Kalendarz koncertowy

Gru
16
pon
Aga Zaryan Christmas Songs – Gorzów Wielkopolski
Gru 16@19:00 – 21:00

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową młodego pokolenia. Aga przybliża współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii jazzu, kontynuując tradycję takich artystów jak Shirley Horn, Carmen McRea i Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym matowym tonem głosu.

Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, w tym złotego, platynowych i multiplatynowych. Aga Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records z Manhattanu.

Występuje z powodzeniem na niezliczonych polskich i zagranicznych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii.

Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej i możliwości współpracy z najznamienitszymi muzykami.

Aga Zaryan jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in:
– pierwsza polska artystka w wytwórni Blue Note Records
– nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011
– Róża Gali 2011
– Fryderyk 2008 i 2011 (Najlepszy album poezja śpiewana)
– sześciokrotna zwyciężczyni plebiscytu na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum, (2007-2012)
– nagroda Mateusz, przyznawana przez „Trójkę” Polskie Radio
– uznana za jedną z pięćdziesięciu najważniejszych Dam Stolicy w plebiscycie „Życia Warszawy”
– Nominacje: Wdechy, Kobieta Roku 2008

Początek 2014 to dla artystki pasmo wyjątkowych wyróżnień. W styczniu Aga Zaryan została odznaczona przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem za zasługi dla polskiej kultury i sztuki. W tym samy czasie Jej ostatni albumu “Remembering Nina & Abbey” z piosenkami Niny Simon pokrył się platyną a czytelnicy magazynu Jazz Forum po raz siódmy wskazali Agę jako Pierwszą Damę Polskiego Jazzu. Niedawno artyskta zdobyła uznanie członków Polskiej Akademi Fonograficznej ZPAV otrzymując nominacje do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach; jazzowy album roku za “Remembering Nina & Abbey” oraz jazzowy muzyk roku 2013.