Paul McCartney z reedycją “Flowers In The Dirt”

Długo oczekiwana premiera 10 albumu Paula McCartney’a z kolekcji Archive Collection odbyła się 24 marca 2017 roku. Album Paula McCartney’a “Flowers In The Dirt” z 1989 roku, który królował na szczytach list przebojów zostanie ponownie wydany w kilku formatach przez MPL/Capitol/Universal Music.

Wydanie najnowszego dzieła “Flowers In The Dirt” Paula McCartneya jak zawsze jest osobiście przez niego nadzorowane.

“Flowers In The Dirt” to jeden z najbardziej uznanych albumów lat 80-tych, nominowany do BRIT Award i Grammy Award. To na tym albumie swoje siły połączyli Paul McCartney i Elvis Costello który był współkompozytorem części utworów (“My Brave Face”, “You Want Her Too”, “Don’t Be Careless Love” i “That Day is Done”) oraz tacy twórcy jak Mitchell Froom, Trevor Horn, David Foster, Steve Lipson. Gitarzysta Pink Floyd – David Gilmour – pojawił się w utworze “We Got Married” a George Martin zaaranżował nagranie “Put It There”.

“Flowers In The Dirt” Deluxe Edition Box to będzie kolejna perełka do kolekcji albumów Paula McCartneya. Oprócz wspaniałych nagrań audio i video wersja Deluxe zawierać będzie 32 stronicowy handbook z odręcznymi notatkami Paula McCartneya, 64 stronicowy katalog fotografii z wystawy Lindy McCartney z 1989 roku zatytułowanej Flowers in The Dirt oraz 112 stronicową książkę o powstawaniu albumu min. z wywiadami z Paulem McCartneyem i Elvisem Costello, informacja track-by track o każdy nagraniu oraz niepublikowane zdjęcia autorstwa Lindy McCartney.

PaulMcCartney_FlowersInTheDirt_Deluxe3CD+DVD_ProductShot

Sesje nagraniowe do “Flowers In The Dirt” rozpoczęły się w 1987 roku a większa część albumu nagrań powstała w studio Paula Hog Hill Mill  w Sussex.

Oryginalny 13 nagraniowy album został zremasterowany w Abbey Road Studios. Edycja Deluxe zawiera 18 bonusowych – nigdy wcześniej niewydanych –  nagrań, napisanych i wykonywanych przez Paula i Elvisa na 2 dyskach. Wersja Deluxe zawiera także dodatkowy kontent digitalowy trzech nagrań “I Don’t Want To Confess”, “Shallow Grave” i “Mistress And Maid”.

DVD, które dostępne jest z wersją Deluxe zawiera wszystkie video z albumu, trzy nowe filmy z archiwalnym materiałem pokazującym proces tworzenia płyty oraz materiał zatytułowany “Put It There” oryginalnie wydany na VHS w 1989 roku, „behind the scenes” z prac nad albumem “Flowers In The Dirt” a także fragmenty występów ze światowej trasy koncertowej z 1989 roku.

Wersja 2 CD zawiera zremasterowane versje nagrań na dysku pierwszym oraz niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa na drugim dysku.

PaulMcCartney_FlowersInTheDirt_2CD-Special-Edition_ProductShot.jpg

Wersja vinylowa (podwójny winyl) posiada także dodatkowy content digitalowy. LP 1 zawiera zremasterowane nagrania z oryginalnej wersji, ale bez nagrania  Où Est Le Soleil? (które pojawi się właśnie jako dodatkowy bonus digital) Drugi vinyl zawiera niewydane wcześniej nagrania Paula i Elvisa.

 PaulMcCartney_FlowersInTheDirt_2LP_ProductShot