Sam Smith z nową płytą i trasą koncertową

Od wydania debiutanckiego krążka Sama Smitha, pt. “In the Lonely Hour” minęły już trzy lata. Dla fanów to prawie jak wieczność. Wszystkie znaki na niebie mówią jednak, że Smith zamierza powrócić w tym roku z nowym albumem oraz z trasą koncertową. Sam rozpoczął nagrania w maju 2016 roku zaraz po sukcesie swojego debiutanckiego albumu.

Według niektórych źródeł Smith powrócił do studia nagrań i ciągle pracuje nad swoim drugim albumem. Wkrótce po wygraniu Oscara za utwór “Writing on Wall” z Jamesa Bonda Smith zrobił sobie przerwe od showbiznessu.

W listopadzie pojawiły się informacje, że artysta nawiązał kontakt z Eg White, producentem z którym współpracował przy “In the Lonely Hour”. Efektem tego miały być trzy nowe utwory: “I Want What You Have”, “I Want You Dirty” i “Give A”.

Daily Star donosi, że wokalista planuje wydać album we wrześniu tego roku. Inside dodaje:

“Początkowo plan Sama był inny. Kierownictwo wytwórni mówiło, że debiut dalej dobrze się sprzedaje i może by wstrzymać się z wydaniem jeszcze rok. Smith nie wyraził zgody. Ciężko pracował nad tym albumem”.

Odkąd zaczął swoją przerwę Smith prawie nie wypowiadał się publicznie o swojej muzyce, ale na Instagramie pojawił się komentarz pod wpisem jednego z fanów:

“Nadchodzi, obiecuję. Mam nadzieję, że nie zapomniałem jak to się robi. Wręcz przeciwnie, nie mogę przestać o tym myśleć”.

Jak będzie? Czas pokaże.