Zapraszamy Was na jutrzejsze koncerty w Cudzie nad Wisłą. Jutro od godziny 17:00 rozpocznie się drugi dzień cyklu ‘Jazz nad Wisłą’. Poniżej informacja czego możecie się spodziewać, wstęp 10 zł.

SLOWDOWN RECORDS jest niezależnym wydawnictwem płytowym, agencją koncertową, a przede wszystkim grupą ludzi promujących twórczość własną i przyjaciół. Penetrujemy obszary własnej wyobraźni, obserwujemy i analizujemy wszystko co wydaje się być interesujące. Tworzymy, przetwarzamy, kreujemy swoją osobistą, artystyczną wypowiedź. Poruszamy się w obszarach muzyki improwizowanej, kameralistyki, jazzu w wielu jego odcieniach, muzyki eksperymentalnej, etnicznej i filmowej.

GWIAZDY SHOWCASE’U:

Kamil Szuszkiewicz Solo

Kamil Szuszkiewicz – muzyk warszawski, bardzo fajny i wszechstronny. Wśród artystów, z którymi współpracował, znaleźli się m.in.: Adama Kamissoko, Władysław Jagiełło, Arturas Bumsteinas, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Iza Kowalewska, Rafał Sarnecki, Wolfram, Baaba, Piotr Bejnar i wielu innych. Członek efemerycznego kolektywu improwizatorskiego KAPACITRON (Wojtek Traczyk, Wojtek Sobura, Hubert Zemler), gra w zespole Marcina Maseckiego PROFESJONALIZM . TRIFONIDIS FREE ORCHESTRA i innych.

Osaka Vacuum

Skład:
Ray Dickaty – Tenor Saxophone
Mikołaj Pałosz- Cello
Paweł Szpura – Drums

Osaka Vacuum to projekt Raya Dickaty i Mikołaja Pałosza w założeniu badający metody ‘instant composing’ i swobodnej muzyki improwizowanej. Mając za sobą kilka występów w duecie Ray i Mikołaj zaprosili do współpracy Pawła Szpurę i stworzyli trio. Po kilku próbach i koncertach postanowili nagrać materiał w studio Maćka Cieślaka czując, że będzie on odpowiednim realizatorem dla rodzaju muzyki jaką chcą nagrać. Sesja została zarejestrowana bezpośrednio na taśmy analogowe dające ten rodzaj głębi i ciepła jakiego brakuje we wpółczesnych nagraniach cyfrowych. W zamyśle muzyków było też uchwycenie aury jaka towarzyszy nagraniom z lat 60tych z wytwórni ESP. Rezultaty niech mówią same za siebie, gdy trio odkrywa klimaty rozpięte pomiędzy intensywnością “Way Ahead” a kojącą abstrakcją “Mystery”. Utwór otwierający płytę słusznie nazwany “Emerging View” jest jak podążanie za odległym horyzontem; rozpoczynając się prostymi zdaniami na bębnach, do których stopniowo dołączają saksofon i wiolonczela rozwija się wraz z wyłaniającym się widokiem aby zakończyć się w burzy barw i głębinach tonalności. Wszystkie instrumenty współgrając intuitywnie, a w szczególności połączenie saksofonu i wiolonczeli, które miejscami trudno odróżnić, łączą się w jeden nieustannie podtrzymywane przez zapamiętałą i precyzyjną grę Pawła Szpury. Nie jest to płyta z tematami i solistami. Wszelkie przebłyski pojawiających się refrenów są wynikiem zjednoczonej gry wszystkich muzyków, z których każdy ma równe prawa. Takie było założenie przed wejściem do studia gdyż muzycy nie chcieli płyty na wiodący tenor z towarzyszeniem sekcji. Tak było i tak pozostanie demokratycznym wyrazem woli.

Tricphonix Orchestra

Jedenasto osobowa Free-Funk-Punk orkiestra pod dowództwem Maciej Trifonidisa. Energetyczna dawka mocnego uderzenia i pozytywnej energii. Pięć saksofonów, puzon, trąbka, tuba, conga, bas i bębny. Mówi się o nich Funkowa Godzilla, gdyż równają z ziemią, wszystko co napotkają.

Zespół ma na koncie dwie płyty Tricphonix(2007 slowdown) Tricphonix Street Band (2010 slowdown)

Maciej Trifonidis-alt,sporan
Kacper Szroeder- trąbka
Tomek Stawiecki- klarnet
Daniel Polkowski- tenor
Marek Maciejewski-tenor
Bartosz Smoragiewicz-baryton
Robert Żelazko- puzon
Piotr Janiec -tuba
Jarek Kulik -conga,perc
Jacek Szafraniec-bas
Marcin Banasiak -drums

Trifonidis Downtown Solo
„ Inside-Outside ”

Maciej Trifonidis (ur. 24 lutego 1974 w Warszawie) – kompozytor, multiinstrumentalista, producent muzyczny, realizator dźwięku. Muzyka Trifonidisa jest różnorodna, kompozytor niczym podróżnik wędruje po świecie dźwięków, zachowując jednocześnie swój indywidualny styl i język muzyczny. Komponuje na duże orkiestrowe składy, comba, kameralne tria, duety… Jego muzykę charakteryzuje niezwykła energia, zabawa fakturą i formą. Obok wyrafinowanych jazzowych tematów w kompozycjach Trifonidisa usłyszymy odważne sonorystyczne eksperymenty i dzikie free jazzowe improwizacje, symfoniczno – filmowe nastroje. W wielowątkowych utworach odnajdziemy wpływy muzyki jazzowej, współczesnej i etnicznej. W swojej muzyce twórca ten łączy brzmienia akustyczne z elektroniką, oscylując między improwizacją a precyzyjnym zapisem utworów. Działalność kompozytorska to jedna z trzech głównych dróg artysty. Trifonidis jako multiinstrumentalista udziela się i tworzy wiele zespołów sceny jazzowej, world music i muzyki improwizowanej. A jako producent i realizator dźwięku i wydawca (slowdown records) tworzy i nagrywa muzykę we własnym studio (Trifonidis Studio).

Płyty :
Mafrik (Aye Ya) /2005
Horny Trees (Horny Trees) /2007
Tricphonix (Tricphonix ) /2007
Trifonidis Orchestra (Trifonidis Orchestra) /2008
Trifonidis Free Orchestra ( …be like a child…) /2009
Horny Trees (Branches Of Dirty Delight) /2009
Trifonidis Downtown Project (Downtown) / 2010
Trifonidis Downtown Sextet ( growl and whisper) /2010
Tricphonix (Street Band- the Dudes ) /2010
Trifonidis (music illustration I,II) /2010
Trifonidis (roots)/ 2011
Trifonidis Downtown Solo/ Inside-Outside (premiera w 2012)

instrumentarium:
gitary/ cytry/ banjo
saksofony sopranowy/ altowy
flet poprzeczny/ flety proste
darbuk, riq

………………………………………

Warsaw Music Week to nowa inicjatywa kulturalna w Warszawie. Jest to cykl wydarzeń muzycznych prezentujący bogatą kulturę klubową stolicy. Pomysł festiwalu zrodził się w 2009 roku dzięki współpracy agencji Good Music, British Council i Liverpool Music Week. Festiwal powstał dzięki wsparciu m. st. Warszawy w ramach starań Warszawy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Festiwal zadebiutował w 2010 roku i stał się wydarzeniem cyklicznym.

W programie festiwalu znajdują się koncerty i imprezy klubowe z udziałem artystów sceny warszawskiej oraz gwiazd polskich i zagranicznych. W części wydarzeń można uczestniczyć bezpłatnie.

Od 2012 roku w programie festiwalu pojawia się wiele nowych elementów, jak konkurs na Koncertową Fotografię Roku oraz cykl imprez typu showcase. Showcase’y polskich wykonawców realizowane są we współpracy z czołowymi polskimi niezależnymi labelami i wytwórniami fonograficznym. Showcase’y narodowe, realizowana są we współpracy z partnerami zagranicznymi. Od 2012 roku festiwalowi towarzyszy Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Muzycznego: New Directions, która zajmuje się tematami i zjawiskami związanymi z branżą muzyczną i przemysłami kreatywnymi.

Koordynatorem i organizatorem festiwalu jest agencja Good Music Productions, która przygotowuje program realizowany we współpracy z warszawskimi klubami oraz polski wytwórniami fonograficznym oraz partnerami polskimi i zagranicznym.