Album „Another Raindrop” Kuby Więcka, jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat. Młody, ogarnięty pasją, emanujący siłą swojej osobowości a jednocześnie ujmująco skromny Kuba Więcek, doskonale wpisuje się w kultową serię Polish Jazz, otwierając jej nowy etap.

22-letni saksofonista daje się poznać jako artysta niepokorny, imponujący własną, nad wyraz jasno wykładaną, dojrzałą wizją swojej muzyki – zaskakująco pięknej. Swoje inspiracje czerpie z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie.

Kuba Więcek – urodził się 29 października 1994 roku w Rybniku, saksofonista i kompozytor. Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Współpracował z Mikiem Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem oraz wieloma innymi. W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę̨ w klasie wiolonczeli, którą cztery lata później porzucił dla saksofonu. Zgłębiając tajniki muzyki klasycznej wykształcił warsztatową biegłość kształtując jednocześnie muzyczną wrażliwość.

Przygodę z muzyką jazzową rozpoczął w wieku 17 lat od warsztatów w Puławach i Chodzieży, gdzie miał okazję nawiązać kontakt z młodymi muzykami studiującymi w Danii, co zainspirowało go do kontynuowania nauki za granicą. Po ukończeniu liceum wyjechał na studia do Amsterdamu, gdzie na tamtejszej uczelni mógł szlifować swój warsztat i pogłębiać znajomość problematyki gatunku. Poszukując artystycznej możliwości wyrażania siebie podjął pierwszą podróż̇ do Nowego Jorku, a swe obowiązki studenta przeniósł do Kopenhagi.

Teraz swój czas dzieli pomiędzy te dwa miasta a Warszawę, w której mieszka od roku, aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym stolicy. Jest uważnym obserwatorem poszukującym inspiracji w otaczającym go wielobarwnym świecie. Czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie, dlatego w jego prywatnym zbiorze muzycznym nagrania Johna Coltrane’a, Charlie’ego Parkera leżą obok płyt takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno, Tom Waits, Bon Iver, Flying Lotus czy Kanye West.