Jedna z najbardziej kultowych płyt polskiej fonografii osiągnęła w tym roku pełnoletność. Wydany przez Kayah i Gorana Bregovića w kwietniu 1999 roku album stał się w naszym kraju jednym z największych sukcesów artystyczno-komercyjnych. Połączenie muzyki pop i folkloru bałkańskiego z muzyką góralską i cygańską oraz temperament obojga artystów sprawiły, że album ten zyskał sobie olbrzymią rzeszę fanów, która wciąż, mimo upływu lat rośnie.

Premiera edycji specjalnej już 6 października.

Autorką słów i wokalistką jest Kayah, Goran jest autorem muzyki i producentem albumu. Na płycie znalazło się m.in. kilka utworów znanych z filmowych płyt Bregovića zagranych przez słynną cygańską orkiestrę weselno-pogrzebową. Polskim akcentem folkowym na płycie, było zaproszenie do nagrań fenomenalnego góralskiego zespół wokalnego z Zakopanego.

Osiemnaście lat po premierze płyty, z okazji wielkie trasy koncertowej Artystów, która już dziś rozpocznie się koncertem w łódzkiej Wytwórni, przedstawiamy ten legendarny album w nowej odsłonie. Dwupłytowe wydawnictwo zawiera oryginalny, zremasterowany album oraz drugi krążek, na którym znalazło się osiem współczesnych miksów wyłonionych w ogólnopolskim konkursie na platformie 2track.pro oraz dwa remiksy, które powstały przy premierze płyty w 1999 roku: Smolika i DJ 600 Volt, jak również dwa utwory koncertowe tego niezwykłego duetu. Jednym z nich jest piosenka „Miłość Ci wszystko wybaczy”, która nie była częścią płyty artystów.

Tracklista:

CD1: 1 Śpij kochanie, śpij // 2 To nie ptak // 3 100 lat młodej parze // 4 Byłam różą // 5 Trudno kochać // 6 Prawy do lewego // 7 Ta-Bakiera //8 Caje Sukarije // 9 Jeśli Bóg istnieje //10 Nie ma, nie ma Ciebie

CD2: 1. To Nie Ptak – Marcel McCrash Kraszkiewicz mix // 2. To Nie Ptak – skyquake mix // 3. Ta-bakiera – Grzegorz Koniarz mix // 4. To Nie Ptak – Paweł Rychert mix // 5. Ta-bakiera – Zgoda mix // 6. Śpij Kochanie Śpij – Ludwik Zamenhof mix // 7. Ta-bakiera – Vlasta Traczyk mix // 8. Śpij Kochanie Śpij – Paweł Podeszwik mix // 9. Prawy Do Lewego – Smolik Remix // 10. Prawy Do Lewego – Nie zgadniesz Remix (Sebastian Imbierowicz Remix) // 11. Nie Ma Nie Ma Ciebie (wersja koncertowa) // 12. Miłość Ci Wszystko Wybaczy (wersja koncertowa)