15 września Fink zaśpiewa w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Brytyjski artysta z zespołem będzie promował swój nowy album „Resurgam”, który tego samego dnia trafi do sklepów.

Fink ogłasza premierę nowego albumu „Resurgam”! Następca „Hard Believer” ukaże się 15 września. To długo oczekiwany, szósty już album grupy prowadzonej przez jedną z najciekawszych osobowości muzycznej sceny: Fina Greenalla.

Płytę promuje singiel „Cracks Appear”.

Niezwykle u nas lubiany i szanowany Brytyjczyk, wraz z równie świetnymi kolegami z zespołu: Timem Thorntonem (bębny, gitara) i Guy’em Whittakerem stworzyli album godny prawdziwych mistrzów męskiej, lirycznej piosenki. Greenall i jego muzycy zawsze byli otwarci na najróżniejsze inspiracje: szlachetny rock nie wyklucza elektronicznych zainteresowań („Horizontalism”), zaś echa soulowe (współpracował z Amy Winehouse czy Johnem Legendem) są równie ważne, co tradycja bluesa („Fink’s Sunday Night Blues Club vol.1”).

– Myślę, że w zespołach, które grają ze sobą długo, wytwarza się rodzaj telepatii i my z pewnością ją wykorzystujemy. Mamy też radykalnie inne gusta muzyczne, co paradoksalnie trzyma nas razem w zdrowy sposób. Obóz Finka oparty jest na lojalności – lubimy budować prawdziwy team, który funkcjonuje jak rodzina – tłumaczy lider.

Efektem tego zgrania, radości wspólnego tworzenia i pewności siebie jest album „Resurgam”, na którym zespół brzmi odważniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tytuł krążka (oznacza: „I znów powstanę”) wziął się z łacińskiej inskrypcji na ścianie 900-letniego kościoła w rodzinnej prowincji Greenalla – Kornwalii. Ten niezwykły duch patronuje płycie, a ożywcza siła pulsuje we wszystkich kawałkach tego albumu, nad którym wraz z Finkiem pracował ponownie znakomity producent Flood (U2, PJ Harvey, Foals, The Killers) w swoim londyńskim studio Assault & Battery. Dziesięć nowych piosenek powstawało przez dwa miesiące, a owocem jest niezwykle bogata, przemyślana, wciągająca kolekcja.

Koncert będzie zarejestrowany w piątek (15.09) o godz. 19.00 w trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej. Retransmisja na antenie w programie „Lista osobista” w sobotę (16.09) od godz. 21.05 do 22.00.

Artysta już niedługo zawita do Polski z dłuższą wizytą. Więcej o tym, tutaj.