Filmowa Pieśń Wspólna to specjalny program filmowy skupiony wokół muzyki i pieśni w kinie. W bogatym repertuarze, który obejmuje kilkanaście bezpłatnych seansów, nie zabranie muzyki rozrywkowej i klasyki. Zobaczymy i usłyszymy m.in. Nicka Cave’a w filmie „20 000 dni na ziemi”, Raya Charlesa, „Dalidę. Skazaną na miłość”, Iana Curtisa w „Control” czy Sixto Rodrigueza w ujmującym “Sugar Man”.

Cykl pokazów otworzy 10 listopada kontrowersyjna filmowa biografia słynnego XVIII-wiecznego śpiewaka operowego, jednego z ostatnich wielkich kastratów w historii muzyki – „Farinelli: ostatni kastrat”. Zobaczymy też filmy o wybitnych wokalistkach – francuskiej pieśniarce Edith Piaf, „Niczego nie żałuję” oraz „Amy” — dokument zrealizowany z nieznanych przedtem materiałów archiwalnych z życia wybitnie utalentowanej i uwielbianej przez rzesze fanów Amy Winehouse.

W programie znajdą się także dwa polskie obrazy – przedwojenny „Pieśniarz Warszawy” w reż. Michała Waszyńskiego z 1934 roku oraz „Baryton” Janusza Zaorskiego z roku 1984. Filmowa Pieśń Wspólna potrwa do 15 grudnia.

Bezpłatne projekcje filmowe są wprowadzeniem do muzycznej „Pieśni wspólnej” – tematu jubileuszowej edycji Nostalgii – festiwalu zrodzonego z ducha filmografii Andrieja Tarkowskiego i jednego z najpiękniejszych filmów wszech czasów – „Nostalgii” z roku 1983.

Zapraszamy w piątkowe wieczory na bezpłatne kino w muzycznej oprawie.

Fundacja Malta | Poznań, ul. Ratajczaka 44, I piętro // wstęp wolny.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/2078003099100840/