Świat Wielkiej Muzyki: Arturo Sandoval Sextet – Kraków

  Kiedy:
  17 Luty 2017@20:00
  2017-02-17T20:00:00+01:00
  2017-02-17T20:15:00+01:00
  Gdzie:
  Kijów.Centrum,
  aleja Zygmunta Krasińskiego 34
  33-332 Kraków
  Polska
  Koszty:
  150 zł, 120 zł

  Świat Wielkiej Muzyki w Krakowie

  Arturo Sandoval Sextet

  Arturo Sandoval – kubański trębacz i pianista jazzowy. Zdobywca 10 statuetek Grammy. 6-krotny zwycięzca Billboard Music Awards.

  Protegowany legendarnego mistrza jazzu – Dizzy’ego Gillespie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat od nauki podstaw teorii muzyki i gry na perkusji. Bardzo szybko poczuł i wsiąknął w klimat świata jazzu. Od tego czasu stał się jednym z najbardziej uznanych w świecie prowodyrów trąbki jazzowej i flugelhornu, zyskał sławę także jako artysta klasyczny, pianista i kompozytor.

  Jest jednym z najbardziej dynamicznych i żywiołowych muzyków naszych czasów. Odzwierciedleniem znajdujemy w mnogości prestiżowych nagród, które zostały mu przyznane. Sandoval został wyróżniony 10 nagrodami Grammy, nominowany był 19 razy. Otrzymał także 6 statuetek Billboard Awards i nagrodę Emmy. Albumy nagrodzone Grammy: Dear Diz (Everyday I think of you) oraz Como yo te siento są dostępne niemal na całym świecie.

  W 2013 z rąk prezydenta Baracka Obamy został uhonorowany Medalem Wolności – najwyższym odznaczeniem cywilnym dla obywateli USA, mających wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa, pokoju światowego, kultury, jak również innych znaczących dokonań w sferze publicznej lub prywatnej.

  Sandoval był członkiem-założycielem nagrodzonej Grammy grupy Irakere, której wybuchowa mieszanka jazzu, muzyki klasycznej, rocka i tradycyjnej muzyki kubańskiej wywołała sensację w nurcie rozrywki. W 1981 zakończył współpracę z Irakere by stworzyć swój własny zespół, który zebrał entuzjastyczne pochwały od krytyków i publiczności na całym świecie.

  Arturo Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, regularnie występuje z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Arturo skomponował „Koncert na trąbkę i orkiestrę”, który można usłyszeć na „Arturo Sandoval:” Classical Album”.

  Wszechstronność trębacza można usłyszeć na nagraniach z Dizzy Gillespie, Woody Hermanem, Woody Shaw, Michelem Legrand, Joshem Groban, Tony’m Bennettem, Billem Conti, Frankiem Sinatrą, Paulem Anką, Rodem Stewartem, Alicią Keys i wieloma innymi.

  Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

  Gdzie:
  Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34, Kraków