Kalendarz koncertowy

Lip
23
wt
The Cobblestones Quartet feat. Frank McComb – Warszawa
Lip 23@20:30 – 22:30

The Cobblestones Quartet – to zespół jazzowy złożony z prawdziwych osobowości scenicznych, muzyków z dużym doświadczeniem scenicznym i nagraniowym.

Grupa koncentruje się na twórczości i wykonawstwie autorskich kompozycji oscylujących wokół progresywnego jazzu, oprócz stylistyki postbopowej, swobodnie włączając elementy soul & funk do granej przez siebe muzyki.

Frank McComb – soulowo-jazzowy pianista, wokalista i kompozytor. Wirtuozerski poziom umiejętności wokalno-instrumentalnych uczyniły go nie tylko poszukiwanym muzykiem sesyjnym, ale także ulubieńcem scen soul, jazzu i R & B. Porównywany często w swojej barwie i lekkości brzmienia do Donny’ego Hathawaya i Stevie’ego Wondera.

Frank McComb współpracował z wieloma renomowanymi artystami, w tym z Prince’em, Chaką Khan, Teddym Pendergrassem, Geraldem Levertem i Teeną Marie. Jako wokalista i pianista współpracował i koncertował z czołówką światowych muzyków takich jak Stevie Wonder, George Duke, George Benson, Branford Marsalis, Marcus Miller i wielu innych.

W latach 90. Frank McComb był wokalistą zespołu Buckshot LeFonque, z którym wylansował przebój „Another Day”. W 1999 roku albumem „Love Stories” zadebiutował jako solista. W 2003 roku Frank podpisał kontrakt z Malibu Sessions na wydanie drugiej płyty „The Truth Vol.1”. W 2004 roku wydał swoją trzecią płytę „Straight From The Vault”, wyprodukowaną i nagraną samodzielnie, która uzyskała tytuł najlepszego albumu roku w ramach „SoulTracks Readers Choice Award”. W latach 2006-2014 w ramach własnej wytwórni Boobeescoot Music Franka wydał 12 albumów.

Frank McComb – klawisze, wokal
Seb Stanny – saksofon tenorowy
Andrzej Gondek – gitara
Marcin Jadach – gitara basow
Fryderyk Młynarski – perkusja

START: 20:30

▎BILETY
Normalny – 85 PLN
Ulgowy – 77 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

Lip
26
pt
Directed by Jazz: Hank Jones & Charlie Haden – Warszawa
Lip 26@20:30 – 22:00

Serdecznie zapraszamy na piątkowy koncert w ramach cyklu „Directed by Jazz”. W muzyczny świat Jones’a i Hadena zabiorą nas:

Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas

Dwie legendy jazzu, basista Charlie Haden i pianista Hank Jones nagrali razem dwa albumu. Pierwszy w 1995 Steal Away, który otrzymał wiele nagród Grammy i był pierwszą płytą, nad którą wspólnie pracowali. Drugi po 15 latach Come Sunday. Niestety Come Sunday okazał się ostatnią płytą tego niezwykłego duetu bowiem Hank Jones zmarł w 2010 r. w wieku 91 lat, w niedługi czas po ukończeniu prac nad albumem. Europejska premiera płyty zbiegła się z przyznaniem artyście nagrody Jazz Master – najważniejszego tytułu w dziedzinie jazzu.

➤ Hank Jones (31.07.1918 – 16.05.2010) – Jego pianistyka był esencją jazzu mainstreamowego. Peter Keepnews na łamach „New York Timesa” wyraził podziw dla jego wyobraźni, wszechstronności i stylu, w którym łączył rytmiczny drive pianistów z Harlemu, ze zręcznością Arta Tatuma i harmoniczną odwagą bebopu.

Przyszedł na świat w Vicksburgu, w stanie Missisipi, 31 lipca 1918 roku. Wychował się w Pontiaku w stanie Michigan, niedaleko Detroit. Miał trzech młodszych braci – Thada, Elvina i Paula, i dwie starsze siostry. Brat Thad stał się słynnym trębaczem i bandleaderem, a Elvin nowatorskim perkusistą, członkiem wielkiego Kwartetu Johna Coltrane’a.

W 1947 roku związał się ze słynnym cyklem koncertów Jazz at the Philharmonic, przez sześć lat grał w zespole akompaniującym Elli Fitzgerald. Nagrywał z Charlie’m Parkerem. Do swoich zespołów angażowali go klarneciści Benny Goodman i Artie Shaw. W 1958 zagrał na płycie Juliana Cannonballa Adderleya „Somethin’ Else”, obok Milesa Davisa i Arta Blakeya.

To właśnie Hank Jones akompaniował Marylin Monroe, kiedy sławna aktorka zaśpiewała Happy Birthday prezydentowi Johnowi Kennedy’emu podczas konwencji Partii Demokratycznej w nowojorskim Madison Square Garden.

Od 1959 roku przez 16 lat pracował jako etatowy pianista wytwórni CBS. W połowie lat 70. utworzył The Great Jazz Trio z Tonym Williamsem i Ronem Carterem

W połowie lat 90. zrobił furorę albumem „Steal Away”, w duecie z basistą Charlie’m Hadenem (natchnionej kolekcji hymnów i spiritualsów, melodii, na których obaj się wychowali), a potem serią dalszych nagrań, m.in. już w połowie następnego dziesięciolecia, z saksofonistą Joe’em Lovano („Joyous Encounter”) i wokalistką Robertą Gambarini („You Are There”).

Do końca życia Jones pozostawał nadzwyczaj aktywnym muzykiem. Występował na płytach Diany Krall, Christiana McBride’a czy Joe Lovano.

➤ Charlie Haden (6.08.1937 – 11.07.2014) – jeden z najwybitniejszych kontrabasistów jazzowych. Haden zyskał sławę grając z Ornette Colemanem pod koniec lat 50. i w 60. Poza współpracą z Colemanem, Haden był również członkiem tria Keitha Jarretta, grał z Patem Methenym.

Trzykrotnie nagradzano Hadena nagrodą Grammy – za płyty: „Beyond the Missouri Sky” (z Methenym, 1997 r.), „Nocturne” (2001) i „Land of the Sun” (z kubańskim pianistą Gonzalo Rubalcabą, 2004 r.). W 2013 r. otrzymał nagrodę Grammy za całokształt twórczości. który w 2012 r otrzymał NEA Jazz Masters Award, najbardziej zaszczytne wyróżnienie amerykańskie w dziedzinie jazzu, przyznawane wybitnym artystom – na ogół pod koniec kariery – za całokształt dokonań.

START: 20:30
BILETY: 40 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Posiadaczom kart muzyka, fotografika, dziennikarza i managera, przysługuje wolny wstęp.

Wrz
9
pon
Ariana Grande: Sweetener World Tour – Kraków
Wrz 9@19:00

ARIANA GRANDE
Sweetener World Tour
9 września 2019cTAURON Arena Kraków
Londyn, Wielka Brytania (14 grudnia 2018 r.) – multiplatynowa gwiazda ARIANA GRANDE rozszerza swoją nadchodzącą trasę The Sweetener World Tour o Europę. W całej Europie ogłoszono 21 halowych występów m.in. w Londynie, Glasgow, Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Pradze, Krakowie, Kopenhadze, Wiedniu i wielu innych miastach.
Wyprodukowana przez Live Nation trasa, The Sweetener World Tour rozpoczyna się 18 marca w Albany w stanie Nowy Jork i do czerwca przemierzy całą Amerykę Północną. Po wakacjach Artystka wyruszy za Atlantyk. Europejska część trasy koncertowej rozpocznie się w Londynie, 19 sierpnia.
Rok 2018 okazał się kolejnym historycznym rokiem dla Ariany GRANDE. Swoje dwunastomiesięczne pasmo sukcesów zakończyła wyróżnieniem „Kobieta Roku” Billboardu i otrzymaniem nominacji do nagrody GRAMMY® Award w kategoriach „Najlepszy album wokalny Pop” za swój najnowszy krążek Sweetener i „Najlepszy popowy występ solowy” dla „God Is a Woman”. Jednocześnie jej ostatni singiel „thank u, next” dotarł na pierwsze miejsce listy Billboard Hot 100 i pobił rekord „Most Spotify Streams dla utworu wykonanego przez artystkę w jednym tygodniu”.
Dzięki swojemu potężnemu wokalowi i zadziwiającej skali, Ariana Grande stała się w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej magnetycznych i konsekwentnie odnoszących ogromne sukcesy wykonawców muzyki pop. W wieku 25 lat ma na koncie trzy platynowe albumy, które łącznie przekroczyły 18 miliardów streamów, zdobyła cztery nominacje do nagrody Grammy, a 8 jej singli dotarło do pierwszej dziesiątki listy Billboard Hot 100. Na uznanym przez krytyków albumie „Dangerous Woman” z 2016 roku, Grande zarówno odważnie przeciwstawia się oczekiwaniom, jak i odsłania pełną moc swojego głosu (ostatnio okrzyknięty jako „nadzwyczajny, wszechstronny, nieograniczony instrument” po pojawieniu się Grande na liście „100 najbardziej wpływowych osób” magazynu Time).
Bilety w cenie od 199 zł dostępne będą w ogólnej sprzedaży od czwartku, 20 grudnia od 10.00 na LiveNation.pl.
Przedsprzedaż Citi Handlowy ruszy we wtorek, 18 grudnia o 10.00 i potrwa do czwartku, 20 grudnia do 9.00.
Szczegóły na
https://www.online.citibank.pl/citispecials/przedsprzedaz-arianagrande.html
Przedsprzedaż dla zarejestrowanych użytkowników strony LiveNation.pl wystartuje w środę, 19 grudnia o 10.00 i zakończy się w czwartek, 20 grudnia o 9.00.

Wrz
14
sob
Natalia Lubrano / Wokalne eksperymenty / Wokaliza – Warszawa
Wrz 14@10:00 – Wrz 15@20:00

5Oko/ucho zaprasza na kolejne warsztaty wokalne w Harendzie!
Tym razem uczyć nas będzie Natalia Lubrano!

TEMAT WARSZTATÓW
Emisja głosu w kontekście różnych technik wokalnych. Dobór właściwej techniki przy zachowaniu tożsamości wokalnej. Improwizacja w oparciu o skale, praktyka i umiejętne budowanie melodii. Eksperymenty z tekstem i melodią. Realizacja wspólnego utworu. Wokalizy – tworzenia wokalizy, jako ważnego dodatku do treści słownej utworu.

PLAN WARSZTATÓW
1. Wprowadzenie o technikach i dostosowywaniu ich pod własne możliwości fonacyjne.
2. Praca nad utworami grupowymi, gdzie jest harmonizacja, podział na role.
3. Blok improwizacyjny, rozmowy o skalach i ich zastosowaniu względem wykonywanych piosenek. Praktyka.
4. Jeśli czas pozwoli nagrywamy utwór z podziałem na role.
5. Konsultacje indywidualne dla chętnych.

GODZINY WARSZTATÓW
1. 14.09.2019 (sobota)
10:00-18:00 – warsztaty grupowe
2. 15.09.2019 (niedziela)
12:00-15:00 – warsztaty grupowe
16:00-20:00 – otwarte konsultacje indywidualne

BILETY WARSZTATY GRUPOWE:
250 zł – chórzyści Little Jazz Choir
350 zł – płatność do końca sierpnia 2019
400 – płatność 1.09.2019-15.09.2019
450 – płatność po 15.09.2019
500 zł – płatność w dniu warsztatów
150 – wolny słuchacz

BILETY KONSULTACJE INDYWIDUALNE (30 MIN):
50 zł – konsultacja indywidualna przy zakupie biletu na warsztaty grupowe (ilość miejsc ograniczona!)
150 zł – konsultacja indywidualna bez udziału w warsztatach grupowych
50 zł – zastrzeżenie konsultacji indywidualnej

Konsultacje indywidualne są otwarte dla publiczności. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.
Zapisy: okoucho.warsztaty@gmail.com

HARMONOGRAM KONSULTACJI INDYWIDUALNYCH
NIEDZIELA 15.09.2019

16:00-16:25 – ZAJĘTE
16:30-16:55 – WOLNE
17:00-17:25 – WOLNE
17:30-17:55 – WOLNE

NATALIA LUBRANO
Urodzona we Wrocławiu, polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, związana z wrocławską sceną muzyczną do dziś. Szerszej publiczności znana z piątej edycji programu The Voice of Poland w grupie zespołu Afromental oraz X edycji programu Must Be The Music pod szyldem zespołu The
Lions. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Grażyny
Bacewicz we Wrocławiu oraz prywatną szkołę jazzu „Jazz a Tours” we Francji. Wywodzi się z rodziny muzykującej. Na polskiej scenie muzycznej znana jest z wieloletniej współpracy ze środowiskiem wrocławskich hip–hopowców oraz ze współpracy Z zespołem „Miloopa”, z którym wydała cztery
albumy: „Nutrition Facts” (2005), „Unicode” (2008), „Optica” (2011) oraz Verke ( 2016 ). Występowała również z Andrzejem Smolikiem, Renatą Przemyk, a także w projekcie „FoxBox” u boku Noviki, Marii Peszek, Pauliny Przybysz i innych reprezentatywnych artystów swego pokolenia. Udzieliła
swojego głosu na około dwudziestu albumach innych muzyków. W 2012 roku wystąpiła m.in. na 49 Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie poświęconym pamięci Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego pt „Życia mała garść”, gdzie wykonała utwór „Nic nie może wiecznie trwać” w aranżacji swojego zespołu. W marcu 2012 roku ukazała się autorska płyta wokalistki i jej zespołu pt „R.E.S.P.E.C.T.” wydana przez wydawnictwo Kayax. Laureatka 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, gdzie zdobyła nagrodę publiczności oraz nagrodę jury za walory wokalne. Obecnie wokalistka pracuje nad swoim drugim albumem, a także prowadzi działalność edukacyjną dla wokalistów pod nazwą Wokalne Eksperymenty.

DOŚWIADCZENIE DYDAKTYCZNE
⁃ przeprowadzone warsztaty, między innymi we Wrocławiu,
Koszalinie, Lubinie, Pułtusku, Lesznie oraz Głogowie,
( wykładowca wokalu na Leszczyńskich Warsztatach Jazzowych
– klasa wokalu od 2014 r niezmiennie )
– cykl warsztatów „Improwizacje” z Natalią Lubrano we
wrocławskich Tonach, jako impreza cykliczna
– działalność edukacyjna we wrocławskiej Szkole Produkcji
Muzycznej od października 2015 do 2018 roku
– konsultacje indywidualne w ramach przeprowadzonych
warsztatów
⁃ konsultant i „vocalcoach” w sesjach nagraniowych
⁃ juror w konkursach wokalnych dla wokalistów
⁃ własna szkoła wokalna Wokalne Eksperymenty, obsługuje 35
osób tygodniowo