28 września zapraszamy na wieczór z projektem, o którym będą rozpisywać się najważniejsze publikacje traktujące o historii polskiego jazzu oraz na zespół o brzmieniu wprost ze studia Georga Clintona w Detroit.

Tego wieczoru w Grizzly Gin Bar łączyć się będzie energia młodych składów z Wrocławia oraz Warszawy. Mieszanka jazzu z funkiem, słowiański sentymentalizm z amerykańską psychodelią, i brzmienie lat 70 z przyszłością.

Rekonstrukcja z dekonstrukcji – bez podziałów – w myśl hasła „One Nation Under A Groove”.

Digital Meditation to audycja radiowa nadająca w każdą sobotę za pośrednictwem nadajników Radia Kampus. Nasz cel to odkrywanie i promowanie muzyki ponad podziałami gatunkowymi.

BILETY:
http://going.pl/eabs-punity
I PULA – 35 PLN // II PULA – 40 PLN // III PULA – 45 PLN

P.Unity to dziewięcioosobowy, warszawski funkowy zespół. W swojej astralnej podróży od funkowych korzeni do nieznanych muzycznych rejonów sięgają po elektronikę, ale trafia się tam również trochę psychodelicznego soulu oraz naturalnie rapu.

Na swoich koncertach zespół wytwarza niesamowitą atmosferę, pełną dynamiki i zabawy rodem z płyt Parliament-Funkadelic.

Pod koniec 2016 roku zarejestrowali materiał na swoją pierwsza EP-kę – “Mango”. Masterem płyty zajął się Marcin Cisło (vel Kwazar). Zespół grał m.in. z Pauliną Przybysz + Sonar Soul, Mr. Krime’em, Enveem i Mistym.

EABS to próba nowego podejścia do jazzu. Uosabia w sobie hołd dla twórczości muzycznych legend takich jak: Ahmad Jamal, Gil Scott Heron, Sun Ra czy David Axelrod. Jednak miłość do tradycji nie przesłania członkom zespołu czerpania inspiracji ze współczesnych ikon, nie tylko wywodzących się z jazzu, soulu czy funku, ale też hip-hopu, stąd w twórczości grupy można doszukać się wpływu geniuszu J Dilla.

Grając na żywo dzielili scenę z muzykami oraz wokalistami z polskiej i światowej sceny. Na EABS pojawili się m.in. Jesse Boykins III (US), Tawiah (UK), Raashan Ahmad (US), Jeru The Damaja (US), Coultrain + Ben Lamar (US) M.E.D. (US), Waldemar Kasta, Mika Urbaniak oraz Paulina i Natalia Przybysz.

Po niezwykle udanym projekcie EABS – “Memorial To Miles”, gdzie zespół zabrał słuchaczy w podróż przez 40 lat twórczości Milesa Davisa, odświeżając utwory z okresu 1959-1991, przyszedł czas na “rewizję Komedy” czyli album “Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” będący dalekimi reinterpretacjami muzyki filmowej tego legendarnego polskiego jazzmana.