Ibeyi z kolejną zapowiedzią nadchodzącego albumu

Francusko-kubańskie bliźniaczki z Ibeyi wracają ze szczegółami swojego nowego, drugiego albumu “Ash”.

Płyta, na której podejmują takie tematy jak: kobiecość, duchowość, aktywizm i rasizm, a wszystko podane w formie mieszanki nowoczesnego popu, hip hopu i muzyki elektronicznej, połączone z tradycyjnymi brzmieniami Yorùbá.

Album ukaże się 29 września nakładem wytwórni XL Recordings i będzie następcą znakomicie przyjętego i nagradzanego debiutu z 2015 roku. Przy okazji zapowiedzi “Ash”, Ibeyi zaprezentowały także teledysk do piosenki “Deathless”, którego reżyserem jest Ed Morris (wcześniej odpowiedzialny za obrazek do “River”).

Płyta “Ash” była nagrywana w listopadzie 2016 roku z producentem Richardem Russellem w jego londyńskim studiu The Copper House. Znajdzie się na niej dwanaście utworów, wśród których jest “Away Away”, który dziewczyny opublikowały już w czerwcu, a wśród gości, którzy wzięli udział w sesji są: Kamasi Washington, Mala Rodriguez, Chilly Gonzales czy Meshell Ndegeocello.

“Deathless” to drugi zaprezentowany utwór z płyty “Ash” i można w nim usłyszeć partie saksofonu w wykonaniu Kamasiego Washingtona. Powstał w wyniku doświadczenia jakie Lisa-Kaindé miała w wieku szesnastu lat, gdy była bezprawnie aresztowana przez francuską policję. Po powrocie do domu napisała “Deathless”.

„Pisałam ‘Deathless’ jako hymn dla wszystkich” – mówi Lisa-Kaindé. „Dla każdej mniejszości. Każdego, kto czuje się nikim, małym i czuje, że nikt się nim nie interesuje. Chcę, aby słuchając naszej piosenki, przez trzy minuty, te osoby czuły się wielkie, potężne i nieśmiertelne. Mam ogromny szacunek dla ludzi, którzy walczyli za to, co moim zdaniem, jest dzisiaj naszymi prawami i jeśli wszyscy zaśpiewamy, że jesteśmy nieśmiertelni, doprowadzi nas to do lepszego świata.”