José James powraca w świetnym stylu współczesnego R&B na nowym albumie „A Love In A Time of Madness” który trafi do sklepów 24 lutego 2017. Również dziś premiera video do nagrania promującego album „Always There”.

Luty 2017 będzie wyjątkowym miesiącem dla wszystkich fanów José Jamesa. Najpierw, artysta pojawi się na dużym ekranie w długo oczekiwanej ekranizacji bestselera powieści Ciemniejsza Strona Greya. Epizod ten jawi się niczym przystawka przed smakowitym daniem głównym – nowym albumem „Love In a Time of Madness”, którego premiera zaplanowana jest na 24 lutego.

jose james A Love In A Time of Madness

Nawet dla nieustającego w poszukiwaniach artysty, jakim niewątpliwie jest James, nowy krążek to coś zupełnie nowego. Połączenie R&B, nastrojowego soulu, elektronicznego popu, trapowych bitów, z domieszką afro-folku, gospel oraz funku, to iście wybuchowa mieszanka, która zaskoczy fanów wokalisty. Krążek ma w sobie coś magnetycznego, muzyka kipi energią, a James jest w doskonałej  formie wokalnej.

Artysta otwarcie przyznaje, że od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem porzucenia przypisanej mu roli muzyka jazzowego. Chęć tą uzasadnia „potrzebą dotarcia do ludzi”.

Jak mówi sam James:

„Chcę, żeby ludzie tańczyli do mojej muzyki. Mógłbym nagrywać jazzowe albumy do końca swoich dni, ale prawda jest taka, że pragnę dotrzeć do jak największej widowni. Uwielbiam Jamiego xx tak samo jak Milesa Davisa!”

Również dziś wraz z premierą video do nagrana „Always There” Jose James ogłosił amerykańska trasę koncertową. Czekamy na Europę….