Kalendarz koncertowy

Sie
24
sob
Jazz na starówce Aga Zaryan: High & Low – Warszawa
Sie 24@19:00 – 21:00

Aga Zaryan: High & Low
24 sierpnia 2019, godzina 19:00, Rynek Starego Miasta

Aga Zaryan – wokal
Michał Tokaj – fortepian / instrumenty klawiszowe
Szymon Mika – gitary
Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa
Patryk Dobosz – instrumenty perkusyjne
Irena Kijewska – chórki

Dama polskiego jazzu. Jest pierwszą i jedyną polską artystką, której płyty ukazały się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona słuchaczy.

Usłyszymy jej najnowszy autorski album „High & Low”, na którym zaskakuje nowym brzmieniem swojej muzyki. Redefiniuje na nim granice muzyki jazzowej na wielu poziomach. Autorami kompozycji są wybitni jazzmani: Dariusz Oleszkiewicz, David Dorużka, Michał Tokaj oraz Marcin Wasilewski. Kilka piosenek skomponowała sama Aga. W nowym repertuarze, oprócz utworów autorskich, pojawią się interpretacje utworów Paula Simona czy Stevie’go Wondera.

Sie
25
nie
Jazz Session #54 | Imran Ahmed Trio – Warszawa
Sie 25@22:15 – Sie 26@01:00

IMRAN AHMED TRIO WYSTĄPI W POLSCE! Imran Ahmed Trio to prawdopodobnie jedyna grupa wykonująca muzykę z pogranicza psychodelicznego rocka i jazzu w Bangladeszu, skąd pochodzą. Zespół wystąpi w Polsce na festiwalu Voicingers w Żorach 24 sierpnia, oraz na koncertach klubowych w Krakowie i Warszawie.

Serdecznie zapraszamy na 54. odsłonę cyklu wydarzeń artystycznych – Jazz Session!

?SKŁAD:
Imran Ahmed – guitar
Mohaimin Karim – bass
Arjo Sreshtho – drums

?DATA: 25.08.2019
KONCERT – godz. 20:00
JAM SESSION – godz. 21:15
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa
BILETY: KONCERT 20 zł | JAM SESSION free

?O PROJEKCIE:
Imran Ahmed Trio to grupa wywodząca się z Dhaki, stolicy Bangladeszu. Wykonują muzykę improwizowaną z pogranicza psychodelicznego rocka i jazzu, inteligentnie wplatając w nią motywy flamenco. Zespół wydał dotychczas jedną płytę, zatytułowaną „Away and Home” (2018), która była pierwszą jazzową płytą nagraną i wydaną w Bangladeszu. Grupa wystąpi w Polsce w oryginalnym składzie, czyli Imran Ahmed – gitara, Mohaimin Karin – gitara basowa i Arjo Shrestho – perkusja.

„Trasa trio Imrana jest rozwinięciem i kontynuacją pomysłu dwustronnej współpracy kulturalnej, jaką polscy muzycy nawiązują z muzykami lokalnymi koncertując w Azji w ramach projektu Jazz Po Polsku. Pod koniec zeszłego roku do Polski przyjechał kwintet chińskiego gitarzysty Jun Xiao. Tym razem do Polski przyjedzie wyjątkowa grupa z Bangladeszu” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu Jazz Po Polsku, który od wielu lat promuje polskich muzyków w krajach azjatyckich.

Trasa koncertowa Imran Ahmed Trio Live in Poland 2019 organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku we współpracy z Voicingers Festival. Odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Bangladeszu w Polsce.

Wrz
3
wt
Jammin’ with w 12on14 Jazz Club – Warszawa
Wrz 3@20:30 – 22:30

Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o 20:30 na kolejne odsłony „Jammin’ with…” w 12on14. Granie oparte będzie o standardy jazzowe.

Każdego wieczora będzie inny zespół rozgrywający. Jest to doskonała okazja dla muzyków do pogrania w różnych składach, a dla tych stawiających pierwsze kroki na muzycznej drodze, do spróbowania swoich sił. To wszystko na scenie, która gościła największe nazwiska światowego jazzu.

Muzycy posiadający kartę muzyka wchodzą na jam bezpłatnie.

START: 20:30
BILETY: 30 PLNaa

Wrz
4
śr
Aga Zaryan – Umiera piękno – Warszawa
Wrz 4@19:30 – 21:30

04 września na 19:30 zapraszamy na koncert Agi Zaryan z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Artystka zaprezentuje utwory znajdujące się na płycie zatytułowanej „Umiera Piękno”. Utwory nawiązują bezpośrednio do Powstania Warszawskiego.

Aga Zaryan w 2002 zadebiutowała albumem My Lullaby nagranym z grupą w skład której weszli Tomasz Szukalski, Darek Oleszkiewicz, Michał Tokaj i Łukasz Żyta. Znajdujący się na płycie wybór standardów zaśpiewanych z towarzyszeniem kwartetu jazzowego w oryginalnej interpretacji przyniósł jej zainteresowanie środowiska muzycznego. W kolejnych latach występowała w licznych klubach i na festiwalach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Izraelu, Czechach, Szwecji, Francji, Czarnogórze, Bułgarii, Turcji, Portugalii, Rosji i Islandii.

W 2006 roku artystka wystąpiła w Warszawie na JVC Jazz Festiwal, otwierając swoim występem koncert Branforda Marsalisa. Również w roku 2006 odbyła się premiera albumu Picking Up the Pieces z udziałem takich muzyków jak: Larry Koonse (gitara), Munyungo Jackson (perkusja), Nolan Shaheed (kornet) i Darek Oleszkiewicz (kontrabas). Cieszące się popularnością w Polsce wydawnictwo uzyskało status dwukrotnej platynowej płyty. Na początku 2007 roku dała szereg koncertów w Stanach Zjednoczonych, na których wystąpiła ze składem muzyków uczestniczących w nagraniu płyty. Zaśpiewała między innymi w Joe’s Pub w Nowym Jorku oraz Blues Alley w Waszyngtonie.

Latem 2007 nagrała pierwszy polskojęzyczny album pt. Umiera piękno. Podczas sesji towarzyszyło jej trio jazzowe wsparte przez siedemnastoosobową sekcję smyczkową oraz harfę i obój. Album zawiera dziewięć utworów, których teksty to wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj, będący również autorem aranżacji. Wiersze, wybrane przez wokalistkę opowiadają o życiu w Warszawie podczas powstania w 1944 roku. W roku 2008 płyta Umiera piękno została uhonorowana Fryderykiem w kategorii Album Roku – Piosenka Poetycka.

Bilety 90 zł

Rezerwacje 887 333 383

Wrz
5
czw
Dąbrowski / Pulcyn Duo (new album pre-release) – Warszawa
Wrz 5@20:30 – 22:30

➤ Tomasz Dąbrowski – gra na trąbce, oraz instrumencie zwanym “balkan horn”. Jego mocne, natychmiast rozpoznawalne brzmienie i ekspresywna gra, są inspirowane free jazzem, Berlińską awangardą, oraz folkiem Europy Wschodniej. Tomasz jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na Polskiej, jak i na Europejskiej scenie jazzowej. Mając zaledwie 30 lat, wydał trzy autorskie płyty solowe, oraz czternaście albumów jako współlider i sideman.

W styczniu 2012, podczas pobytu w Nowym Jorku, Dąbrowski nagrał trzy płyty z udziałem znakomitych amerykańskich improwizatorów: duet z perkusistą Tyshawnem Soreyem, trio z pianistką Kris Davis i perkusistą Andrew Drurym a także kwartet z Jonathanem Blakem, Gilad Hekselman i Jaleelem Shaw.

Jak leader zadebiutował albumem „Tom Trio”, dowodząc międzynarodowym składem z kontrabasistą Nilsem Bo Davidsenem i perkusistą Andersem Mogensenem. Muzyka zespołu jest niezwykłą mieszanką słowiańskiego i skandynawskiego charakteru, melodii i dźwiękowych tekstur, improwizacji jak i ogromnej wykonawczej precyzji. Album spotkał się z uznaniem krytyki w Europie, USA i Japonii. Przyniósł także Dąbrowskiemu nominację do Fryderyka.
Do tej pory na sklepowe półki trafił także duet trębacza z Tyshawnem Soreyem – „Steps” – a także płyty w gościnnym udziałem Dąbrowskiego: „Meet Meat” Marka Kądzieli i Hunger Pangs, „Boozer” Magnolia Acoustic Quartet, „Bee Itch” grupy Pulsarus Dominika Strycharskiego.
Tomasz jest stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od kilku lat mieszka w Danii, tam jako pierwszy Polak w historii, otrzymał tytuł „Jazzowego Muzyka Roku” na wyspie Fyn, przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych – Foreningen Af Fynske Jazzmusikere. Jest również uczestnikiem programu You Me – Young Musicians play Europe, którego zadaniem jest prezentacja najciekawszych osobowości muzycznych w Europie. [Culture.pl]

➤ Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

Jest absolwentem Wydziału Jazzu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie, gdzie studiował w klasie profesora Zbigniewa Wegehaupta.

Współpracował z zespołami tworzącymi muzykę etniczną: Kapelą ze Wsi Warszawa, Ogrodami Alamut i Kwartetem Bartosza Niedźwieckiego. Owocem tej ostatniej współpracy było wyróżnienie na festiwalu muzyki folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja. Z połączenia fascynacji muzyką ludową z zainteresowaniami klasycznymi Pulcyna powstał projekt „Etnofonie Kurpiowskie – tribute to Szymanowski and Skierokowski”. Jest to reinterpretacja „Pieśni kurpiowskich” Karola Szymanowskiego i hołd złożony polskiemu badaczowi i propagatorowi folkloru Władysławowi Skierkowskiemu.

Wojciech Pulcyn tworzy także muzykę teatralną. W 2000 roku skomponował utwór do sztuki opartej na powieści Witolda Gombrowicza Translatlantyk, w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, wystawianej w Teatrze Montownia w Warszawie. Obecnie kontrabasista współpracuje z Teatrem Narodowym w Warszawie.

W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią Pulcyn nagrał album Śpiewnik Henryka Warsa, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu. Z tym materiałem muzycy wyruszyli w trasę koncertową. Tego roku powstały jeszcze trzy płyty z udziałem Wojciecha Pulcyna – z Witoldem Janiakiem, Kazimierzem Jonkiszem i Mariuszem Lubomskim.

▎Dąbrowski/Pulcyn Duo
Tomasz Dąbrowski – trąbka
Wojciech Pulcyn – kontrabas

▎Czwartek, 5.09.2019 | 20:30

▎BILETY: 50 PLN

Wrz
6
pt
Directed by Jazz: Music of Herbie Hancock feat. Joel Holmes – Warszawa
Wrz 6@20:30 – 22:30

Serdecznie zapraszamy na piątkowy cykl koncertów pod nazwą „Directed by Jazz”.

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.

– – – – – – – –

Andrzej Gondek – gitara
Olaf Węgier – saksofon tenorowy
Joel Holmes – fortepian
Michal Baranski – kontrabas
Dziedzic Krzysztof – perkusja

Herbie Hancock (Herbert Jeffrey Hancock) – urodzony 12 kwietnia 1940 w Chicago – amerykański pianista, kompozytor, aranżer i bandlider jazzowy.
Od siódmego roku życia grał na fortepianie i uznany za muzyczne „cudowne dziecko” w wieku 11 lat zagrał V Koncert fortepianowy D-dur Mozarta z Orkiestrą Symfoniczną z Chicago. W wieku lat 20 został zauważony przez trębacza Donalda Byrda, który zaprosił go do swojego zespołu. W 1962 nagrał swój debiutancki album Takin’ Off, na którym znalazł się pierwszy hit artysty – Watermelon Man. Już w następnym roku na zaproszenie Milesa Davisa wstąpił do jego kwintetu. Razem z Ronem Carterem (kontrabas) i Tonym Williamsem (perkusja) stworzył tam najsłynniejszą sekcję rytmiczną modern jazzu. Oprócz działalności w zespole Davisa Hancock nagrywał też w latach sześćdziesiątych płyty dla wytwórni Blue Note jako lider, z których za najważniejsze uznawane są Empyrean Isles (1964), Maiden Voyage (1965) i Speak Like a Child (1968). W 1968 Hancock opuścił zespół Davisa i zwrócił się ku samodzielnym muzycznym poszukiwaniom, rozwijając właśnie tworzącą się muzykę fusion. Owocem tej jego działalności był m.in. bestsellerowy album Head Hunters, nagrany w 1973 dla Columbia Records. Na początku lat 70. jako jeden z pierwszych wprowadził elektroniczne instrumenty klawiszowe. W późniejszym okresie Hancock potrafił także udanie wykorzystywać elementy muzyki rap i techno, czego dowodem był choćby album Future Shock z 1983, zawierający utwór Rockit, który stał się jednym z hitów nowo powstałej stacji telewizyjnej MTV. W tym samym mniej więcej czasie Hancock realizował jednak także projekt o nazwie V.S.O.P., który był próbą nawiązania do brzmienia czysto jazzowego kwintetu Davisa z lat sześćdziesiątych, w czym wspomagali go dawni towarzysze z tego zespołu, z tym że na trąbce Davisa zastąpił Freddie Hubbard. Ostatnimi znaczącymi sukcesami muzyka były albumy: Gershwin’s World z 1998, Directions in Music • Jazz at Massey Hall z 2002 oraz River • The Joni Letters z 2007, za które otrzymał nagrody Grammy.

Herbie Hancock jest laureatem czternastu nagród Grammy i Oscara za muzykę do filmu Round Midnight z 1986. Wiele jego kompozycji stało się standardami – oprócz wspomnianego już Watermelon Man należy tu przywołać takie utwory jak Cantaloupe Island (rozsławiony przez remiks grupy Us3), Maiden Voyage, Eye of the Hurricane, Dolphin Dance, Chameleon. Jest także uważany obok McCoy Tynera, Keitha Jarretta i Chicka Corei za jednego z czterech wielkich pianistów późnego modern jazzu, którzy wywarli największy wpływ na grę na tym instrumencie. Przedmiotem podziwu jest zwłaszcza jego inwencja rytmiczna i improwizacyjna. Od ponad trzydziestu lat tworzy on muzykę zarówno o charakterze czysto jazzowym, jak i będącą pod mniejszym lub większym wpływem popu, rapu i techno, w każdym z tych gatunków poruszając się z równą swobodą. [Wikipedia]

▎Piątek, 6.09.2019 | 20:30

▎BILETY
Normalny – 90 PLN
Ulgowy – 81 PLN

Wrz
7
sob
Mateusz Gawęda Trio – Warszawa
Wrz 7@20:30 – 22:30

Trio pracuje ze sobą od 2014 roku. Wykonuje swój autorski program złożony z kompozycji Mateusza Gawędy, inspirowanych wszelkimi gatunkami muzycznymi, głównie jazzem z lat 60., muzyką europejską XX wieku oraz muzyką współczesną. Słowa, które najlepiej mogłyby opisać muzykę zespołu to świeżość, dojrzałość, emocje, zabawa i ciemność.
W 2016 roku trio nagrało debiutancki album pt. “Overnight Tales”, który był i jest bardzo entuzjastycznie odbierany przez publiczność oraz krytyków (m.in. otrzymał nominację do nagrody Fryderyki 2017 w kategorii Muzyka Jazzowa – Fonograficzny Debiut Roku).
W 2018 ukazała się kolejna płyta zespołu pt. „Falstart”

Wrz
8
nie
Jazz Session #56 | Obrębowska / Iwański / Aftyka / Szeligowski – Warszawa
Wrz 8@20:15 – Wrz 9@01:00

Zespół składa się z absolwentów dwóch szkół – Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzycy
zaprezentują kompozycje skrzypaczki, których podstawowym budulcem jest wykorzystanie pełnego spektrum brzmienia skrzypiec oraz ich dialogu z innymi instrumentami. Serdecznie zapraszamy na 56. odsłonę Jazz Session!

?SKŁAD:
Amalia Obrębowska – skrzypce
Piotr Iwański – fortepian
Michał Aftyka – kontrabas
Michał Szeligowski – perkusja

?DATA: 08.09.2019
KONCERT & „ROZMOWA Z ARTYSTĄ” – godz. 20:00
JAM SESSION – godz. 21:15
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa
BILETY: KONCERT 20zł | JAM SESSION free

?O ARTYSTACH:
Amalia Obrębowska – gra na skrzypcach od 7 roku życia. Swą przygodę z improwizacją rozpoczęła pod koniec 2013 roku, a rok później odkryła, że wielką radość sprawia jej również pisanie i
wykonywanie własnych kompozycji. W latach 2014-2019 studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na kierunku Jazz i muzyka estradowa w klasie prof. Henryka
Gembalskiego, a od 2017 studiuje na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Mateusza Smoczyńskiego. Jest laureatką nagrody publiczności oraz nagrody specjalnej na Seifert
Competition 2018 w Lusławicach, wyróżnienia w konkursie na Nową Nadzieję Jazzu na Novum Jazz Festival 2016 w Łomży oraz na Blue Note Poznań Competition 2017 oraz finalistką Krokus Jazz
Festival 2017 i Novum Jazz Festival 2017.

Piotr Iwański – pianista, aranżer. Edukację zdobywał u takich muzyków jak Wojciech Majewski, Michał Tokaj, Andrzej Jagodziński czy Marcin Banaszek. Centrum jego muzycznych zainteresowań
stanowi jazz, piosenki a także muzyka poważna. Występuje jako pianista solowy, akompaniator oraz członek kilku zespołów o różnym muzycznym charakterze(m.in. Grzeczni Chłopcy, Gant & Sava, Michał Skwierczyński Quartet). Udziela się w warszawskich teatrach w spektaklach dla dorosłych oraz dzieci a także współpracuje z Działem Edukacji Filharmonii Narodowej. Współpracował m.in. z Czesławem Mozilem czy Joanną Kulig. Jako pianista i aranżer pracował dla Centrum Nauki Kopernik oraz marki Reserved. W muzyce ceni oszczędność i powściągliwość – tak, aby każdy zagrany dźwięk nosił większą odpowiedzialność. Wraz z PSJ Trio zdobył Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie CEA w specjalności Zespoły Jazzowe w roku 2017.

Michał Aftyka – kontrabasista, uczeń Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem
Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na co dzień współtworzy wiele projektów związanych z warszawskim i
łódzkim środowiskiem jazzowym.

Michał Szeligowski – absolwent kierunku Perkusja Jazzowa w klasie prof. Krzysztofa Gradziuka na Wydziale Jazzu w PSJ im. Henryka Majewskiego w Warszawie oraz student Akademii Muzycznej im.
Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Adama Buczka. Współpracował m. in. z Orkiestrą Iuventus, Serjem Tankianem i Krzesimirem Dębskim. Występował m.in. na Jazztrzębie Festival, Jazz w Ruinach oraz w finale Jazz Juniors z Monika Malczak Quintet. Udziela się również w zespole Przemysław Chmiel Quartet, z którym zdobył II miejsce na Blue Note Poznań Competition 2018.

Wrz
9
pon
Ariana Grande: Sweetener World Tour – Kraków (odwołany)
Wrz 9@19:00

ARIANA GRANDE
Sweetener World Tour
9 września 2019cTAURON Arena Kraków
Londyn, Wielka Brytania (14 grudnia 2018 r.) – multiplatynowa gwiazda ARIANA GRANDE rozszerza swoją nadchodzącą trasę The Sweetener World Tour o Europę. W całej Europie ogłoszono 21 halowych występów m.in. w Londynie, Glasgow, Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Krakowie, Kopenhadze, Wiedniu i wielu innych miastach.
Wyprodukowana przez Live Nation trasa, The Sweetener World Tour rozpoczyna się 18 marca w Albany w stanie Nowy Jork i do czerwca przemierzy całą Amerykę Północną. Po wakacjach Artystka wyruszy za Atlantyk. Europejska część trasy koncertowej rozpocznie się w Londynie, 19 sierpnia.
Rok 2018 okazał się kolejnym historycznym rokiem dla Ariany GRANDE. Swoje dwunastomiesięczne pasmo sukcesów zakończyła wyróżnieniem „Kobieta Roku” Billboardu i otrzymaniem nominacji do nagrody GRAMMY® Award w kategoriach „Najlepszy album wokalny Pop” za swój najnowszy krążek Sweetener i „Najlepszy popowy występ solowy” dla „God Is a Woman”. Jednocześnie jej ostatni singiel „thank u, next” dotarł na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 i pobił rekord „Most Spotify Streams dla utworu wykonanego przez artystkę w jednym tygodniu”.
Dzięki swojemu potężnemu wokalowi i zadziwiającej skali, Ariana Grande stała się w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej magnetycznych i konsekwentnie odnoszących ogromne sukcesy wykonawców muzyki pop. W wieku 25 lat ma na koncie trzy platynowe albumy, które łącznie przekroczyły 18 miliardów streamów, zdobyła cztery nominacje do nagrody Grammy, a 8 jej singli dotarło do pierwszej dziesiątki listy Billboard Hot 100. Na uznanym przez krytyków albumie „Dangerous Woman” z 2016 roku, Grande zarówno odważnie przeciwstawia się oczekiwaniom, jak i odsłania pełną moc swojego głosu (ostatnio okrzyknięty jako „nadzwyczajny, wszechstronny, nieograniczony instrument” po pojawieniu się Grande na liście „100 najbardziej wpływowych osób” magazynu Time).
Bilety w cenie od 199 zł dostępne będą w ogólnej sprzedaży od czwartku, 20 grudnia od 10.00 na LiveNation.pl.
Przedsprzedaż Citi Handlowy ruszy we wtorek, 18 grudnia o 10.00 i potrwa do czwartku, 20 grudnia do 9.00.
Szczegóły na
https://www.online.citibank.pl/citispecials/przedsprzedaz-arianagrande.html
Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl wystartuje w środę, 19 grudnia o 10.00 i zakończy się w czwartek, 20 grudnia o 9.00.

Wrz
10
wt
Jammin’ with w 12on14 Jazz Club – Warszawa
Wrz 10@20:30 – 22:30

Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o 20:30 na kolejne odsłony „Jammin’ with…” w 12on14. Granie oparte będzie o standardy jazzowe.

Każdego wieczora będzie inny zespół rozgrywający. Jest to doskonała okazja dla muzyków do pogrania w różnych składach, a dla tych stawiających pierwsze kroki na muzycznej drodze, do spróbowania swoich sił. To wszystko na scenie, która gościła największe nazwiska światowego jazzu.

Muzycy posiadający kartę muzyka wchodzą na jam bezpłatnie.

START: 20:30
BILETY: 30 PLNaa

Wrz
11
śr
New Jazz Scene: Klara Cloud & The Vultures – Warszawa
Wrz 11@20:30 – 22:30

Ideą, która przyświeca grupie jest traktowanie folkloru i etniczności jako swobodnej, niezobowiązującej inspiracji i punktu wyjścia do budowania własnych struktur, gdzie prostota melodii splata się z odważnym podejściem do improwizacji.

W skład zespołu wchodzą uhonorowani wieloma nagrodami, zarówno w Polsce jak i za granicą instrumentaliści oraz pochodząca ze wschodniej ściany Polski, obdarzona wyjątkowym głosem, charyzmatyczna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

We wrześniu 2019 ukaże się ich debiutancki album „Vauna”, którego wydawcą będzie holenderska wytwórnia Challenge Records. Podczas koncertu usłyszymy głównie kompozycje z debiutanckiego albumu.

Osiem autorskich kompozycji oraz dwa utwory tradycyjne nawiązujące tematycznie do flory i fauny ziemi opatrzonych tekstami Oskara Kolberga, Janiny Osińskiej, Janiny Porazińskiej i Sylwii Klary Zasempy tworzą z albumu historię o dzieciństwie, dojrzewaniu – odkrywaniu życia w zgodzie z naturą.

VAUNA to obecnie bardzo rzadko spotykane imię żeńskie, które było popularne w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku. Osoba o takim imieniu miała charakteryzować się kreatywną i niezależną naturą oraz podążaniem do doświadczania niezwykłych, wyjątkowych rzeczy. W zamyśle zespołu nazwa albumu ma także nawiązywać do fauny ziemskiej, czyli wszystkich gatunków zwierząt występujących na ziemi – ich natury i instynktów.

Wrz
12
czw
Chango – Warszawa
Wrz 12@20:30 – 22:30

CHANGO – to czwórka szczecińskich muzyków znanych z wystepów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Grupa odnosi się do licznych tradycji muzycznych, starając się wytworzyć pewien niekonwencjonalny styl oparty na eksperymentalnym podejściu do żywego tworzenia muzyki. Kwartet miał okazję występować u boku Apostolisa Anthimosa (SBB) Mikołaja Trzaski (Miłość, Łoskot, Shofar), współpracuje również z Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem (Pogodno, Babu Król). Wielokrotnie współpracowali także z Markiem Kazaną.

Muzycy są również znani jako organizatorzy comiesięcznych „DŻEM Session” w Piwnicy teatru Kana. Impreza należy do najpopularniejszych wydarzeń w mieście, bywalcy spotkań posłuchać mogą wspólnie improwizujących muzyków należących do różnych swatów stylistycznych

Debiutancki album zespołu zatytułowany „MONO vs. STEREO”(wydawca: BIG FLOW, dystrybucja Dobrzewiesz Nagrania / Warner Music Poland)

Wrz
14
sob
Natalia Lubrano / Wokalne eksperymenty / Wokaliza – Warszawa
Wrz 14@10:00 – Wrz 15@20:00

5Oko/ucho zaprasza na kolejne warsztaty wokalne w Harendzie!
Tym razem uczyć nas będzie Natalia Lubrano!

TEMAT WARSZTATÓW
Emisja głosu w kontekście różnych technik wokalnych. Dobór właściwej techniki przy zachowaniu tożsamości wokalnej. Improwizacja w oparciu o skale, praktyka i umiejętne budowanie melodii. Eksperymenty z tekstem i melodią. Realizacja wspólnego utworu. Wokalizy – tworzenia wokalizy, jako ważnego dodatku do treści słownej utworu.

PLAN WARSZTATÓW
1. Wprowadzenie o technikach i dostosowywaniu ich pod własne możliwości fonacyjne.
2. Praca nad utworami grupowymi, gdzie jest harmonizacja, podział na role.
3. Blok improwizacyjny, rozmowy o skalach i ich zastosowaniu względem wykonywanych piosenek. Praktyka.
4. Jeśli czas pozwoli nagrywamy utwór z podziałem na role.
5. Konsultacje indywidualne dla chętnych.

GODZINY WARSZTATÓW
1. 14.09.2019 (sobota)
10:00-18:00 – warsztaty grupowe
2. 15.09.2019 (niedziela)
12:00-15:00 – warsztaty grupowe
16:00-20:00 – otwarte konsultacje indywidualne

BILETY WARSZTATY GRUPOWE:
250 zł – chórzyści Little Jazz Choir
350 zł – płatność do końca sierpnia 2019
400 – płatność 1.09.2019-15.09.2019
450 – płatność po 15.09.2019
500 zł – płatność w dniu warsztatów
150 – wolny słuchacz

BILETY KONSULTACJE INDYWIDUALNE (30 MIN):
50 zł – konsultacja indywidualna przy zakupie biletu na warsztaty grupowe (ilość miejsc ograniczona!)
150 zł – konsultacja indywidualna bez udziału w warsztatach grupowych
50 zł – zastrzeżenie konsultacji indywidualnej

Konsultacje indywidualne są otwarte dla publiczności. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Zapisy: okoucho.warsztaty@gmail.com

HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
NIEDZIELA 15.09.2019

16:00-16:25 – ZAJĘTE
16:30-16:55 – WOLNE
17:00-17:25 – WOLNE
17:30-17:55 – WOLNE

NATALIA LUBRANO
Urodzona we Wrocławiu, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś. Szerszej publiczności znana z piątej edycji programu The Voice of Poland w grupie zespołu Afromental oraz X edycji programu Must Be The Music pod szyldem zespołu The
Lions. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny
Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Wywodzi się z rodziny muzykującej. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy Z zespołem „Miloopa”, z którym wydała cztery
albumy: „Nutrition Facts” (2005), „Unicode” (2008), „Optica” (2011) oraz Verke ( 2016 ). Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie „FoxBox” u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Udzieliła
swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków. W 2012 roku wystąpiła m.in. na 49 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego pt „Życia mała garść”, gdzie wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt „R.E.S.P.E.C.T.” wydana przez wydawnictwo Kayax. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę jury za walory wokalne. Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem, a także prowadzi działalność edukacyjną dla wokalistów pod nazwą Wokalne Eksperymenty.

DOŚWIADCZENIE DYDAKTYCZNE
⁃ przeprowadzone warsztaty, między innymi we Wrocławiu,
Koszalinie, Lubinie, Pułtusku, Lesznie oraz Głogowie,
( wykładowca wokalu na Leszczyńskich Warsztatach Jazzowych
– klasa wokalu od 2014 r niezmiennie )
– cykl warsztatów „Improwizacje” z Natalią Lubrano we
wrocławskich Tonach, jako impreza cykliczna
– działalność edukacyjna we wrocławskiej Szkole Produkcji
Muzycznej od października 2015 do 2018 roku
– konsultacje indywidualne w ramach przeprowadzonych
warsztatów
⁃ konsultant i „vocalcoach” w sesjach nagraniowych
⁃ juror w konkursach wokalnych dla wokalistów
⁃ własna szkoła wokalna Wokalne Eksperymenty, obsługuje 35
osób tygodniowo

Wrz
15
nie
Jazz Session #57 | Łukasz Makowski Quartet – Warszawa
Wrz 15@20:00 – Wrz 16@01:00

We wrześniu tego roku odbędzie się premiera debiutanckiego albumu Łukasza Makowskiego pt. „Beautiful Landscape”. Quartet wykonuję muzykę jazz//fusion/crossover jazz. Serdecznie zapraszamy na 57. odsłonę Jazz Session!

?SKŁAD:
Łukasz Makowski – double bass / bass
Łukasz Banaszkiewicz – sax
Paweł Kukuła – piano
Marcin Jahr – drums

Posłuchaj! Łukasz Makowski Quartet – Bassment Groove
https://

?DATA: 15.09.2019
KONCERT & ROZMOWA Z ARTYSTĄ – godz. 20:00
JAM SESSION – godz. 21:00
MIEJSCE: ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warszawa
BILETY: KONCERT 35zł | JAM SESSION free

Wrz
17
wt
Jammin’ with w 12on14 Jazz Club – Warszawa
Wrz 17@20:30 – 22:30

Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o 20:30 na kolejne odsłony „Jammin’ with…” w 12on14. Granie oparte będzie o standardy jazzowe.

Każdego wieczora będzie inny zespół rozgrywający. Jest to doskonała okazja dla muzyków do pogrania w różnych składach, a dla tych stawiających pierwsze kroki na muzycznej drodze, do spróbowania swoich sił. To wszystko na scenie, która gościła największe nazwiska światowego jazzu.

Muzycy posiadający kartę muzyka wchodzą na jam bezpłatnie.

START: 20:30
BILETY: 30 PLNaa

Wrz
24
wt
Jammin’ with w 12on14 Jazz Club – Warszawa
Wrz 24@20:30 – 22:30

Serdecznie zapraszamy w każdy wtorek o 20:30 na kolejne odsłony „Jammin’ with…” w 12on14. Granie oparte będzie o standardy jazzowe.

Każdego wieczora będzie inny zespół rozgrywający. Jest to doskonała okazja dla muzyków do pogrania w różnych składach, a dla tych stawiających pierwsze kroki na muzycznej drodze, do spróbowania swoich sił. To wszystko na scenie, która gościła największe nazwiska światowego jazzu.

Muzycy posiadający kartę muzyka wchodzą na jam bezpłatnie.

START: 20:30
BILETY: 30 PLNaa

Wrz
25
śr
New Jazz Scene: ONE Quintet – Warszawa
Wrz 25@20:30 – 22:30

O.N.E Quintet to zespół utworzony przez pięć utalentowanych kobiet na co dzień działających na scenie jazzowej, popowej i awangardowej.

Zespół inspiruje przede wszystkim współczesny jazz oraz przeplatające się z nim inne nurty, np. hip hop czy etno. Grupa charakteryzuje się fantastycznym, akustycznym brzmieniem oraz całą paletą emocji i nastrojów kreowanych przy pomocy indywidualnych umiejętności, a przede wszystkim wzajemnej interakcji. Zespół pracuje obecnie nad autorskim materiałem na debiutancką płytę występując na scenach klubowych i festiwalowych.

Monia Muc – saksofon altowy
Dominika Rusinowska – skrzypce
Paulina Atmańska – fortepian
Kamila Drabek – kontrabas
Patrycja Wybrańczyk – perkusja

START: 20:30
BILETY: 50 PLN

Paź
17
czw
Beirut – Warszawa (sold out!)
Paź 17@19:00 – 22:00

Zach Condon, twórca zespołu Beirut, w lutym wydał swój piąty album studyjny Gallipoli. Z tej okazji koncertuje po całym świecie, uwzględniając na swojej trasie także Polskę!
Okazja do zobaczenia zespołu na żywo już 17 października w warszawskim klubie Progresja. Bilety trafią do sprzedaży w piątek 12 kwietnia o 10:00.

Paź
18
pt
Beirut (drugi koncert)- Warszawa
Paź 18@19:00 – 22:00

Beirut na drugim koncercie w Polsce!
Nie ma wątpliwości, że projekt Beirut od wielu lat zajmuje wyjątkowe miejsce w sercach polskich fanów. Zespół wystąpi w warszawskiej Progresji dwa razy!
Dodatkowy koncert odbędzie się 18 października – dzień po pierwszym zaplanowanym występie, cieszącym się ogromnym zainteresowaniem polskiej publiczności.

Zach Condon, twórca zespołu Beirut, w lutym wydał swój piąty album studyjny Gallipoli. Z tej okazji koncertuje po całym świecie, uwzględniając na swojej trasie także dwa koncerty w Polsce! Bilety na drugi koncert już sprzedaży!