Pod koniec studiów zaczęła komponować swoje utwory, gdyż pojawiła się w niej potrzeba, aby w sposób bardziej osobisty, zarówno muzycznie jak i tekstowo, ukazać siebie jako wokalistkę, ale przede wszystkim jako autorkę swoich piosenek.

Album „Wherever You Go” to debiutancki krążek Kami – podsumowanie dotychczasowych muzycznych inspiracji, ale jednocześnie odkrywanie własnego języka muzycznego. Płyta zawiera 11. utworów, prawie wszystkie napisane zostały wspólnie z Michałem Szlempo. Większość tekstów jest autorstwa Kami, jeden zaczerpnięty został z poematu „The Lady of Shalott” autorstwa Alfreda Tennysona.

kami_Routenote (2)

Tytuł albumu sugeruje m.in. podążanie za „wewnętrznym głosem” w procesie komponowania i pracy w studio, poddawanie się chwili, w której rodzi się inspirujący pomysł, dźwięk, słowo. Album ten mieści się muzycznie w szeroko pojętym gatunku pop, pozostając jednak chwilami pod wpływem harmonii jazzowej, wykorzystując w niektórych utworach gitarę akustyczną, rezofoniczną i skrzypce, a chwilami wprowadzając także elementy muzyki elektronicznej.

Na brzmienie całego materiału niewątpliwie ogromny wpływ mieli wspaniali muzycy: Michał Szlempo – instrumenty klawiszowe, Wiktor Tatarek – gitara akustyczna, rezofoniczna i elektryczna, Przemysław Świerk – gitara elektryczna, Paweł Urowski – kontrabas, Michał Grott – bas, Bogumił Boogie Romanowski – perkusja. Kami, oprócz wokali, nagrała także partie skrzypiec. O swojej płycie mówi, że jest to najlepsza przygoda muzyczna, w jakiej dotychczas brała udział.

Sklepowa premiera płyty odbyła się 14 maja.

www.youtu.be/Oi5HPhaZXiU

O artystce:

Kami pochodzi z Prudnika. Od kilku lat mieszka i tworzy w Bydgoszczy, gdzie ukończyła wokalistykę jazzową w klasie Joanny Zagdańskiej, a także na Wydziale Instrumentalnym – skrzypce klasyczne. W tej chwili jako wykładowca doktor prowadzi śpiew jazzowy w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W czasie studiów, jeszcze jako Kamila Abrahamowicz, zdobywała laury na konkursach jazzowych, m.in. II nagrodę Piątych Międzynarodowych Zmagań Jazzowych w Szczecinie, w 2006 roku. Nagrodę tę odbierała wtedy z rąk Billy Harpera i Judy Bady. W tym czasie pozostawała pod dużym wpływem muzyki jazzowej, fascynowała się scatem i muzyką swingową. W swojej twórczości, w szczególności podczas koncertów, chętnie wykorzystuje improwizację jako jeden z czynników ekspresji, wprowadzając przez to element świeżości i nieprzewidywalności w muzyce.