Kolejny tydzień za nami. Siedem dni pełnych fantastycznych muzycznych premier, spośród których wybieramy te najbardziej godne uwagi.

Mayer Hawthorne i jego drugi longplay, How Do You Do, to zdecydowany numer jeden spośród ostatnich nowości płytowych. Płyta ukazała się dokładnie tydzień temu, 7 października. Na dzień dzisiejszy dostępna jest tylko jedna wersja krążka, podstawowa, na cd, w cenie 50,99 zł. Drogo? Troszkę, ale warto posłuchać i mieć w swojej płytotece muzyka określanego mianem współczesnego Marvina Gaye.

Dagadana, Polsko – Ukraińskie trio, po raz drugi pokazuje nam jak świetnie łączyć jazz z folkiem i odrobiną popu. W album Dlaczego nie,  można zaopatrzyć się od 14 października, za jedyne 28,49 zł. Kupić? Czemu nie? Ja kupiłem.

Enough Thunder to kolejna epka w dorobku Jamesa Blakea. Króciutki, ale bardzo klimatyczny krążek jest pozycją obowiązkową dla wszystkich fanów młodego Brytyjczyka. James czaruje nas dźwiękami od piątku (14 października), a przyjemność posiadania tej płytki kosztować nas będzie 39,99 zł.

Tori Amos, rudowłosa czarodziejka, powróciła z nowym, dziewiętnastym już albumem. Night of Hunters, krążek przepełniony magią, irlandzkim wilgotnym klimatem i lekkim niepokojem, czeka na was w sklepach już od trzech dni. Zapłacicie za niego 39,99 zł w wersji PL, 50,99 zł wersja z książeczką i 101,49 zł na vinylu.

Yugopolis 2 jest kontynuacją projektów Yugoton oraz Yugopolis Słoneczna strona miasta, które przyniosły wiele hitów, ot chociażby Rzadko widuję cię z dziewczętami Nosowskiej i Kukiza. Być może i tym razem płyta ta obrodzi w piosenki nucone w każdym zakątku Polski. Sceptyków może zachęci do zakupienia i posłuchania obecność na tej płycie miedzy innymi Natu i Doroty Miśkiewicz. Album ukazał się w dwóch wersjach, podstawowej, która na dzień dzisiejszy jest niedostępna, oraz jako dwupłytowa edycja specjalna w cenie 45,99 zł. Na półkach sklepowych od 11 października.

Peter Gabriel New Blood to kompilacja najbardziej znanych utworów piosenkarza. Jest to krążek wyjątkowy, gdyż wszystkie piosenki zostały nagrane w wersji orkiestrowej, dzięki czemu nic nie rozprasza naszej uwagi, i możemy się wsłuchać w przepiękne teksty. Właśnie dla tego warto posiadać tę płytę. Możemy zaopatrzyć się w wersję dwu płytową, zawierającą wersje instrumentalne wszystkich utworów, za 64,49 zł, oraz wersję podstawową w cenie 52, 49.

Historia kontaktów Polsko – Japońskich ma już z górą 100 lat, i zawsze, nawet podczas wojny, były to bardzo dobre, poprawne, wręcz przyjacielskie kontakty. Teraz tradycję tę kontynuuje Anna Maria Jopek. W piątek ukazała się jej płyta nagrana wspólnie z japońskim jazzmanem, Makoto Ozone. Za Haiku zapłacimy niewielką, jak na takie arcydzieło, kwotę 39,99 zł.  Oprócz tego równie gorąco polecam album Sobremesa i Polanna, także w cenie 39,99 zł.

Wyboru płyt dokonałem w pełni świadomie i bardzo subiektywnie.

ceny sugerowane przez empik i merlin.pl