Benjamin Booker podzielił się informacjami dotyczącymi „Witness”, albumu który ukaże się 2 czerwca nakładem Rough Trade Records.

Artysta opublikował już utwór tytułowy, z udziałem Mavis Staples i będący najbardziej głębokim i politycznie zaangażowanym utworem w jego dotychczasowej karierze.

Wraz z premierą „Witness”, Booker opublikował mocne, osobiste oświadczenie, mówiące o pochodzeniu utworu, który narodził się podczas podróż do Mexico City. Odnosząc się do słów Jamesa Baldwina:

„po znalezieniu się w innej cywilizacji, jesteś zmuszony do sprawdzenia samego siebie…”.

Booker pyta zarówno w oświadczeniu, jak i piosence:

„czy mam być świadkiem? czy to wystarczy w dzisiejszym świecie?”.

„Witness” to bez wątpienia jego najbardziej ambitny projekt, zgłębiający pasję do jego ekscentrycznej muzyki soul, R&B i bluesa, nie pozostając jednak zbyt daleko od garażowego punku, który był znakiem charakterystycznym jego przełomowego, debiutanckiego albumu z 2014 roku. Na płycie znajdzie się dziesięć oryginalnych kompozycji jego autorstwa, których produkcji podjął się Sam Cohen (Kevin Morby), za miks odpowiadał Shawn Everett (Alabama Shakes), a całość została nagrana w studiach The Isokon w Woodstock i nowojorskim Red Delicious.

Benjamin Booker Witness Neil Krug

Tracklista: 1. Right On You // 2. Motivation // 3. Witness (feat. Mavis Staples) // 4. The Slow Drag Under // 5. Truth Is Heavy // 6. Believe // 7. Overtime // 8. Off The Ground // 9. Carry