Płyta “Chaos Pełen Idei” Wojtka Mazolewskiego zabrzmi w najbliższy weekend w Szczecinie, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim i Katowicach. Trasę będzie zapowiadać klip do utworu “Polish Girl”, w którym zagrała Roma Gąsiorowska.

Jego premiera odbędzie się 19 kwietnia w warszawskim Grizzly Barze.

Historia „Chaosu Pełnego Idei” ciągle się rozwija. Już 19 kwietnia Wojtek Mazolewski zaprezentuje swój najnowszy klip do utworu „Polish Girl”, który skomponował wraz z Johnem Porterem. W obrazie wyreżyserowanym przez W P Onak zagrała Roma Gąsiorowska. Choreografię do teledysku inspirowaną voguingiem stworzyła Bożena Wydrowska. Premierowy pokaz klipu odbędzie się w Grizzly Gin Bar w Warszawie. Spotkanie będzie połączone z muzyczną live session i otwartą rozmową z twórcami wideoklipu „Polish Girl”. Swój udział zapowiedzieli: Roma Gąsiorowska, Wojtek Mazolewski, John Porter, W P Onak i Bożena Wydrowska. Wydarzenie będzie zapowiedzią kolejnej części trasy koncertowej najnowszego albumu Mazolewskiego.

Koncerty otwierające wiosenną trasę „Chaosu Pełnego Idei” spotkały się z gorącym przyjęciem fanów, którzy szczelnie wypełnili sale w Lublinie i Tarnowie. Było to doskonałe rozpoczęcie wspaniałej trasy, którą Wojtek i jego wyjątkowi goście zagrają w tym roku. Materiał z płyty będzie można usłyszeć już w najbliższy weekend w Klubie Kolumba 4 w Szczecinie, Klubie Niebo w Warszawie, Klubie Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim i miejscu określonym przez Krzysztofa Pendereckiego jako najlepsza przestrzeń koncertowa w kraju i jedna z dwóch lub trzech tej klasy w Europie – Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Przed muzykami równie intensywny maj. W planie trasy znalazły się koncerty w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, Starym Maneżu w Gdańsku, B17 w Poznaniu, Filharmonii Zielonogórskiej oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Wojtek Mazolewski nową płytą po raz kolejny udowadnia, że muzyka nie ma ograniczeń. Na swoje 40. urodziny przygotował wyjątkowy album jakiego jeszcze w Polsce nie było. Do współpracy zaprosił wspaniałych gości, łącząc pokolenia i śmiało mieszając gatunki muzyczne. I tak na jednym albumie spotykają się legendy rocka John Porter, Wojtek Waglewski, Jan Borysewicz i Janusz Panasewicz, a także Natalia Przybysz, Ania Rusowicz, Vienio, Misia Furtak i młodsze pokolenie polskiej sceny muzycznej – Justyna Święs i Piotr Zioła. „Chaos Pełen Idei” jest więc naszpikowany muzycznymi niespodziankami gdzie jazz łączy się z rockiem, bluesem, popem czy hip-hopem. Styl nie ma znaczenia – liczy się wolny przepływ, spontaniczność, muzyka tworzona tu i teraz. Album został świetnie przyjęty przez słuchaczy. Singiel „Organizmy piękne” z Justyną Święs zajął 30. miejsce na Liście Przebojów Trójki, na której utrzymywał się przez 10 tygodni.