W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Paweł Kaczmarczyk wraz z zespołem prowadził bardzo aktywną i owocną działalność koncertową. Począwszy od koncertu w Belfaście 5. maja, gdzie Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band z gościnnym udziałem Piotra Barona zainaugurował Tydzień Kultury Polskiej, muzycy zbierają bardzo pochlebne recenzje.

„ (…) jeśli brać pod uwagę koncert w Belfaście, to śmiało można powiedzieć, że Paweł Kaczmarczyk to już europejska ekstraklasa. Nie chodzi tu nawet o same techniczne umiejętności, tylko o talent do tworzenia muzycznej magii, nastroju, który towarzyszy tylko tym najlepszym twórcom.”

Koncert był również wyjątkowy z tego względu, iż był to pierwszy koncert w przepięknym, nowo wybudowanym Lyric Theatre w Belfaście. I mimo, że publiczność w trakcie koncertu nie reagowała zbyt spontanicznie, to na zakończenie zgotowała muzykom zasłużoną owację.

„Owacja i reakcje po koncercie pokazały jednak dobitnie, że polski jazz miejscowych zaskoczył i zachwycił. Rola ambasadorów polskiej kultury Pawłowi Kaczmarczykowi i muzykom z Audiofeeling udała się znakomicie, a Belfast na pewno będzie czekać na kolejną okazję do spotkania z polskim jazzem.” Szymon Kiżuk (LINKPOLSKA.COM)

W czerwcu Paweł Kaczmarczyk postanowił powołać do życia rozszerzoną wersję swojego zespołu wspieraną przez muzyków, którzy wprowadzili do Audiofeeling Band elementy etniczne. Zaproszenie pianisty przyjęli José Manuel Albán Juárez (instr. perkusyjne) i Hovik Hovanisian (duduk). Ponadto Audiofeeling Band wzbogacił się o fantastycznego saksofonistę młodego pokolenia – Marka Pospieszalskiego. Ethno sextet przeszedł bojowy chrzest 15. czerwca w krakowskiej Alchemii, gdzie publiczność zgotowała im rewelacyjne przyjęcie, które sprawiło, że muzycy z nieukrywaną przyjemnością wyszli na scenę na bis.
„Paweł Kaczmarczyk zaserwował spory łyk przestrzeni z repertuarem płyty “Complexity in Simplicity”; muzyki spełnionej i wypełnionej, spokojnej i uspokojonej. Myśli nazwanej, skonkretyzowanej i frazowo odpowiedzialnej, pełnej.” Marta Ignatowicz (Alchemia)

Prawdziwym sprawdzianem sceniczno-zespołowych umiejętności był Enter Music Festival pod artystycznym kierownictwem Leszka Możdżera. Tam czekało muzyków zadanie najtrudniejsze, gdyż swoim występem otwierali pierwszą edycję imprezy. I – co widać w recenzjach – z tego zadania również wywiązali się znakomicie, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno krytyki, jak i publiczności.

“Najtrudniejsze zadanie przypadło grupie Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Band, ponieważ musieli jeszcze w jasnych promieniach zachodzącego słońca skupić na sobie uwagę często w bardzo piknikowych nastrojach publiczności. I to udało się bez żadnych problemów! Dynamiczny, pełen energii koncert grupy Pawła Kaczmarczyka to moim zdaniem najmocniejszy punkt wtorkowego wieczoru.” Radek Rakowski (Moje Miasto Poznań)

“Postawione przed nimi niezwykle odpowiedzialne zadanie – wciśnięcie klawisza ‘enter’, czyli zainaugurowania wieczoru – zrealizowali bez zająknięcia (…). Zagrany przez nich materiał z płyty ‘Complexity In Simplicity’ ujął różnorodnością. Jazzmani spełnili oczekiwania publiczności w stu procentach. Profesjonalizm spletli z niesamowitą energią i optymizmem, łącząc jazz z muzyką etniczną (…)” Anna Siwecka (http://poznantwojemiasto.eu)

Pozytywne recenzje z tak istotnych wystąpień zespołu Pawła Kaczmarczyka pokazują, że ci artyści zasługują na uwagę, świetnie sprawdzają się koncertowo i muzycznie mają jeszcze wiele do powiedzenia.

Do zobaczenia na koncertach!

inf.nadesłane/fot. prasowe