Jazzpospolita obecna jest na scenie od 2009 roku. Grupa stała się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu siedmiu lat wydał cztery płyty i zagrał 300 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.

W sieci pojawi się dokument „Jazz niepospolity”. Film pokazuje zespół w latach 2014-2015. Muzycy mówią o powstawaniu płyty „Jazzpo!”, trasie koncertowej, początkach zespołu i wzajemnych relacjach. Ciekawostką jest przedstawienie ich od mniej znanej, pozamuzycznej strony. Michał, Stefan, Wojtek i Michał opowiadają o swoich zajęciach poza Jazzpospolitą i ich wpływie na granie razem.

Realizacja: Maciej Głowiński, HADHEAD // Występują: Stefan Nowakowski, Wojtek Oleksiak, Michał Przerwa – Tetmajer, Michał Załęski