzykiem jazzowym i rythm’n’bluesowym, przez pomyłkę zrodzonym w Środkowej Europie, ja jestem Latynosem zamieszkującym ten sam obszar geograficzny. Marzę aby wyjechać, na jakiś czas, do Brazylii posłuchać i pograć z tamtejszymi muzykami.”

Krzysztof Ścierański był m.in. basistą zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt. Na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego dołączył do zespołu Air Condition. Grał też w String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę skupił się na projektach autorskich. Grywa często z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Raduli. Współpracował z takimi artystami jak choćby: Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, KRZAK i inni. Brał udział w wielu festiwalach jazzowych i koncertował po całym świecie.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12
jazzcafe@jazzcafe.com.pl
biuro@jazzcafe.com.pl
rezerwacja@jazzcafe.com.pl
adres klubu Jazz Cafe:
Łomianki, ul. Warszawska 69, tel. 22 751 41 12
facebook.com/JazzCafeLomianki

Paź
10
pon
Urszula Dudziak optymistka z 5-oktawową skalą głosu – Łomianki
Paź 10@20:00

…wypielęgnowana optymistka z 5-oktawową skalą głosu…
10.10.2016 (poniedziałek) godz. 20.00
Urszula Dudziak z zespołem w składzie:
Urszula Dudziak – wokal
Łukasz Poprawski – saksofon
Artur Gierczak – gitara
Jan Smoczyński – akordeon
Andrzej Święs – kontrabas
Tomasz Torres – cajon

Bilety 120 zł

Mar
30
czw
Bisquit – Łomianki
Mar 30@20:00 – 22:00

30.03.2017 (czwartek) godz. 20.00

Bisquit w składzie:
Asia Chacińska – wokal
Tomek „Serek” Krawczyk – gitary (Zakopower)
Piotr Rychlec – klawisze
Maciej Szczyciński – bas
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Premiera singla „Nagi Król” 10 stycznia 2017 roku. Premiera płyty o tym samym tytule 10 marca 2017 roku.

Piosenki na płycie „Nagi Król” są fuzją akustyki z elektroniką, zbiorem kilku różnych osobowości, zainspirowane mocnym przekazem, jaki miały piosenki polskich rockowych zespołów w latach 80′. Dużo odważniej potraktowaliśmy brzmienie wszystkich instrumentów, eksperymentowaliśmy z brzmieniem wokalu. Wiele piosenek powstało do napisanego wcześniej tekstu – nie staraliśmy się na siłę trzymać formy zwrotka/refren… Pod względem tekstów to jest inna płyta, więcej jest reakcji na rzeczywistość i nastroje społeczne, na zmiany, których jesteśmy świadkami i podziały, które się między nami tworzą.

Bisquit powstał na początku nowego wieku. W zaciszu domowym powstawały pierwsze piosenki skomponowane przez Tomka „Serka” Krawczyka i Asię Chacińską. Po kilku latach wspólnego grania zadebiutowali płytą „Inny Smak” (nominacja do Fryderyka w kategorii debiut roku). Niedługo po niej ukazały się „Pytania”. Ostatnia płyta „Lilly” to bardzo emocjonalny krążek – od prostych, akustycznych piosenek, po bardziejrozbudowane formy, które potwierdzają ogromną wrażliwość na dźwięki i słowa. Nie ma nic ważniejszego od poszukiwania prawdy – dojrzałość, której nabywają jest tym, co niezwykle słychać w drodze artystycznej zespołu. Nie ulegający modom wciąż starają się odnaleźć największe piękno w opowieściach o człowieku- przeżywaniu porażek i sukcesów, tęsknoty czy chwilowego szczęścia…

Utwory Bisquit pojawiają się też na wyjątkowych składankach- „Don’t Panic! We’re From Poland”, „Dobra Alternatywa 2” „Sounds of the 80′”- ostatnia to zbiór wykonywanych przez światowych artystów coverów z lat 80tych, wykonania selekcjonowane przez dziennikarzy radia BBC2- w polskiej edycji wydania znalazł się grany przez Bisquit „Voyage Voyage”. PIosenki zespołu były też wykorzystywane do filmów czy seriali produkcji polskiej m.in „Prawo Agaty” prod. TVN, Bisquit znajduje się również na płycie CD z muzyką do tej produkcji.

info oraz rezerwacja biletów tel. 22 751 41 12
jazzcafe@jazzcafe.com.pl
biuro@jazzcafe.com.p
rezerwacja@jazzcafe.com.pl
adres klubu Jazz Cafe:
Łomianki, ul. Warszawska 69, tel. 22 751 41 12
facebook.com/JazzCafeLomianki

Paź
9
pon
Anna Maria Jopek – Ostrołęka
Paź 9@19:30

Anna Maria Jopek

Wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Wystąpiła na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie. 3 maja 2015 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski – za wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej oraz za popularyzowanie polskiej muzyki w świecie.

KONCERT& „ANNA MARIA JOPEK TRIO” odbędzie się w składzie :
ANNA MARIA JOPEK – vocal
KRZYSZTOF HERDZIN – fortepian
ROBERT KUBISZYN – bas
Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Gdzie:
Aula WSAP, Korczaka 73, Ostrołęka

Lut
10
sob
Anna Maria Jopek „Najciszej” – Łomianki
Lut 10@20:00 – 23:00

Muzyka do przytulenia – takie założenie artystyczne przyjęła Anna Maria Jopek na lutowe, około walentynkowe grania. O miłości, akustycznie, w doborowym towarzystwie…

ANNA MARIA JOPEK – „NAJCISZEJ”

Po koncertach w wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na swój nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką. Zaprasza AMJ:
Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuję też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością wykonamy bossanovy – w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich do takiego grania. Wystąpią:

Kuba Stankiewicz – sama wrażliwość pianistyki
Mitchell Long – gitarzysta, którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie, jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalnym, wszechstronnym i uroczym
Pedro Nazaruk – multiinstrumentalista i mój kompan wokalny
Robert Kubiszyn – wiadomo… tym razem tylko na kontrabasie
Paweł Dobrowolski – którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.

Założenie? Gramy energią, nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach, a w sobie samych. Chciałabym, żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy się uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem.

Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła.
Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

Lut
11
nie
Anna Maria Jopek „Najciszej” – Łomianki
Lut 11@20:00 – 23:00

Muzyka do przytulenia – takie założenie artystyczne przyjęła Anna Maria Jopek na lutowe, około walentynkowe grania. O miłości, akustycznie, w doborowym towarzystwie…

ANNA MARIA JOPEK – „NAJCISZEJ”

Po koncertach w wielkich salach, w których zagrała z Gonzalo Rubalcabą, czekając na swój nowy projekt z Branfordem Marsalisem, Anna Maria Jopek wraca do mniejszych miejsc z prawdziwą kameralistyką. Zaprasza AMJ:
Czekanie na wiosnę strasznie się dłuży. Chcemy być dla Państwa odrobiną ciepła i światła w tym czasie, stąd pomysł grania cichutko, ale bardzo energetycznie. Potrzebuję też pewnej dawki piękna i harmonii w tych burych miesiącach, dlatego z radością wykonamy bossanovy – w najlepszej z możliwych konfiguracji ludzkich do takiego grania. Wystąpią:

Kuba Stankiewicz – sama wrażliwość pianistyki
Mitchell Long – gitarzysta, którego przedstawiła mi Melody Gardot w Lizbonie, jest jej współpracownikiem, diabelnie muzykalnym, wszechstronnym i uroczym
Pedro Nazaruk – multiinstrumentalista i mój kompan wokalny
Robert Kubiszyn – wiadomo… tym razem tylko na kontrabasie
Paweł Dobrowolski – którego poprosiłam o całkowite rozbrojenie perkusyjne.

Założenie? Gramy energią, nie wolumenem, a kolorów, barw, środków wyrazu szukamy nie w gadżetach, a w sobie samych. Chciałabym, żeby było prosto, pięknie i najprawdziwiej. Czy się uda? Zapraszamy. Sprawdzimy to razem.

Anna Maria Jopek – wokalistka, songwriterka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka.
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawa w klasie fortepianu. Studiowała również filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Śpiewu uczyła się prywatnie u legendarnej prof. Darii Iwińskiej (wcześniej nauczycielki ojca AMJ, Stanisława Jopka, który też był śpiewakiem). Jako pianistka debiutowała mając zaledwie 12 w cyklu koncertów dla dzieci w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Natomiast jako wokalistka debiutowała na Festiwalu Piosenki w Białorusi „Słowański Bazar”, gdzie otrzymała osobistą nagrodę Michela Legranda (przewodniczącego jury festiwalu). Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. Śpiewała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo w Hamer Hall w Melbourne. Nagrywała w studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku.
Zdobyła wszystkie możliwe prestiżowe nagrody i wyróżnienia, włącznie z Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za promowanie polskiej sztuki na świecie. Od pięciu lat eksperymentuje z formami scenicznymi. Wystąpiła w spektaklu „Czas Kobiety” w reż. Leszka Mądzika, dla którego współkomponowała muzykę oraz współpracowała z Teatrem Pieśni Kozła.
Ostatni album AMJ z Gonzalo Rublcabą „Minione” uzyskał status podwójnej platyny.

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

Lis
8
czw
Marek Napiórkowski WAW – NYC – Łomianki
Lis 8@20:00 – 22:00

Po sukcesie trzech poprzednich tras zrealizowanych w dwudziestu czterech miastach Polski, Marek Napiórkowski zaprasza na prawdopodobnie ostatnią już koncertową podróż po naszym kraju z jego warszawsko-nowojorskim zespołem. Muzycy zaprezentują materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty „WAW-NYC”.

W ramach listopadowej trasy zagrają znamienici przedstawiciele Warszawy i Nowego Jorku: nominowany za swój ostatni album do Nagrody GRAMMY – pianista Manuel Valera, rozchwytywany basista Robert Kubiszyn oraz nowojorski mistrz perkusji – Clarence Penn.

„WAW-NYC ma w sobie piękne brzmienia, klimat, różnorodność, poezję, jazzowy feeling, melodyjność – można by dalej wymieniać. To muzyka, która jest sumą oczekiwań i kontynuacją tego, czego czasem brak wielkim „wypalonym”. Dopracowane utwory, w których nie słychać przypadkowych dźwięków. Inteligentna, wyważona, a zarazem znakomita technicznie gra gitarzysty. Wszystko to sprawia, że płyty słucham godzinami i ciągle mi mało. Chciałoby się powiedzieć – magia dźwięku, antidotum na rzeczywistość za oknem.”
Marek Brzeski, Jazzpress

————————————————————————-

REZERWACJA BILETÓW: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

————————————————————————-

★ Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku.
Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują albumy sygnowane jego nazwiskiem: „Szukaj w snach” (2018), „WAW-NYC” (2017), „Sextet – Trójka Live” (2016), „Celuloid” (2015), „UP!” (2013), „KonKubiNap” (2011), „Wolno” (2007, złota płyta), „Nap” (2005). Na jego płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

★ Manuel Valera to pianista i kompozytor kubańskiego pochodzenia od prawie 20 lat związany z Nowym Jorkiem. Doskonale łączy latynoską muzykę z jazzową improwizacją, na co dowodem jest nominacja do Nagrody GRAMMY za jego ostatni album New Cuban Express. Lider kilku roznych projektow. Grał m. in z: Arturo Sandoval, Paquito D’Rivera, Dafnis Prieto, Jeff “Tain” Watts, John Patitucci, Bill Stewart, Antonio Sanchez, Horacio „El Negro” Hernandez, Seamus Blake.

★ Robert Kubiszyn – rozchwytywany kontrabasista i gitarzysta basowy, a także wieloletni partner muzyczny i współproducent czterech albumów Marka Napiórkowskiego. Laureat Nagrody FRYDERYK za swój pierwszy solowy album „Before Sunrise”. Wśród muzyków, z którymi współpracował znajdują się m. in.: Adam Pierończyk, Gregoire Maret, Janusz Muniak, Zbigniew Namysłowski, Dean Brown, Jon Herrington, Jarosław Śmietana, Antymos Apostolis, Maria Schneider, Gary Husband, Ewa Bem, Urszula Dudziak…

★ Clarence Penn jest jednym z najbardziej zajętych perkusistów na świecie, lider wielu zespołów, kompozytor, producent. Ma na koncie współpracę z największymi nazwiskami, jak Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Betty Carter, Stanley Clarke, Dave Douglas, Maria Schneider, Luciana Souza, Richard Galliano, Fourplay. Jego imponująca dyskografia zawiera kilkaset albumów studyjnych, w tym nagrodzone GRAMMY „34th and Lex” Randy Brecker’a oraz „Concert in the Garden and Sky Blue” Marii Schneider.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

Lis
14
śr
Mika Urbaniak – Art Pop & The Best Of – Łomianki
Lis 14@20:00 – 22:00

Mika Urbaniak
Piosenkarka, autorka tekstów i muzyki, Mika Urbaniak jest profesjonalnym muzykiem od kiedy skończyła 13 lat. Pierwszy swój utwór skomponowała mając 11 lat… od tamtej pory komponuje i koncertuje. Wychowana przez dwie bardzo legendarne ikony Jazzu, Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion Jazz – urodziła się w świecie muzyki i sztuki. Pop, Jazz, Hip-Hop, Rap, Neo-Soul, RnB i Blues były podstawą jej muzycznego rozwoju. Ma bardzo ekspansywną, twórczą i bogatą wyobraźnię, która pozwala jej eksperymentować w różnych stylach. „Muzyka, którą kocham, to muzyka przemawiająca do serca, która mówi prawdę i daje ludziom coś do myślenia.” -mówi Mika. Unikalny, pełen uduchowienia, terapeutyczny, gładki dźwięk Miki, pełen serca i melancholii zahipnotyzuje słuchaczy. Jej rytmiczny, osobliwie poetycki i porywający styl rapowy, dodaje także innego wymiaru ekspresyjnemu i wyjątkowemu stylowi.
Od lat koncertuje na całym świecie, występowała z takimi artystami jak: Lenny White, Tom Browne, Al McDowell, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy’m Jonesem i jego Big Bandem, w którym także wystąpiła Chaka Khan. Brała udział w wielu projektach, które spotkały się z dobrymi recenzjami jej twórczości muzycznej i przede wszystkim umiejętnościami wokalnymi. Miała wiele hitów w radio i otrzymała liczne nagrody. Jej pierwszy album „Closer” zdobył nagrodę Frederyka za najlepszy album w 2009 roku. Mika współpracowała z producentem Victorem Daviesem, aby stworzyć album „Follow You” (który otrzymał nagrodę Best Pop Album), następnie „Once in a Lifetime”, inspirowany muzyką jazzową, który zyskał duże uznanie. Najnowszy ich projekt to album coverów z lat 80 i 90 ze świeżym, niebanalnym nowym brzmieniem.

Victor Davies
Londyńczyk Victor Davies, z korzeniami angielskimi i afrykańskimi, jest jednym z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych muzyków. Od 14 lat tworzy absorbującą muzykę oraz sztukę. Debiut Victora zyskał uznanie krytyków ,Magazyn Q oznajmił, że „pieśni Daviesa mogą sprzedawać światło słoneczne Australijczykom”… Następny album, Hoxton Popstars, uzyskał status numer jeden w Japonii („Fire” utrzymywał się na topie przez dwa tygodnie). Trzeci album Hear the Sound, który stworzył w duecie z nominowaną do nagrody Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto, był kontynuacją sukcesów i ugruntowania pozycji artysty wszechstronnego, jak i dwa kolejne jego albumy.
Charakterystyczne dźwięki Victora są realizowane poprzez jego urzekające połączenie akustycznej i popowej estetyki. Jego muzyka okazała się popularna dla fanów na całym świecie. Odbył trasę koncertową po Europie, USA, Japonii, (8 razy, w 16 japońskich Blue Note.) Współpracował także z wieloma artystami na całym świecie tak jak Quincy Jonesem, Richardem Boną, Roy Hargrove, Louie Vega, Bebel Gilberto, Smolikiem, Marylą Rodowicz, Marysią Sadowską i Skubasem. Victor Davies rozwijał dalej swój muzyczny talent przy tworzeniu i produkcji, dwóch albumów dla piosenkarki Miki Urbaniak, „Follow You” i „Once in a Lifetime”, dla Sony Music zbierając pochwały krytyków oraz dziennikarzy muzycznych i uzyskując tytuł – Best Album Pop. Victor nadal rozwija swoją kreatywną wizję w różne media, tworząc klipy muzyczne, filmy, oraz realizuje się w malarstwie. Jego różnorodność ekspresji artystycznej jest bardzo wyjątkowa, ponieważ używa różnych mediów, aby współdziałać i komplementować się nawzajem na wiele różnych sposobów. „Muzyka to muzyka. Nie widzę granic, jeśli chodzi o gatunki. Staram się nie uznawać tych ograniczeń podczas tworzenia. Sztuka jest sztuką, bez względu na to, czy maluję, robię muzykę, film, czy klip. Używam tylko różnych mediów, w drodze do tego samego celu”. Victor teraz wydaje album coverów z lat 80 i 90 razem z Miką Urbaniak, ze ich świeżym nowym brzmieniem.

„Art Pop”
Nowy duetowy album (Art Pop) Miki Urbaniak i Victora Daviesa nawiązuje do sztuki i muzyki. Wykorzystują kilka ulubionych piosenek Pop, a poszczególne kolory łączą się jako jedno dzieło sztuki. W połączeniu z neoimpresjonistycznymi malowidłami Victora Daviesa stworzyli album, który ma nie tylko mocne brzmienie, ale ma również wyrazisty aspekt wizualny. Dzięki eklektycznemu wyborowi popularnych piosenek z różnych gatunków pop, stworzyli je na nowo dzięki elektronicznemu krajobrazowi dźwiękowemu, który jest nie tylko świeży i nowy, ale daje unikalną interpretację. Połączenie tych dwojga wyjątkowych wokalistów z dodatkiem wysublimowanego rapu Miki w kilku utworach sprawia, że ten album to prawdziwa przyjemność.

Start: 20.00
Wejście: 19.00

Rezerwacja biletów: jazzcafe@jazzcafe.com.pl

Lis
24
sob
Piotr Schmidt Quartet – Saxesful – Jelenia Góra
Lis 24@19:00 – 21:00

Jesienią wielbiciele jazzu oraz muzyki improwizowanej staną się uczestnikami wyjątkowego wydarzenia – już 1 września zapraszamy na premierę płyty Piotr Schmidt Quartet – Saxesful, której towarzyszyć będzie seria koncertów w całej Polsce.
Wybitny jazzowy trębacz Piotr Schmidt nagrał płytę z całą plejadą najwspanialszych polskich saksofonistów jazzowych a wśród nich: Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Maciej Sikała, Piotr Baron oraz Adam Wendt.

Trasa promująca krążek zagości w najwspanialszych filharmoniach w Polsce a 24 listopada zespół zagości w Jeleniej Górze! Jako goście specjalni do kwartetu Piotra Schmidta zaproszeni są tego dnia Grzech Piotrowski oraz Piotr Baron, a całość uświetni także wybitna Beata Przybytek.

Repertuar zespołu to hity muzyki jazzowej: znane standardy zaaranżowane i zagrane tak, by pozostać w sercu słuchaczy na bardzo długo.

W skład kwartetu wchodzą także: Wojciech Niedziela – fortepian, Maciej Garbowski – kontrabas oraz Krzysztof Gradziuk – perkusja. Dwaj ostatni kojarzeni ze znanym trio jazzowym – RGG.

Piotr Schmidt Quartet – Saxesful – największe przeboje muzyki jazzowej, najwspanialsi polscy saksofoniści, najlepsze sale koncertowe w Polsce. Piękno sztuki – jazz.

Wrz
10
wt
Krystyna Prońko – Jesteś lekiem na całe zło – Łomianki
Wrz 10@20:00 – 22:00

Krystyna Prońko – charyzmatyczna wokalistka i pedagog muzyczny, ale też muzyczny dziennikarz. Lubi mieszać gatunki muzyczne ze sobą, bo jak mówi „nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”, a tym którzy chcieliby ją zaszufladkować podpowiada żeby nazywali jej muzykę „stylem jazzy (nie mylić z jazz em) Krystyny Prońko”.

Taki też będzie ten koncert – lekko jazzujący, zaskakujący niezwykłym klimatem i doskonałym wykonaniem, w którym obok największych hitów takich jak: „Małe tęsknoty”, „Psalm stojących w kolejce” z rock-opery, „Kolęda-nocka” i „Jesteś lekiem na całe zło” znajdą się również polskie i anglojęzyczne piosenki jazzowe, m.in.: Walczyk z filmu „Halo Szpicbródka”, Rytm ( polska wersja standardu I Got Rhythm) oraz inne standardy jazzowe np. God Bless The Chile, Mood Indigo i inne.

Start: 20.00
Wejście: 19.00